Ne vienam vien kādreiz ienākusi prātā kāda ideja, kas būtu kā radīta priekš videospēles, citam tā vienkārši ir ziņkāre, bet vēl kāds domā no finansiālā aspekta, jo nav nekāds noslēpums, ka videospēļu industrija ir viena no pelnošākajām izklaides industrijām pasaulē. Lielāko daļu, tas ir 99%, aptur uzskats, ka videospēļu izstrāde ir bezmaz raķešzinātne. Patiesībā tik traki nav, protams, pārāk viegli arī nekas nenotiek.
Unity 3D - Pašam savu videospēli20
Lai nu kā, ja esat izdomājis izveidot videospēli, pirmais kas būs vajadzīgs ir spēles dzinējs jeb programma ar kuru attiecīgo spēli izstrādāt.
Pirmā problēma ir tā ka amatieris "krutu" spēļu dzinēju nepirks par 2000 $, tādēļ vajag bezmaksas risinājumu. Šeit nonākam pie otrās problēmas. Mūsdienās bezmaksas dzinēji ir savairojušies kā sēnes pēc lietus, un tie lielākoties ir gandrīz nelietojami, tādēļ nezinātājs patiešām var apmaldīties un tur arī palikt.
Šeit nu varu nākt palīgā un ieteikt lielisku spēļu dzini kuru var lietot bezmaksas un kuram ir visas iespējas lai sacenstos ar saviem profesionālajiem sugasbrāļiem. Unity 3D!
Kad nu reklāma beigusies, varu pastāstīt par pašu Unity 3D dzini.
Cilvēkiem kuri neko nesajēdz no spēļu izveides, bet vēlas kaut ko uzsākt - neeksistē tāds dzinējs lai nedarot neko, uztaisītu jaunāko grāvēju. Lai izveidotu Battlefield 3 vai Skyrim IV ir jāmāk programmēt, veidot grafiku un šādas tādas lietas, tomēr tas nav iemesls nokārt galvu. Neviens nepiedzimst par videospēļu guru, un jebkuram kurš atver Unity vai kaut ko līdzīgu par tādu obligāti nav jākļūst. Tāpat var uztaisīt kādu interesantu spēli, jo internets ir pilns ar pamācībām, kuras salipinot kopā var sanākt pat kaut kas diezgan populārs.
Tagad tiem, kuri spēļu izstrādē nav pirmo dienu. Unity 3D ir labs un elastīgs dzinējs, tomēr pašu augstāko pilotāžu un AAA tipa spēli ar viņu diez vai izdosies izveidot, vismaz tā uzskata liela daļa cilvēku. Pats esmu tikai tāds amatieris šajā jomā, tāpēc neko ļoti advancētu neesmu mēģinājis. Iekš Unity tāpat ir iekļautas diezgan noderīgas fīčas, kā animēšana, gaismošanas tehnika (lightmapping), dažādu resursu tāds kā marketplace (tur šis tas par brīvu, šis tas par maksu), kaut cik necik 3d modelēšana, un vēl kaut kādas fīčas ko sķiet pārāk neizmantoju. Internetā tāpat ir daudz pamācības, kā arī paši Unity izstrādātāji nopublicējuši dažas, līdzi dodot arī mazus projektus kur viss jau sataisīt kā nākas. Tā ir ļoti laba vieta kur pamācīties. Cilvēkiem, kuri kaut ko mēģina darīt spēļu izstrādē, varu rekomendēt Unity 3D, pat ja neizmantosiet to kā primāro dzini, tomēr tas būs labbs pakāpiens.
Par vispārīgākām lietām runājot, Unity dzinis pieejams Indie bezmaksas versijā, kur vienīgā atšķirība no pro maksas versijas ir ekrāna efektu zudums un Direct Lightning ēnošanas neesamība (Lightmapping ir iekļauts Indie versijā). Jaunākā versija ir 3.5, kurā ieviests arī Flash atbalsts. Cita piebilstama lieta Unity sakarā ir Union. Izstrādātāju serviss kurš var palīdzēt tirgot jūsu taisītās spēles. Gandrīz piemirsu piebilst, ka ar Unity var taisīt multiplatformu spēles, sākot ar PC un XboX 360 līdz IOs un Android, kas tomēr vēl nav pats labākais. Ar Unity Web player, var spēlēt augstas kvalitātes spēles uzreiz online caur savu pārlūku
Veiksmi visiem, kuri nolēma pamēģināt šo spēļu dzinēju.
Unity 3D mājaslapa: http://unity3d.com/
TornadoTwins youtubbe acc (laba vieta kur sākt mācīties no video): šeit