Šādus padomus sniedz ārsti un zinātnieki, bet pārbaudīt, vai tie darbojas, var katrs pats uz sevis.
15 paņēmieni tavam ķermenim.370
7776
43
Ja tev niez kakls, tad paberzē un paskrubini sev ausi. Kad tiek stimulēti auss nervi, kaklā rodas muskuļu krampis. Tas atvieglos nepatīkamās izjūtas kaklā.
Ja tev ir slikti sadzirdams, ko murmina sarunu biedrs, tad pret viņu vajag pagriezt labo ausi. Labā auss ātrāk uztver runas ritmus. Bet, ja gribās sadzirdēt melodiju, kas skan ļoti klusu, pagriez uz skaņas avotu kreiso ausi. Tā labāk par labo ausi atšķir skaņas toņus.
Reklāma
Stiprajam dzimumam: ja ārkārtīgi vajag nokārtoties pa mazajam, bet tualetes tuvumā nav, tad domā par seksu. Tas pamatīgi pārņems tavas domas, un paciesties būs vieglāk.
Ja baidies no potes, klepo, kad tiek veikts adatas dūriens. Klepus izraisa pēkšņu īslaicīgu asins spiediena pacelšanos krūškurvī un mugurkaula smadzenēs. Tai pat laikā tiek apslāpēti sāpju receptori.
Ja ir aizkritis ciet deguns, izstiep mēli pret debesīm, un tad ar pirkstu uzspied starp uzacīm. Rezultātā kauls, kas veido deguna aizmugurējo sieniņu, pakustēsies un atvieglos saspringumu. Pēc divdesmit sekundēm elpot caur degunu sāks palikt vieglāk.
Reklāma
Ja naktīs nomoka dedzināšana kuņģī, tad guli uz kreisā sāna. Pētījumi parādīja, ka tādā stāvoklī cilvēks mazāk cieš no skābes izmešiem barības vadā. Kuņģis un barības vads ir izvietoti noteiktā leņķī: kad tu guli uz labā sāna, kuņģis atrodas augstāk, bet kad uz kreisā - zemāk, tāpēc skābes iztecēšana no tā ir mazāk iespējama.
Ja sāp zobs, atvieglo sev ciešanas, neatverot muti. Izberzē ledus gabaliņu plaukstas mugurpusē V-veidīgajā ādas membrānā starp īkšķi un rādāmo pirkstu. Zoba sāpes samazināsies uz pusi: nervu stimulēšana šajā rokas daļā bloķē sāpju signālus smadzenēs.
Ja esi apdedzinājis pirkstu, piespied apdeguma vietu ar tīru otras rokas pirksta spilventiņu. Kaut gan ledus ātrāk noņems sāpes, tomēr liekot to klāt ir lielāka čūlu parādīšanās iespējamība. Bet pieliekot klāt pirkstu, apdedzinātā āda vienkārši atgriezīsies pie normālas temperatūras, un varbūt apiesies bez čūlas.
Reklāma
Ja esi piedzēries līdz reibonim, uzliec roku uz kaut kā cieta un stabila. Daļa iekšējās auss, kas atbild par līdzsvaru, peld šķidrumā, kam ir tāds pats blīvums kā asinīm. Alkohols atšķaida asinis, tā paliek mazāk blīva un paceļas augšā, mulsinot smadzenes. Taustes sajūtas smadzenēm dod citu signālu un viss nostājas savās vietās. Pietam sajūtas tieši no juteklīgās rokas: ietekme uz smadzenēm no tā, ka tu stāvi ar kājām uz zemes, ir nepietiekama.
Ja pēc skrējiena sāp sāns, izelpo, kad min uz kreisās kājas. Lielākā daļa cilvēku veic izelpu, kad labā kāja pieskaras zemei. Tas rada spiedienu uz aknām, kuras atrodas labajā pusē, tās spiež uz diafragmu un izraisa durošas sāpes sānā.