Sveiki visiem!
Esmu nolēmis ievietot rakstu sēriju tiem, kuri vēlas uzzināt kaut ko vairāk par pokeru. Esmu ievērojis, ka vairums forumu Latvija izturās neiecietīgi pret iesācējiem, daudzi baidās uzdot jautājumus - jo nevēlas tikt izsmieti par nezināšanu. Tajā pašā laikā uzdodot konkrētu jautājumu - nav cerību iegūt atbildi, jo Pro spēlētājiem vienkārši nav jēgas nodarboties ar postošanu forumos, bet tie kas atbild... viņu motivācija ir palielīties ar saviem "sasniegumiem".
Tā kā šo rakstu mērķis ir vienkārši un saprotami izskaidrot spēles pamatus un nianses. Rakstīšu par lietām, kuras pats esmu apguvis un atzinis par labu esam, tā palīdzot izvairīties no uzkāpšanas uz grābekļiem.
Gaidīšu ierosinājumus par tematiem, jautājumiem, uz kuriem jūs vēlētos gūt atbildes. Šeit neliels ieskats rakstu sērijā – pēc lasītāju lūgumiem , katru sadaļu var izvērst vai papildināt.
Spokiem.lv tiek publicētas sērijas pamatdaļas (kodols), pilnus rakstus (+advanced) lasiet manā blogā.
Satura pirmā daļa – basic paredzēta spēles uzsākšnai un konservatīvai spēlei, gūstot pieredzi un saglabājot, pavairojot investīvijas. Spēlētājs apgūst ABC stratēģiju, spēlējot NL10 (sēžoties pie galda ar 10USD, EUR). Mēŗkis – 10.000 roku izspēle distance nezaudējot, bet iegūstot iemaņas lai pielietotu efektīvākas stratēģijas augstākos limitos.
1. Kas ir pokers un ar ko sākt?
Ieskats spēļu vesture, pokers veidi, noteikumi kombinācijas.
2. Invsetīciju vadība
Bankroll management - pamats veiksmei. Cik un kur jāinvestē, lai nodrošinātu stabilitāti. Kā ātrāk atgūt sākuma investīcijas. Izvēlamies savu ceļu. NL5, NL10 – limiti.
3. Pokera vietnes, nepieciešmā programatūra.
Izdevīgākās pokera vietnes cash spēlei. Kas ir rakeback, valueback, bonusi? Kur un kādā laikā spēlēt, lai gūtu ienākumus. Holdem Manager, Poker-edge, Poker Tracker – ko izvēlēties, kādas priekšocības dod programatūra.
4. Pamatjēdzieni,statistika uzsākot stratēģijas apguvi.
Preflops, flops.pozīcja, pirmā līmeņa spēlētāju statistikas rādītāji (VPIP, PFR, 3-bet).
5. Vieta pie galda, spēlētāju tipi.
Galdu statistika vidējā banka, players/flop- kuru galdu izvēlēties? Izdevīgas un neizdevīgas vietas. Lag, tag, nit, monkey, tourist, regular.
6. Starta rokas, ABC stratēģija atkarībā no pozīcijas.
Preflopa izspēle no pozīcijas, pielāgošanās galdam, sava spēles stila izvēle. Blaindu zagšana, 3-bet, C-BET, floating – pirmie ieroči blefa stratēģijas arsenālā.
1. Kas ir pokers un ar ko sākt?
Tiem, kuri vēlas iedziļināties spēles vesture, iesaku Dmitrija Lesnoja lekciju videokursu (Dmitry Lesnoj, the president of Russian Sport Poker Federation). Vecā kaluma skolas pārstāvis, ja kādam ir interese – rakstīt privāti, nosūtīšu failus.
Katram laikam, sabiedrības attīstības pakāpei ir raksturīgas savas spēles, kuras radītas,, lai ar mazākiem zaudējumiem spēlē pārbaudītu savu piemērotību esošā modeļa noteikumiem. Spēlējot mēs iepazīstam sevi un pretiniekus, zaudējot, mācamies pielāgot stratēģijas.
