local-stats-pixel

Jess, lec gou uz teātri!12

113 9

Bauskas street Londonas centrā? Die kleine Daugava vāciešu Reinas vai Elbas vietā? Valka town – Dublinas jaunā piepilsēta?

Vai tomēr jaunais biznesa plāns – pārdodam tautasdziesmas kopā ar alu un desiņām? Vispirms gan Dzintaru smiltiņas uz Skotijas pludmali jāpārved. Un patiesībā arī vecais Blaumanis ar savu narkomānijs, slēpta alkoholisma un netīras sirdsapziņas problemātiku itin labi iederētos uz Holivudas ekrāniem! Izklausās vilinoši, vai ne?

Stāsts par latviešiem, kas fotografē Eiropas tīrās tualetes, lai gan patiesībā baidās, vai burtu savienojums WC arī TUR nozīmē TO PAŠU. Stāsts par mums pašiem. Stāsts par latviešiem Latvijā un pasaulē, kas vienīgie atvadoties izmanto četras valodas*. PUSE NO SIRDS.

*„Nu ok, tad davai, labi, čau!”

Novembra sākumā pirmizrādi piedzīvos jaunā izrāžu apvienības „Panna” izrāde „PUSE NO SIRDS”. Tajā aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš iejutīsies tipiska latviešu laulātā pāra attiecībās, ko dzīve piespiež doties prom no valsts, bet vēlāk atgriezties – vienam pie otra un Latvijā.

Izpētījis vīrieša lomu ģimenē izrādē „Tētis” un sievietes intīmo zonu bilanci izrādē „Tāda es esmu”, izrāžu apvienības PANNA režisors Juris Rijnieks un dramaturģe Aiva Birbele kopā ar aktieriem Zani Daudziņu un Aldi Siliņu nodos skatītāju vērtējumam jaunu stand-up izrādi - komēdiju „PUSE NO SIRDS”.

Ideja par izrādi radusies, PANNAI ar izrādi „Tētis” pirms gada viesojoties Īrijā, tāpēc iespējams, ka dažs labs Īrijas latvietis izrādē atpazīs piedzīvotas situācijas. Tas lieliski raksturo stand-up žanru – stand-up stāsti rodas no dzīves. Izrādes režisors J. Rijnieks stāsta par izrādes vadmotīvu – brauc uz kuru pasaules malu gribi, bet puse sirds paliek Latvijā. „Te nav ne liekas patētikas, ne banalitātes. Mēs gribam runāt par to, kā nosaukt vārdā nenosaucamo iemeslu, kāpēc Latvijā kāds vēl dzīvo un kāpēc tie, kas šobrīd atrodas ārpus Latvijas, ar bērniem sarunājas latviski un kopā svin Jāņus, Ziemsvētkus un vienkārši dzimšanas dienas, kāpēc gaida no Latvijas atsūtītos Kāruma sieriņus un rupjmaizi.”

Izrādes tapšanas procesu raksturo Zane Daudziņa: „Strādājot pie izrādes „Puse no sirds”, man ir kļuvis pilnīgi skaidrs, kas pietrūkst latviešiem. Tā ir mīlestība. Jā, tieši tik vienkārši tas ir! Un manas izrādes varones Annas galvenā atziņa – mana vērtība nemainās atkarībā no tā, ko un kur es daru.”

Aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš izrādīs ne tikai ķermeniskos daiļumus, bet demonstrēs arī intelektuālos dziļumus, ko tiem sarūpējusi teksta autore Aiva Birbele, iedvesmu smeļot klasiskās vārsmās:

Nav stāsta skumjāka ar mīlas metu,
Kā sāsts par Romeo un Džuljetu.
(Šekspīrs)

Stāsts jautrāks tapis par Jāni un Annu,
Kas mīlu uztur kā karstu pannu.
Tie krīzi pārvar gan valstī, gan mājās,
Kaut sanāk puspasauli izstaigāt kājām.
(Birbele)

„Pannas” izrādes Rīgā un Latvijā

Jaunā izrāde rudens sezonā būs redzama kinoteātrī „Rīga” un kultūras centros citviet Latvijā. „Puse no sirds” ir ceturtā izrāžu apvienības „Panna” producētā izrāde. Jau ceturto gadu uz skatuvēm Rīgā un Latvijā dzīvo izrāde „Tētis” – komisks stāsts par vīrieša būtību un emocijām laikā, kad viņš kļūst par tēvu (lomās – Ainārs Ančevskis vai Jānis Jarāns). Vairāk nekā gadu „Tēta” versija lietuviešu valodā tiek spēlēta arī uz Lietuvas skatuvēm (lomās lietuviešu komiķi Ramūnas Rudokas vai Dariuss Petkevičs). Savukārt Zanes Daudziņas monoizrāde „Tāda es esmu” tiks spēlēta trešo sezonu, pulcējot skatītāju pilnas zāles visā Latvijā. Izrāžu apvienība „Panna” izveidota 2008. gadā, lai iestudētu un producētu izrādes un pasākumus plašam skatītāju lokam Latvijā un Baltijā.

Izrāžu apvienība “ Panna”
www.pannasteatris.lv
panna@pannasteatris.lv113 9 12 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 12

0/2000

Domāju - neiešu lasīt to garo penteri, tik meklēju linku uz izsoli bet nekā...

how rude.. xD

9 0 atbildēt
MJ avatarsMJ

Kur biļetes izsolei?!!

 
8 0 atbildēt

Tu mums nedot biļetes, trolli? emotion

7 0 atbildēt

tu virsrakstu no angļu valodas tulkoji? emotion

4 0 atbildēt

Pareizi, pareizi.....mudini baudīt kultūru!!!

3 0 atbildēt

Nekārdini, taisi izsoli : )

3 0 atbildēt

oi, šitas varētu būt kas labs. a kur izsole ar biļetēm???

5 3 atbildēt

Kaut ka,man pedeja laika teatri vairak simpatizee neka kino..Jacky,tu apgusti jaunu valodu? emotion

3 2 atbildēt

Izskatās ka varētu būt smieklīgi un interesanti.

1 0 atbildēt

y o u no give biļetes?

1 0 atbildēt

nou. me guo tu ze toiet emotion

0 0 atbildēt

Nedzīvoju Rīgā, uz teātriem neeju... Nav ne jausmas kapec lasīju emotion

1 8 atbildēt