Bieži, runājot par mistiku, prātā nāk “conspiracy theories”, kurš no tulkojumiem - “sazvērestības teorijas” vai “konspirāciju teorijas” - ir labāks, katrs izvēlas pats (ja neskaita, “sazvērestības teorijas” ir labāks, un, ja tu man nepiekrīti, tu esi stulbs un heiteris un stulbs heiteris).
Vārdu savienojums “savērestības teorijas” ir savu nozīmi zaudējis jau sen. Vārds, kuru šajā savienojumā mēdz aizmirst, ir “teorija”, kas, par spīti plašam uzskatam nenozīmē “kaut kas, ko sapīpējušies idioti izdomāja”, bet gan kaut kas ar īstu pamatojumu, kas izskaidro kādus notikumus.
Teorija it kā ir pieņēmums vai ideju sakopojums, kas paredzēts, lai kaut ko izskaidrotu. Tāpēc, lūdzu, neveidosim “teorijas”, kuras ir tik absurdas, ka to eksistenci vajag izskaidrot, nevis tās kaut ko izskaidro.
It kā “sazvērestību teoriju” definīcija ir “teorijas, kas pie neizskaidrojama notikuma vaino kādu organizāciju vai ko tamlīdzīgu”, bet tam, ko Spokos sauc par “sazvērestību teorijām” šī definīcija bieži neatbilst.
Vispār, tu esi mākslinieks, pats vari izdomāt savu definīciju. Kā ar “Teorijas, kas nozagtas no neuzticamiem avotiem” vai “Teorijas, kas noklusē pusi informācijas, ieskaitot pretpierādījumus”, vai “Teorijas- KO PIE VELNA TU VISPĀR DOMĀJI???” Kāpēc vispār definīciju? Kāpēc vispār loģiku?
Spoki.lv - Kāpēc vispār?