Šīs NBA sezonas izslēgšanas spēles strauji tuvojas beigām, jo tik tikko ir sācies lielais fināls - Maiami Heat pret Dalasas Mavericks. Tādēļ piedāvāšu jums dažus skaitļus un faktus par pagājušā gada sezonas - 2009./2010. - izslēgšanas spēlēm (angliski - play-off).
2009./2010. gada NBA sezonas play-off skaitļi/fakti.4
Rezultatīvākais izslēgšanas spēlēs bija Dveins Veids(attēlā pa kreisi) no Maiami Heat komandas - viņa kontā vidēji 33.2 punkti piecās spēlēs. Trešais rezultatīvākais, taču rezultatīvākais starp tiem, kuri spēlējuši vismaz divās sērijās(8 un vairāk spēles), bija Kobe Braients(attēlā pa labi) no Losandželosas Lakers. 23 spēlēs viņš vidēji spēlē sameta 29,2 punktus.
Izslēgšanas spēlēs vismaz vienu spēli nospēlēja 20 pirmgadnieki(angliski - rookie) - spēlētāji, kuriem šī ir pirmā sezona NBA. Viņu vidū rezultatīvākais bija Brendons Dženingss(attēlā ar bumbu) no Milvoki Bucks - 7 spēlēs vidēji 18.7 punkti. Viņam seko Veslijs Metjūzs no Jūtas Jazz - vidēji 13.2 punkti desmit spēlēs.
Visvairāk - 974 minūtes(vidēji spēlē 40.6) - uz laukuma pavadīja Bostonas Celtics saspēles vadītājs Reidžons Rondo(att. pa kreisi). Savukārt vidēji visvairāk minūšu laukumā pavadīja Deriks Rouzs(att. pa labi) no Čikāgas Bulls - 5 spēles, vid. 42.5 minūtes.
Izslēgšanas spēlēs tripple-double(Desmitnieki trijās statistikas ailēs, piemēram, 10punkti+10atlēkušās bumbas+10piespēles) izdevās savākt tikai diviem spēlētājiem - Reidžonam Rondo(att. pa labi) no Bostonas Celtics, kā arī Lebronam Džeimsam(att. pa vidu) no Klīvlendas Cavaliers. Abi tripple-double savāca divas reizes, taču Rondo tam bija nepieciešamas 24 spēles, savukārt Džeimsam pietika ar 11.
Visaugstākais efektivitātes koeficents aizsargu rindās bija Dveinam Veidam(att. pa labi) no Maiami Heat - 5 spēles, vidējais koeficents 31.4 - , uzbrucēju vidū - Lebronam Džeimsam(att.pa kreisi - foto nav 2009./2010.g. ; Klīvlendas Cavaliers) - vid. 33.3, 11 spēlēs -, savukārt efektīvākais starp centriem bija Joakims Noā(att. pa vidu) no Čikāgas Bulls - 5 spēles, vidējais koeficents 25.4.
Visvairāk grozam no trīspunktu metiena līnijas ir uzbrukuši Rejs Alens(att. ar bumbu) no Bostonas Celtics, kā arī Kobe Braients(att. pa kreisi) no Losandželosas Lakers. Alens 24 spēlēs izmeta 145 trīnīšus, savukārt Braients 23 mačos - 131. Nedaudz precīzāks bijis Alens - 38.6% pret Kobes 37.4%.
Finālsērija starp Lakers un Celtics līgas vēsturē bija 17. sērija, kurā bija nepieciešamas 7 spēles. Leikeriem ieskaitot laikus, kad komanda atradās Mineapolisā, šī bija 9. tāda sērija, savukāt Bostonas vēsturē jau bija septiņas sērijas, kurām bija nepieciešamas septiņas spēles,kurās visās līdz šim bija uzvarēts.
Abu finālistu - Lakers un Celtics - galvenie treneris Doks Riverss un Fils Džeksons ir pārstāvējuši Ņujorkas Knicks komandu, kad tā spēlējusi finālā un aizvadījusi 7 spēles. Riverss 1993./1994. gada sezonā aizvadīja 19 spēles (Knicks zaudēja finālā pret Hjūstonas Rockets), savukārt Džeksons izlaida visu 1969./1970. gada sezonu, kurā Knicks pārtrauca Celtics uzvaru gājienu NBA finālos.
Starp komandām, kuras iekļuva play-off, visvairāk uzvaru regulārajā turnīra bija Klīvlendas Cavaliers - 61. Savukārt vismazāk uzvaru bija Čikāgas Bulls - 41. Abas komandas ir no Austrumu konferences.
Visapmeklētākā bija 1. kārtas 3. un 4.spēle starp Čikāgas Bulls un Klīvlendas Cavaliers Čikāgā, United Center arēnā. Šīs abas spēles apmeklēja 22291 līdzjutēju. Savukārt šīs sērijas 1., 2. un 5. maču Klīvlendā apmeklēja aptuveni 20500 līdzjutēju.