Tagad, kad tu māki izteikt un parādīt citiem savu viedokli, laiks iet tālāk par “Man patīk” un “Man nepatīk” un izteikt ko spēcīgāku un kompleksāku (Ja neskaita gadījumus, kad tu joprojām ierobežosies ar smaidiņu).
Spoku komentāra literārā māksla.12
Atceries, ka tev skolā stāstīja par pareizrakstību? Neviens cits spokos arī neatceras! Pareizrakstība ir nūģiem, un tu esi kruts, tāpēc raksti, kā gribi! Par komatiem un citām pieturzīmēm zina tikai stulbi cilvēki, jo zināt lietas ir stulbi.
Vispār, ja kāds raksta pareizi, šis cilvēks pārāk nopietni uztver komentārus un nesaprot, ka komentāri nav domāti, lai pateiktu kaut ko loģisku vai ar saturu, bet gan lai iesmērētu kādam sejā to, ko tu domā, un tas, kas notiek tavā prātā, noteikti nav “loģisks” vai “ar saturu”.
Tas, ka tava pareizrakstība ir gandrīz tikpat nožēlojama, kā tavi komentāri, nemaz neliek tev izskatīties kā idiotam, kurš pabeidza trešo klasi tikai tāpēc, ka skolotāja par viņu apžēlojās.
Cilvēku viedoklis dažreiz nesakritīs ar tavu viedokli, un tas nozīmē, ka viņiem kaut kas ar galvu nav labi. Pat tad, ja tu saki ko pilnīgi absurdu, un tavs pretinieks pamato savu argumentu, tev viņu vienmēr jāuzskata par pilnīgu idiotu. Bet, ja kāda viedoklis neatbilst tavējam un tu lietas labā neko nedari, tu būsi drausmīgs cilvēks!
Bet tu taču nekad neiesaistīsies strīdos, tās būs tikai diskusijas, jo vārds „diskusijas” tev liek izklausīties pieklājīgākam un inteliģentākam. Bet ja tu ar kādu DISKUTĒSI, pieklājība un inteliģence būs divas lietas, kuras tu nelietosi. Patiesībā, parasti pietiek pateikt ko rupju vai „aizvainojošu” un ja tavs pretinieks, tas ir, diskusiju biedrs atbild ar īstu, pamatotu argumentu, pasaki ka viņš ir idiots vai ka viņš šo uztver pārāk nopietni un jūties lepns par sevi.
Daži cilvēki mēdz teikt, ka, lai veidotu labu argumentu, to vajag izveidot ar noteiktu sistēmu - nepieļaut stulbas loģikas kļūdas (logical fallacies), izteikties skaidri un saprotami, vai vismaz izmantot kaut piektdaļu savu smadzeņu, bet neklausies viņos! Ko gan viņi ir sasnieguši?
Bils Geitss saka, ka loģiska domāšana ir lohiem, un viņš ir bagātākais cilvēks pasaulē! Nu, vismaz tev liekas, ka viņš to teica, jo tu atradi bildīti ar viņa seju un citātu. Pff, tā noteikti ir taisnība, vai tiešām internetā kāds melotu?
Ļoti svarīgi ir zināt, kādu smaidiņu ielikt savā komentārā. Komentārs bez smaidiņa ir kā pilnīgi normāls komentārs. Bet tam nav smaidiņa. Ja tev patika kāds joks rakstā vai kāda cita komentārā, vienkārši atstāj komentāru “”.
Kāpēc lai tu atstātu komentāru, kas sastāv tikai no viena smaidiņa? Vai tu nevarētu vienkārši atstāt plusiņu? Bet citi cilvēki tad nezinās, ka tieši TU esi ielicis plusiņu. Ja tu ieliec komentārā vienu šo vienu smaidiņu, visi redzēs tavu vārdu un zinās, ka konkrēts joks patīk tieši tev.
smaidiņš arī noder tad, ja tu gribi parādīt, ka tas, ko tu tikko pateici, ir joks, jo tas gan jau ir tik slikts, ka neviens īsti nesapratīs. Neaizmirsti, ka tad, ja tu ieraksti kaut ko pasīvi agresīvu vai izsmejošu, ieliec beigās jebkuru no priecīgajiem smaidiņiem, lai tavs pretinieks nezinātu, ka patiesībā raudi skatoties uz ekrānu.
Neuztraucies, komentāros vari rakstīt, ko gribi. Spoki.lv ir progresīva vieta, kura atbalsta runas brīvību un atļauj cilvēkiem izaicināt status quo, izsakot viedokļus, kas nav populāri tik ļoti, ka ja tev ir par 10 mīnusiņiem vairāk, nekā tev ir plusiņi, tavu komentāru paslēpj un virsu uzliek “[autors] nedomā, ko raksta”.
Jo nekas neparāda pretēju viedokļu un kritiskas domāšanas pieņemšanu, kā to paslēpšana un ignorēšana.
Ja tu no šī raksta atceries kaut tikai vienu lietu - atceries, ka komentāri ir vieta, kur tu vari radoši izpausties un dalīties ar savu viedokli. Ja kādam tas nepatīk, atgādini, ka tas ir tikai viedoklis, un viedokļi nevar būt nepareizi. Uzmanies tomēr, ja kāda cilvēka viedoklis ir tāds, ka tavs viedoklis ir nepareizs, rodas paradokss un tev ir jāiznīcina visi pierādījumi, vai arī visums tiks iznīcināts.