local-stats-pixel

ROOT, kas tas par zvēru?179

 1370  19

Sveiki Spoki, gan jau būsiet dzirdējuši par tādu lietu kā ROOT, kas ļauj modificēt un/vai piekļūt noteiktiem failiem Tavā Android ierīcē. Tātad šoreiz nedaudz vairāk par šo brīnumu, kas tieši tas ir un ko tas dara.

Atceries : ROOT'ojot ierīci Tu zaudē garantijas tiesības un pastāv iespēja ierici ''brickot''. Ja ir vēlme atROOT'ot ierīci ieteicams izmantot kādu bakcup vai recovery.

Iesaki rakstu sociālajos tīklos, lai arī citi cilvēki uzzin, kas šis ir par ''zvēru''!

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 179

0/2000

Pag, tad tas kas man androīdā uzinstalēts - "ASTRO file manager" arī ir tas pats ROOT?

 77  0 atbildēt

Bez root dzīve garlaicīga ar root nezini, kādu rom'u likt emotion

 35  1 atbildēt

daudzas nepilnības - no mana skatu punkta

Pastāv arī iespējas atROOT'ot ierīci, tā ka pat ir iespējams nepazaudēt garantiju, bet tas ir garš un sarežģīts process.

tas nav garš un sarežģīts process - tas ir vienkārši atgriezenisks process + mūsdienās populārākajiem modeļiem pieejamas programmas, kas visu izdara tavā vietā gan norūto, gan noflešo Recovery, gan unRoot'o, utt

 

Root nevis nāk no Linux pasaules, bet IR no linux pasaules, jo Android ir linux distro paveids.

Root apzīmē brīvu pieeju (dzēšana, rakstīšana) OS failsistēmai, tāpēc arī Root nav tas pats, kas Jailbreak. tās ir divas dažadas lietas.

uzlabot jaudu, uzlabot baterijas laiku un iespēja ieinstalēt programmas, kas savādāk varētu maksāt papildus naudu.

pirmie divi apgalvojumi ir diezgan nevietā, jo A jaudas uzlabošana tb overclock, ne vienmēr ir laba lieta ( karšana, batarejas ilguma pasliktināsānās, utt ) B tas nebūt  neuzlabos batarejas laiku, viss ir atkarīgs cik zinošs ir cilvēks. Un pēdējā lieta - tu reklamē pirātismu? emotion sideload ir pieejams arī nerūtotām ierīcēm..... 

ROOTošana noder, ja Tev ir apnicis lietot savu veco operētājsistēmu (Piemēram 2.3.6 Android)un Tu vēlies ko jaunāku un ātrāku, bet ierīces ražotāji jau par Tavu ierīci sen ir aizmirsuši, tad šis ir vienīgais veids, kā iegūt kādus atjauninājumus. 

šī ir pārāk padziļināta tēma, kāpēc tas nu nebūt nav konkrēts apgalvojums.... visbiežāk iemesls kāpēc ražotāji ir ''aizmirsuši'' par ierīci ir tās dzelžu ierobežojumi... lai ilgi nedrukātos iekopēšu komentāru no citas sarunas -   lab sāksim ar pamatiem gan jau tālāk pats sapratīsi :)

tātad ir divi varianti kā tu tiec pie KitKat'a

Pirmais (tas ir tikai teorētiski jo nezinu vai ir radniecīgs aparāts ar 4.4)

tiek atrasts radniecīgs aparāts kuram ir 4.4

un tad visi draiveri (kamera, wi-fi, signāls kā tāds, CPU, GPU, utt) draiveri laikam jau nebūtu pareizi, pareizāk būtu pirmkodi, bet iesim vieglāko taciņu 

tiek pielāgoti modificējot tos draiverus no 2.3 koda, lai tie strādātu uz 4.4 koda.  Iemesls: A - nevienam, izņemot ražotāju, nav pieejas draiveru pirmkodam (par piemēru var ņemt Win kerneļa slēgto kodu) B - neviens par baltu velti netaisās iegūldīt tādus resursus (laika, iespējams arī monetāros)

