Spēle „Modinātājs”
Pieci cilvēki sarunā dienas gaitā visur iet kopā. Viens no viņiem ir modinātājs, kurš jebkurā vietā pilsētā noteiktā laikā saka `TRRR!` un neapstājas, kamēr pārējie četri nav viņam uzsituši pa galvu.
Spēle „Lauva atnāk, lauva aiziet”
Visi sēž pie galda. Spēles vadītājs iesaucas: `Lauva atnāk`, vai arī `lauva aiziet.` Ja saka `lauva atnāk`, – visi iedzer. Ja saka `lauva aiziet`, – visi lien zem galda. Tas, kurš paliek pēdējais, t. i., var saviem spēkiem izlīst no galda apakšas, ir uzvarējis.
Spēle „Nomazgā muti”
Spēles dalībnieki saģērbjas ķekatās un iet uz kādu iestādi, piem., banku, kur visādi ķēmojas. Ja kāds kaut ko jautā, atbildēt drīkst tikai ar pretjautājumu: `Okei, bet vai tu muti nomazgāji?` Tad visiem būs lustīgi.
Spēle „Poltergeists”
Spēles dalībnieki 10-20 cilvēku sastāvā apmeklē veikalu. Viens no viņiem ir poltergeists, kuram neuzkrītoši jāapgāž plaukts ar makaroniem. Veikala darbinieki pēc tam mēģina uzminēt, kurš ir poltergeists.
Spēle „Mušu dambrete”
Dambretes galdiņu nosmērē ar zapti un pirms spēles izliek saulītē. Protams, pie galdiņa ir pielipušas gan melnās, gan zaļās mušas. Pēc tam spēlē kā parasto dambreti.
Spēle „Atvelc lūpu”
Spēles vadītājs kādam spēlētājam aizsien acis un atvelk lūpu. Uz atvilktās lūpas citi spēles dalībnieki liek visu, kas tiem kabatās, piem., cigareti, 5 latus 20 sant., diegu spolīti, kredītkarti utt. Jāuzmin, kas uz lūpas. Ja uzmin, tad mainās.
Spēle „Intelektuālā pankūka”
Divas ģimenes cep katra savu pankūku, bet vieni runā dumjības par seksu, kamēr otri risina intelektuālu diskusiju par metaforām. Visi sanāk kopā sestdienas vakarā un dod pankūkas nogaršot omei. Vai ome runās dumjības vai gudrības?
Spēle „Es nu iešu mājās”
Viesību laikā kāds pieceļas un saka: `Es nu iešu mājās`. Pārējie tūlīt viņu lūdz palikt vēl kādu brītiņu, un viņš piekrīt. Spēle turpinās līdz tam brīdim, kamēr namatēvam un namamātei vēl ir, ko ēst un dzert.
Spēle „Pirkstiņš mājiņā”
Dalībnieki sadalās pa pāriem un iet tumšā istabā. Viens dalībnieks iebāž kaut kur pirkstu, degunu vai ko citu un saka: “Pirkstiņš mājiņā!” Bet otrs mēģina uzminēt, kur un kas ir iebāzts. Pēc tam mainās.
Spēle „Klidzinām”
Seši dalībnieki sadodas rokās un aplī, un mēģina uz `trīs, četri!` sākt iet vai nu uz priekšu, vai atpakaļ. Spēle ir uzvarēta, ja visi dalībnieki izdomā iet vienā virzienā. Tam par godu visi iet un dzied: `Kā mums patīk klidzināt, klidzināt, la-la-lā, tā tik vajag turpināt, turpināt, la-la-lā!`
Spēle „Kur mēle?”
Viens no spēles dalībniekiem iespiež mēli skrūvspīlēs. Otrs viņam prasa: `Kur mēle?` Pirmais atbild: `Skrūvspīlēs`. Tad otrs piegriež drusku stiprāk un prasa tālāk: `Ko mēle tur dara?` Pirmais atbild: `Kūļājās`. Otrs tik piegriež stiprāk un prasa: `Kas man tagad būs?` Un pirmais kliedz: `Pa purnu, pa purnu, laid vaļā, cūka!`
Spēle „Man tepat ir labi”
Var spēlēt kaut vai viens pats, galvenais, lai pārējiem ir interesanti. Rotaļnieks izvēlas savu vietu – kaut vai aptiekā uz letes vai benzīntankā uz šļūtenes, – un, stāvot izraudzītajā vietā, sāk darīt visiem interesantas lietas: lipināt lielāko puņķi, aplūkot visus ļautiņus caur kājstarpi, imitēt dažādus dzīvniekus (cik nu kuram izdoma atļauj). Ja ir vairāki dalībnieki, uzvar tas, kuram izdevies saglabāt savu vietu visilgāk.
Spēle lauku ļaudīm „Raibaļa”
Spēles dalībnieki iet kūtī ar aizsietām acīm un tausta, kur ir raibaļa.
