Piebildes pirms raksta:
1. Piebilde nepilngadīgam meitenēm: raksts var saturēt zinātniskos terminus un mulsinošu informāciju, tāpēc ietaupi savu laiku un droši pārej uz kādu citu, ne tik garlaicīgu rakstu!
2. Mērķa auditorija (pārsvarā): puiši un pārējie veči.
Informācijas galvā tik daudz, tomēr sadomāju labu mērķu vārdā padalīties un uzrakstīt vēl pēdējo rakstu.
Ja apkārt pamani dīvainības pasaulē – ar vien vairāk čaļu, netipiski savam dzimumam sāk palikt, iztiksim bez cenzūram, – kā lupatas – fiziski un garīgi, meitenes jau 12. gados izskatās kā 18. gadīgas jaunkundzes (nav noslēpums sen zināmajam faktam, ka meitenēm pubertāte iestājas ātrāk kā puišiem), – šajā rakstā radīsies priekštats - kāpēc, puiši ar menboobs vai skinny sindromu paliek arvien izplatītāka problēma u.tml., ja šīs lietas esi pamanījis arī Tu, esi drošs - neesi vienīgais.
Pasaulē trūkst vīrišķības un tā nav vien korelācija vai no sērijas “agrāk zāle bija zaļāka” vien. Pēdējo desmitgadu laikā, vīrišķīguma galvenais, vitali svarīgais hormons testosterons krītas neatkarīgi no vecuma – sākot ar pusaudžiem un beidzot ar vecāka gadagājuma cilvekiem. Gan sievietēm un, galvenokārt, vīriešiem visā pasaulē. Pēc zinātniskiem pētījumiem, vidēji pēdējo desmitgadu laikā, testosterona līmenis cilvekos krītas vidēji par veselu 1% gadā (skaitot aptuveni 50 gadu intervālā – 50% 50 gados).
Tā kā pats, domājot par vecumdienām, nevēlos būt viduvējs mūsdienu standarts, to, ko aprakstīšu zemāk cenšos ievērot pats un domāju arī Tu, lasītāj, labāk vēlies būt piemērs un celt augšā šo statistikas latiņu un atgriezt testosteronu pasaulei vecajās, labajās sliedēs dabīgā veidā!
Bez tam šādi zemāk atrodamie it kā “sīkumi” dod daudz manāmākus panākumus sportā, sevišķi svarcelšanā! Varu apstiprināt!
Kā jau minēju, šis raksts ir balstīts uz svarīgako vīriešu hormonu – testosteronu, kuru samazina sievišķais hormons estrogēns. Lai ir lielāks priekštats par to, ko šis hormons regulē, nosaukšu testosteornu trūkuma simptomus, kas ir bieži sastopami vīriešiem tuvojoties pusmūža vecumam.
Daži testosterona trūkuma simptomi vīriešiem (visvairāk pamanāmi vīriešiem pēc 35 (bet ne tikai)):
• Samazināts spēks un izturība
• Emocionālās problēmas, to skaitā, depresija, nervozitāte, negativitāte, neapmierinātība ar dzīvi
• Muskuļu masas samazināsanās (testosterons vīriešos parasti ir 10x vairāk, nekā sievietēm, un tieši tāpēc sievietes tīri fizioloģiski NEVAR uzkačāt vīrišķīga paskata muskuļus, neiejaucoties savā endokrīnās sistēmas dabiskajā balansā, lietojot speciālus preperātus (to skaitā anaboliskos steroīdus) (neskaitāmas reizes esmu dzirdējis šādas daiļā dzimuma bažas, kurām nav pamata, tā kā droši cilājat svarus svaru zālē, lai dabūtu savu sapņu figūru !)
• Samazināts enerģijas līmenis
• Palielināts krūšu dziedzera izmērs
• Samazināta dzimumtieksme
• Erakcijas pavājināšanās/zudums
• Problēmas ar miegu
• Ievērojami lēnāk aug bārda, spalvas
• Samazināts dzimumlocekļa un sēklinieka izmērs
• Beta-male tips
• Dažādas testosterona trūkuma izraisītās slimības un riski, to skaitā osteoporoze, infarkta risks, biežāka saslimstība ar vēzi u.tml.
Tāpēc uzskatu, ka par endokrīno sistēmu, galvenokārt, testosteornu, estrogēnu un kortizolu u.c. jāzin ikvienam esošajam un topošajam vīrietim!
Uzmanību: Rakstā nerunāju par sintētisko testosteronu, jeb hormonu aizstājējterapiju, par kuru daži noteikti ir dzirdejuši. Šādu sintētisko testosteornu daži labi šļircē kā anabolisko steroīdu, taču tas var sačakarēt visu atlikušo dzīvi, dēļ tā, ka ķermenis pēc šī brīnuma pārtraukšanas vairs nespēs saražot pats savu dabīgo testosteornu (līdz ar to principā esi atkarīgs no tās dārgās sintētiskās lietošanas līdz mūža galam, vai arī no Tavas vīrišķības nekā pāri nepaliks)!
Jaunieši, no tā, ko esmu dzirdejis un redzejis, no sirds neiesaku iet šo ceļu!
Pie tam viss nonesense ar steroīdiem starp jauniešiem mūsdienās nebūtu tik aktuāls, ja dabīgie hormoni saglabātu dabīgo līmeni ķermenī – tādam, kādus daba mums piešķīrusi.
Bet nekrīti panikā, ja tas nebūtu labojums, tad nebūtu rakstījis šo rakstu!
Visvairāk testosterona apdraudošās ķimikalijas ir endokrīnās sistēmas bojājošās vielas, tas nozīmē, ka tās bojā jūtīgās cilveka hormonu sistēmas un to dažādās funkcijas.
Zemāk apskatīsim pēdejā gadsimta testosterona slepkavas, kuras izmantojam ikdienā, un, kurās galvenokārt ir estrogēniskie imitētēji, kas ieņem testosteronu vietu organismā, vai arī endokrīnās sistēmas bojājošās vielas, tas nozīmē, ka tās bojā jūtīgās cilveka hormonu sistēmas un to dažādās funkcijas. Tad nu sākam: