Šis ir mans pirmais raksts. Ceru jums patiks.
10 bīstamākie sporta veidi.4
Skriešanās ar buļļiem. „Katru gadu apmēram 2000 līdz 3000 skrien Pamplonā, taču vairākums no viņiem vēršus nekad neierauga. Lielākā daļa iesācēju skrien pārāk ātri un pārāk tālu priekšā, ierodoties arēnā vēl pirms pašu vēršu palaišanas ceļā”, saka šī oriģinālā pasākuma veterāns Karloss Gils.Lai arī leģendārais skrējiens, kas notiek Spānijas pilsētā Pamplonā, ilgst katru rītu tikai trīs līdz četras minūtes, tas viennozīmīgi ir San Fermin festivāla (Navarre reģions, Spānija) visslavenākais notikums. Šie svētki ilgst katru gadu no 6. līdz 14. jūlijam.
Ziloņu polo.Komunikablie un visai intelektuālie milzeņi – ziloņi – arī pazīst slaveno polo spēli, lai arī viņu piedalīšanos šī spēle ir ievērojami lēnāka, nekā piedaloties zirgiem. Pirms vairāk nekā simts gadiem šo tradīciju - spēlēt polo ar ziloņiem - iedibināja Indijas augstmaņi, turklāt valstī šī greznā, krāšņā un iespaidīgā izrāde vēl joprojām ir ārkārtīgi populāra un pievilina daudz tūristu.
K-1.Viens no pēdējiem modes kliedzieniem sportā, kas nāk no Āzijas, ir K-1 – ļoti agresīvs un ātrs cīņas mākslu kokteilis, kas sevī apvieno septiņus atšķirīgus kaujas stilus, ieskaitot teikvando, tai-boksu un karatē. Lai arī daudzās valstīs, ieskaitot ASV un arī Latviju, notiek dažāda ranga sacīkstes, visspēcīgākie šī cīņas sporta pārstāvji pulcējas Tokijā uz ikgadējām supercīņām.
Sērfošana pa smiltīm.Vairāku pasaules tuksnešu kāpas ir ideāli piemērotas braukšanām ar dēli, gluži kā labākās sniegotās kalnu nogāzes vai varenākie pludmales viļņi.Smilšu sērfotāji valkā speciālu aizsargtērpu, kas viņus saaudzē no smilšu vētrām un citiem potenciālajiem draudiem tuksnesī. Šis oriģinālais sporta veids ir radies Atacama tuksnesī Čīlē, kur joprojām bauda lielu popularitāti.
Sērfošana pa vulkāna nogāzi.Putekļaināka un skaistiem skatiem lutinošāka nekā snovbords vai smilšu sērfings ir neparastā nodarbe, kuras laikā piedzīvojumu meklētāji liek zem kājām dēļus un traucas lejup pa vulkāna nogāzi, kuras slidenumu nodrošina vulkāniskie pelni un izdedži. Viens no šī sporta veida epicentriem ir Nikaragvas vulkāns Cerro Negro – tas ir ne tikai viens no jaunākajiem kontinenta vulkāniem, bet arī viens no aktīvākajiem.
Sērfošana upēs.Kad upes ūdens līmenis ceļas dēļ lietavām vai plūdmaiņām okeānā, tie rada viļņus, kas patiesībā ir gluži labi piemēroti sērfošanai (protams, ja jums ir laba koordinācija un krietna deva drosmes).Lai arī sērfošanu uz „stāvoša viļņa” izdomāja Minhenē, šo konceptu ātri uztvēra Dienvidamerika, šī jaunā sporta veida cienītājiem apsēžot vienu no Amazones sistēmas kanāliem, kurā no Atlantijas okeāna plūdmaiņu rezultātā ienāk liels daudzums ūdens, radot lielus viļņus.
Lēkšana no klintīm.It kā jau ar asinis stindzinošu lēcienu no ļoti augstas klints okeānā nebūtu gana, Akapulko La Quebrada Klinšu nirēju apvienība šokē tūristus vēl vairāk, piedāvājot arī lēkšanu divatā vai lēkšanu lāpu gaismā nakts melnumā. Jāpiebilst, ka nakts izrāde ir vēl bīstamāka, jo lēcējiem jāņem vērā plūdmaiņas un vēja faktors, nemaz nerunājot par sēkļiem un klintīm, kas, naktī raugoties lejup, nav diez ko labi saskatāmas.
Lēkšana ar gumiju.Lēkšana ar gumiju vienlīdz satraucoša ir gan skatītājiem, gan lēcējiem. Dienvidamerikas Tsitsikamma meža reģionā atrodas slavenais Bloukrans tilts, no kura uzņēmums Kiwi Extreme organizē augstāko lēkšanu ar gumiju pasaulē.Jāpiebilst, ka cilvēks šeit lec no 200 metru augstuma...
Autosacīkstes bezceļa apstākļos.Pasaules rallijreidu krusttēvs ir slavenais SCORE Baja 1000 rallijs, kas ilgst veselu nedēļu, sākoties Cabo San Lucas Meksikā. Ja domājat, ka esat pietiekami gatavs, lai piedalītos, varat sūtīt savu pieteikumu sacīkšu organizatoriem.Taču, ja vienkārši vēlaties pārbaudīt savas iemaņas un prasmes, varat jebkurā gada laikā izmantot firmas Wid. Open Baja pakalpojumus, kas turklāt sponsorē pašu leģendāro ralliju.Šis uzņēmums klientiem piedāvā arī individuālu iespēju doties reidā 4 līdz 7 dienas ilgā laika posmā, kura laikā jūs varat sagatavoties arī pašam SCORE Baja 1000.
Braukšana ar kamaniņām pa upju krācēm.Laivu brauciens pa strauju upi nešķiet pietiekami interesants? Uzvelciet peldpleznas, ķiveri un paņemiet tā saukto hidrodēli (hydroboard), lai mestos tieši iekšā krācēs.Hidrodēlis atgādina nelielas plastmasas kamaniņas, ar kādām pa kalniem mēdz šļūkāt arī Latvijas bērneļi. Šis pagalam dīvainais sporta veids tika izgudrots Eiropā, uzlabots Jaunzēlandē, bet uzplaukumu piedzīvo ASV (taču tikai Aspenas apkārtnē). Ja rodas tāda iespēja, tad noteikti izmēģiniet, taču esiet piesardzīgi.