otrs  - 4.4 pamatkods (aizmirsu īsto apzīmējumu - kauns  ) 

tātad tiek ņemts tīrs 4.4 un pulēts un slīpēts cik ir iespējams, bet atkal daudzas lietas nevar izdarīt, jo ir slēgts t.s. pirmkods. Protams, ka tiek arī pievienoti tie t.s. draiveri no 2.3 versijas

bet atkal ir iemesli A un B

un arī overclock'ošana neatvieglo darbu..... un tad vēl ir vēl 100 un 1 iemesls 

tāpēc dēļ augtāk minētajiem iemesliem arī nevar vnk paņemt ROM'u no, nezinu, teiksim N5 4.4.2 un uzlikt uz tava..... 

protams cita lieta ir, kad custom ROM'i, kas ir bāzeti uz tā paša ROM'a, kas telefonam ir standratā - tur nav tik daudz čakara un pamatā DEV'i spēlējas ar ekstra fīčām vai noņemot t.s. bloatware a

Vēl viens risks, kas tiek iegūts ROOT’ojot ierīci ir kaitīgu programmu instalācija, kas var palielināt datu zādzības risku vai kādu citu kaitīgu programmu iekļūšanu ierīcē.  Šādā veidā ir tiešām jāuzticas izstrādātājam, ka viņa mērķi nav ļaunprātīgi, bet pārsvarā šīs visas aplikācijas iratvērtā koda, tādējādi ar citu cilvēku palīdzību var samazināt risku. Protams nekad nenāktu par ļaunu, ja telefonā atrastos kāda zināma anti-vīrusu programma. 

lai izdarītu šādu meistar darbu - tur nevajag ROOT pieeju, pietiek ar sideload vai arī ir pieejami app'i iekš play store, kas darīs tieši to pašu emotion

atvainojos, ja nedaudz haotiski es tikko pamodies un ir 6 no rīta, ja ir kādi jautājumi droši jautājiet

 29  0 atbildēt

Nesen tiku pie HTC one mini yeeei. Sāku lietot izdomāju paprovēt pāris legālās aplikācijas. Izlasīju Terms and conditions, sapratu ka nevaru piekrist tam sadistiskajam Data Minig (Datu sūkšana). Legāli instalējot pat nieka solitaire. Man jādod piekļuve telefona zvaniem, tīklam, rūtera paketēm, zvanītāja nr, zvanītāja ID, atļauja modificēt cieto un vēl jūra sviestainu prasību. Secinājums - labi ka nemaksāju naudu par šo telefonu. Pats telefons ok, bet tas ūdens ko piedāvā legālie apps ir vienk. nepieņemams. Tad nu sāku vērties uz Root pusi. Tie kas ražo visas apps reāli spiež jebkuru cilvēku kam ir kaut mazākais smadzeņu zirnītis galvā hackot nost to aparātu. Defaultā telefonā nāk 36 aplikācijas no kurām man 32 nevajag. Bet atinstalēt nav iespējams. (bez rootošanas) Ja tu esi selfiju caca/cacans tad protams viss kā vajag. Uztaisīju bildi ar telefonu un jau piesienās vai man instagram filtur nevajag un vai es vēlos visu to postot Face sūdā, Instagramā, ietvītot un Google plus postot. Vismaz mans mini savā esošajā formā ir nelietojams. Izņemot protams augstāk norādīto piemēru. Es galīg nenosodu tos kas tā dara. Bet neba visi tā dara. Pati smārtfonu ideja ir laba bet esošais veids kādā legāli tu esi tādu spiests lietot ir galīgi nepieņemams. 

 17  0 atbildēt

NoROOTēšu tevi par to, ka es neko nesapratu no šīs izROOTēšanas emotion

Citiem, protams, noderēs emotion

 17  0 atbildēt

Super, jau sen domāju par to, kas Root ir par zvēru un ko tas ziemā ēd. :)

emotion 

 10  0 atbildēt

Vispār jau root nav process, bet gan direktorija un tā sauktais rootings ir piekļuve galvenajiem "saknes" failiem lai tos izmainītu..

