Nesenā pētījumā Drekselas Universitātē (Drexel University) atklāts, ka lietoti Xbox 360 cietie diski satur iepriekšējo lietotāji kredītkaršu informāciju pat tad, ja tas ticis formatēts (pilnībā izdzēsts tā saturs) un konsole atgriezta uz rūpnīcas iestatījumiem.
Pētniece Ešlija Podrackī (Ashley Podhradsky) intervijā ar Kotaku teica, ka Microsoft ļoti labi aizsargā paši savu informāciju, kas atrodama uz konsoles, taču nav pietiekami padomājuši par lietotāju datu aizsardzību. Pētnieku grupa iegādājās lietotu Xbox 360, instalēja dažas uzlaušanas (hakošanas) programmas un sāka meklēt jebkādus vārgi aizsargātus datus. Drīz vien tika atrastas dažas datnes un mapes, kurās atradās iepriekšējā īpašnieka kredītkaršu informācija.
Uz šīm sūdzībām Microsoft atbildēja :”Maz ticams, ka tas ir patiešām iespējams un ka tas ir pamats uztraukumam.” Kompānija esot sazinājusies ar Dreksela Universitāti, pieprasot pierādījumus un sīkāku informāciju, kā tad tieši ir iespējams iegūt iepriekšējā īpašnieka personīgos datus.
Microsoft interaktīvās izklaides biznesa menedžeris Džims Alkove (Jim Alkove) izteicās: „Mēs veicam rūpīgu izmeklēšanu saistībā ar pētnieku apgalvojumiem. Mēs esam pieprasījuši informāciju, kas mums ļautu izmeklēt minēto konsoli un joprojām neesam saņēmuši nepieciešamo informāciju, lai novērtētu pētnieku teikto.”
„Xbox nav paredzēts kredītkaršu informācijas glabāšanai uz pašas konsoles, tādēļ ir maz ticams, ka informācija iegūta ar minētajām metodēm. Pie tam, kad Microsft vēlreiz tirgo lietotas konsoles, mums ir paredzētas procedūras pilnīgai cieto disku iztīrīšanai. Galvojam, ka mēs Xbox īpašnieku privātumu un viņu datu drošību uztveram ļoti nopietni.”
Pagaidām vienīgais vājais punkts Microsoft aizsardzībā ir tas, ka Drekselas Universitātes pētnieki nav minējuši, kā šī lietotā konsole iegūta – tā var būt iegādātā bez starpniekiem no iepriekšējā lietotāja, vai arī no Microsoft.