20 lieliski ieteikumi veselīgam uzturam, ceru arī Tev noderēs šie ieteikumi! :)
20 lieliski ieteikumi veselīgam uzturam14
159
0
1. DZER SILTU ŪDENI NO RĪTA- Tavs pirmais darbiņš no rīta ir izdzert tasi silta ūdens (vēl labāk, ja tam pievieno citrona sulu). Silts ūdens izskalos no tavām zarnām iepriekšējā dienā ēsto produktu pārpalikumus. Dzer siltu ūdeni arī vakarā.
3. KOŠĻĀ LĒNI- Viens no svarīgākajiem ieteikumiem: barību košļā lēni un rūpīgi, līdz produkts ir pilnībā sasmalcināts. Izgaršo katru kumosu. Sajūti ēdiena tekstūru un izbaudi tā garšu. Gremošanas process sākās tad, kad siekalas saskaras ar ēdienu- kad tu sāc košļāt. Labi sakošļāta barība viegli virzās pa gremošanas sistēmu, un organisms spēj uzsūkt maksimāli daudz uzturvielu.
Reklāma
4. ĒD KLUSĀ UN MIERĪGĀ GAISOTNĒ- Tavs organisms nespēj kārtīgi sagremot uzturu, ja maltītes laikā tu esi satraukts vai aktīvi piedalies diskusijā. Ieturies klusumā. Tava gremošanas sistēma funkcionēs daudz labāk.
5. NE PAR KARSTU, NE PAR AUKSTU- Ēdienu un dzērienu temperatūra būtiski ietekmē liesas (enerģijas baterijas) un arī citu orgānu darbību. Ledusauksts dzēriens novājina organiemu. Savukārt verdošs ēdiens apdedzina aukslējas, zarnu un kuņģa sieniņas, kā arī slāpē garšas sajūtas. Vislabākie ir remdeni vai istabas temperatūras ēdieni un dzērieni.
6. IZROTĀ ĒDIENU- Kad tu saod ēdienu, baudi to ar acīm vai pat tikai iedomājies par kārdinošu maltīti, smadzenes aktivizē gremošanas sistēmu. Tās sūta ziņu siekalu dziedzeriem, kuri satur gremošanas fermentus. Tādejādi rūpīgi gatavots, gardi smaržojošs un glīti pasniegts ēdiens efektīvi uzlabo gremošanu.
Reklāma
7. MAINI ĒDIENKARTI- Neēd vienus un tos pašus produktus katru dienu. Gadiem ilgi patērēta vienveidīga barība var izraisīt alerģiju, pastiprinātu jutību vai konkrēta pārtikas produkta nepanesamību. Produktu, ko ēdi šodien, nelieto uzturā nākamās trīs vai četras dienas. Šādā veidā tu ne tikai novērsīsi alerģiju, bet arī pabarosi savu organiemu ar daudzveidīgu uzturu.
8. IEKLAUSIES SAVĀ ORGANISMĀ- Centies saprast, kurš produkts tevi "uzrunā". Ja jūti, ka tev patiešām nepieciešams kāds konkrēts produkts, tā krāsa, smarža vai garša, tad iemācies pagatavot šo produktu pēc iespējas dažādos veidos un gūsti prieku katras maltītes laikā. Iespējams, tavam organismam tas ir vajadzīgs. Taču šis produkts nekādā gadījumā nedrīkstētu būt šokolādes cepumi. Organismam nepieciešamie produkti varētu būt jebkuri svaigie augļi, dārzeņi un garšaugi. Vienkārši lēnām pastaigājies pa lielveikala dārzeņu un augļu nodaļu, ieklausoties savā organismā, lai saprastu, ko tev vajag.
9. FERMENTI! FERMENTI! FERMENTI!- Dziedēti graudi, svaigi dārzeņi, augļi, rieksti un sēklas satur ļoti daudz vērtīgu fermentu, kas veicina uztura uzsūkšanos organismā un stiprina veselību.
Reklāma
10. NEIZLAID BROKASTIS- Vienmēr ēd veselīgu un spēcinošu barību brokastīs. Šajā laikā gremošanas fermentu sula ir sagatavojušās aktīvai darbībai, tādēļ visi apēstie produkti tiks pilnvērtīgi pārstrādāti. Regulāri atsakoties no brokastīm, tu pakāpeniski novājini savu organismu, it īpaši gremošanas sistēmu. Apēd kaut vai pavisam nelielu porciju. Svaigi augļi un biezputra (auzu, prosas vai kīnvas) - tā ir lieliska brokastu ēdienkarte.
11. NEPĀRĒDIES VAKARĀ- Ieturi dienas pēdējo maltīti vismaz dažas stundas pirms gulētiešanas. Ēdot vēlās vakara stundās, tu radi organismam papildu stresu un veicini tā nolietošanos. Dienas pēdējā maltīte, apēsta pāris minūtes pirms naktsmiega, netiks pilnīgi sagremota, noslogos gremošanas sistēmu, sirdi un aknas, kā arī katastofāli slāpēs tavu libido.