Katram sabiedrības slānim, katrā laikā ir savas spēles. Strauji mainīgā laikā, karš, situācija, kad dzīvībai nav vērtības, cilvēki spēlēja veiksmes spēles – kur iznākums ir atkarīgs no “augstākiem spēkiem”. Kauliņi, sarkanais – melnais, spēļu automāti utt… Šādās spēlēs laimesta varbūtība ir atkarīga no nejaušības t.i. varbūtības, kas ir par labu vai par sliktu spēlētājam. Vienkāršākā spēle – “cipars –ērglis”, "sarkanais – melnais” viegli var prognozēt 50% varbūtību uzvarai un tikpat zaudējumam. Līdz ar to uzvar “veiksmīgākais”. Šeit jāievēro, ka lai varbūtība realizētos ir nepieciešama distance – 50metienos jūsu uzvaras procents var būt 30%, var būt arī 70%, taču distance – 1000-10.000 metienos uzvaras procents nostabilizēsies uz 50%. Šādas izklaides raksturīgas sabiedrības zemākiem slāņiem, azartspēlmaņiem, kas jau liecina par nepietiekamu intelektu un spēju aprēķināt izdevīgumu.
Laika gaitā, katrai tautai, kultūrai nostabilizējās savas spēles, atbilstoši intelektam un dzīves stilam. Tikai viens piemērsi – latviešu “zolīte”, kur divi apvienojas pret vienu, nākamajā partijā atkal apvienojas, bet citā sastāvā. Nedaudz atgādina mūsu politisko sistēmu, vai ne?
Atgriežamies pie pokera. Pokers ir radies industriālajā laikmetā, tā ir investīciju un prāta spēle, kas precīzi imitē brīvā tirgus biznesa apstākļus.
Ir mainīgi un nemainīgi lielumi, investīcijas un atdeve. Uzvar tas, kurš veiksmīgāk, īstajā brīdī uz sev izdevīgākiem noteikumiem investē.
Pokers ir spēle, kurā tās dalībnieki, balstoties uz nepilnīgu informāciju slēdz derības likmju veidā par to, kura spēlētāja kombinācija būs visstiprākā noslēdzoties likmēm.
Ir daudzi un dažādi pokera veidi, kuru būtiskā atšķirība ir tieši informācijas daudzumā, kura ir spēlētāja rīcībā. Šeit es aplūkošu Texas Hold`em No Limit – pagaidām vispopulārāko pokera variāciju.
Spēles noteikumi - http://lv.wikipedia.org/wiki/Texas_hold_'em
Noteikumi ir viens, realitāte un stratēģija ir cits, tādēļ pakavēsimies pie online pokera piedāvātajiem variantiem.
Cash, vai ring games – spēle uz naudu, kur spēles žetonu (chips) vērtība in pielīdzināma izmantotajai valūtai. Spēlētājs jebkurā brīdī var pamest spēli, samainot čipus pret naudu.
Cash veidi ir visdažādākie, 10max,9max,6max,4max, Heads-up. Atkarībā cik vietas ir pokera galdā 10-9-6-4-2. Katram no šiem veidiem ir pilnīgi dažāda stratēģija, par ko vēlāk.
Turnīri – spēles veidz, kur par iemaksu spēlētājs saņem noteiktu čipu daudzumu un beidzoties čipiem, pārtrauc spēli un saņem laimestu atkarībā no ieņemtās vietas. Turnīri ir pilnīgi atsevišķa sadaļa un stratēģija, tāpēc to atstāsim citai reizei.
Tātad ar ko sākt?
Lai sāktu spēli, sāktu apgūt stratēģiju jums ir jābūt pilnīgai skaidrībai par spēles noteikumiem, kāršu kombinācijām. To apgūt neprasa daudz laika, šeit pie tā nekavēsimies.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_poker_hand
Ja esat izvēlējies uzsākt spēli – gatavojamies maratonam gada garumā un nākamajā daļā uzzināsim cik un kā jāinvestē, lai ilgtermiņā iegūtu finansiālu neatkarību un sasniegtu savus mēŗkus.
Mans blogs - http://sharpbladepoker.blogspot.com/
P.S. Pilnā versija + advanced sadaļas tiek ievietotas blogā 1x nedēļā – svētdienās.