 6  0 atbildēt

nezinu ,smieties vai raudāt.emotion Lasot komentārus sapratu ,ka es tik daudz nezinu un nesaprotuemotion

 3  0 atbildēt

Ciest KitKat versiju nevaru. Sēžu labrāt uz vecā gingerbread.

 1  0 atbildēt
Nesen saskāros ar ROOT terminu un nācās vien nobolīt acis... Tā ka raksts noderēja, izglītoja un labi saprotams ^^ Trekns pluss no manis :)
 1  0 atbildēt

iedomājies ja ražotājs izgatavo programmu kad pēc rootošanas automātiski nobriko telefonu :D :D

 0  0 atbildēt

Man lietošanā ir divus gadus vecs Samsung Galaxy S2. Pirmo gadu lietojustandarta Samsung ROM. Atjaunojumi nāca līdz 4.1.2 versijai. Tad sākās bremzes un kāršanās. Uzliku Cyanogenmod 10, kas man deva 4.2.2. Tas ka jaunāks vēl būtu sīkums, bet baterija sāka turēt daudz ilgāk un telefons kļuva daudz ātrāks. Tagad man ir Resurrection Remix ROMs, kas dod 4.4.2 Kit Kat. Pats pārsteidzošākais ir tas, ka telefons pie aktīvas lietošanas tgaad tur baterija 3 dienas - tikpat cik pašā sākumā, kad telefons bija pilnīgi jauns.

 0  0 atbildēt

Ieliec rakstu, kā tieši nobrikot telefonu!!! Gan jau kādam noderēs emotion

 0  0 atbildēt

emotion 

 0  0 atbildēt

estik risketu, ja garantija jau tapat butu beigusies, ps vai android ir arii Nokia5800?

 0  0 atbildēt

1. vispār jau ne no Linux pasaules bet Unix.

2. ROOT nav process kurš ļauj piekļūt visam bet vnk admina logins *nix OS. 

3. Norootojot droīdu vnk jūzera aplikācijas var palaist caut SU, rediģēt /etc utt.

jebšu citiem vārdiem sakot, iekraujam citu kodolu moduļus un strādājam bez paranoiskā SELinux.

 0  0 atbildēt

Paldies, būs iespējams jāpamēģina, jo telefons sāk vilkties... emotion Tiešām noderīga informācija.

 0  0 atbildēt

 Derīgs padoms! Pirms ROOTo ierīci, vispirms atrodi informāciju kā konkrēto ROM var nonemt nost, tas ir, atgriezt atpakaļ uz oriģinālo. Visbiežākais veids kā to izdarīt ir uztaisīt backup un noglabāt backup failus kaut kur uz PC vai atmiņas kartē. Ja tu to neizdarīsi, tad ierīces nočakarēšanās gadījumā ir mazas izredzes atgriezt ierīci. Ar backup failiem, bieži pat brickošanas (pataisīšanas par kluci) gadījumā var atgriezt iepriekšējo dzīvību.

 0  0 atbildēt

Nu risks jau pastāv vienmēr, manuprāt arī iOS ir iespējams ko nedaudz tur nočakarēt, bet jau kādu laiku esmu Rootojis savu telefonu, romi jau kādi 8 pabijuši, bet joprojām nekas nav noticis, viss perfekti, pat bez backup veidošanas. emotion  

 0  0 atbildēt

Mans gt-n7000 sen ir rūtots , esmu jau izmantojis kadus 5-6 dažādus androidus , ķēpāšanās jau ira , bet prieks tajā ari slēpjās. Atcerieties , nokačājiet savam telefonam / valtij atbilsotšu oriģinālo romu kā jūsu backup ja nu jūs soft-brikojat telefonu. Ja nu jūs hard-brikojat tad gan bus jasuta uz ražotāju. esmu savu telefonu saoft-brikojis kada 3x no piecām romu instelešanas reizēm. :D Bet tā kā man vienmēr ir android 2.6 backups , uztraukties nav par ko. good luck

 0  0 atbildēt
« 1  2  3  4 »