Izturības spēle „Pendele”
Spēlētāji trīs stundas no vietas vai līdz samaņas zaudēšanai šūpo galvu līdzi sienas pulksteņa pendelei... Uzvarētāju nenoskaidro, – to vienkārši aiznes...
"Galdauta vilkšana"
Noteikumi tādi paši kā virves vilkšanā, taču komandas sēž viena otrai pretī pie viesību galda un velk galdautu.
"Mamba uz robežas"
Uz valsts robežas spēles dalībnieki piebāž kabatas ar gaļu un iet pie šlagbauma dejojot un sitot plaukstas. Pēc tam zem bomja jāiziet cauri atliecoties. Uzvarētāju nosaka un apbalvo muitnieki.
"Spēle ar skaitīšanos pie publiskās tualetes durvīm"
Visi mīdās, visi skaitās:
Enik- benik, sikel sā,
Es tev šitā, tu man tā
Ja tu tā, tad es nekā-
Iet un drusku pakakā!
Kam trāpa, tas var iet iekšā.
"Kur ir sviests?"
Visi viesi sasmērē sviestmaizes un apliek tās ar desu. Uzdevums grūts - nolaizīt sviestu, nenoņemot desu.
"Regbijs zem deķa"
Paps un mamma vakarā nodzēš gaismu, palien zem deķa un sāk regbiju. Kā sāk, tāpat arī beidz. Atliek noskaidrot rezultātu.
"Miskastīt, atveries!"
Viesībās, kad jautrība sit augstu vilni, svinību telpā svinīgi ienes divas miskastes pilnas līdz augšai- katrā miskastē iejaukts arī otrais ar visiem kāpostiem un kartupeļiem. Kurš pirmais atrod, aplausiem skanot, servē to galda vidū.
"Lieldienu zaķis"
Dalībniekiem aizsien acis un ieliek olas groziņā. Olas jānoliek visādās jocīgās vietās: bulterjera būdā, sievasmātei aiz krūštura vai kaimiņienei- kur patīk, u.tml.
"Vectēva jubileja"
Spēles dalībnieki lec pāri gultai, kurā guļ spēles vadītājs- "vectēvs" un mēģina ar dibenu trāpīt gultas otrā pusē noliktajai tortei. Vectēvs savukārt mēģina paglābt torti no dibeniem un grūsta pāri lēcējus. Kas trāpa tortei- kļūst par vectēvu.
"Caurais grāpis"
Spēles dalībnieki ņem katrs jaunu grāpi un liela izmēra naglu un taisa grāpī caurumu. Kad caurums gatavs, skatās viens uz otru caur to. Kurš var redzēt visvairāk spēles dalībnieku, tas vinnē.
"Es ne tava līgaviņa"
Spēlē pirtī- dalībnieki sadalās pāros, ņem katrs rokā čību un dod pa visiem vaigiem citiem rotaļniekiem, skaļi saucot: "Es ne tava līgaviņa!", uzvar tas, kam trāpa pēc iespējas mazāk čību.
"Obanā!"
Spēli spēlē smilšu kastē. Katrs dalībnieks ņem līdzi no mājām kabaci un aprok tikai sev zinām vietā. Pēc tam visi dalībnieki simts reizes sagriežas uz riņķi un steidz atrakt savu kabaci. Kurš pirmais atrok, tam jākliedz: "Obanā!"
"Padod tālāk"
Erotiska spēle lielajiem bērniem. Spēles dalībnieki katrs paņem mutē, ko nu kurš, cits šokolādi, cits rozīnes, cits olu liķieri, bet vienam mutē ir kaka. Spēles vadītājs izvēlās kādu, ar kuru sabučoties. Ja uzraujas uz to, kam mutē ir kaka, tad kaka ir pa abiem jāapēd.
"Ņem pa labi, ņem pa labi!"
Dalībnieku daudz, bet spēlē divi. Vienam aizsien acis, otru piesien pie koka. Tam, kam aizsietas acis, iedod rokās trīs metrus garu mietu, kam galā ir piestiprināts ķiploks, kas jādabū mutē tam, kas piesiets pie koka. Pārējie drīkst teikt priekšā, kur jāvirza miets, bet vienīgi drīkst saukt: "Ņem pa labi, ņem pa labi!".
Izdzīvošanas spēle "Kurš atradīs desmito Latvijas lāci?"
Dalībnieku skaits neierobežots, taču ierobežots lokalizācijas vietu skaits. Dalībniekus pa vienam ieved maksimāli neapdzīvotā mežā un atstāj tur kopā ar kravu ugunsdziras. Uzvar tas, kurš izvelk no meža kādu no nedaudzajiem Latvijas brūnajiem lāčiem.
"Kaimiņu tracināšana"
Spēles dalībnieki sit pa radiatoriem, kliedz, skaļi smejas, lēkā utt. Uzvar tas, kurš pirmais panāk, ka kaimiņi nāk lamāties.
Spēles Jaungadam!1
22
1