Sveiki, dārgie lasītāji! Savā debijā portālā spoki.lv iedomājos pievērsties tam dīvainajam un (nez kāpēc?) populārajam nodarbošanās veidam – sportam. Un sporta veids, ko vēlējos pamēģināt ir snovbords – šķiet, interesants, adrenalīna piepildīts un tagad visnotaļ aktuāls sporta veids. Bet, ārā nav sniega, un es nevaru atļauties ekipējumu, tāpēc paskatīsimes uz šī sporta veida bezmaksas alternatīvu no freeware spēļu izstrādātājiem Outspark jeb vienkāršāk Project Powder.
Sākums
Tātad, ieejot spēlē, redzams – gaidāma vēl viena hiperpriecīgā, jautrā un ”stilīgā” aziātu datorspēle. Viss šeit ir priecīgs, gaišos un spilgtos toņos, un tas viss ir redzams tā saucajamā ”menu” vien. Nu, labi, es jau negaidīju, ka snowborda arkāde sastāvēs no tikai melnām un asins sarkanām krāsām (bet nav slikta ideja, vai ne?). Tā kā esmu vairāk vai mazāk objektīvs cilvēks, ļaušu man ne tik tīkamajam noformējumam kaut kādai dziļai kritikai paslīdēt garām. Uz priecīgākas nots, lai gan spēlējamie personāži ir no japāņa fantāzijas un zīmuļa nākuši, tie tomēr ir daudz- maz proporcionāli un līdzīgi mums, normālajiem cilvēkiem.
Personāža izveidošana īpaši nelaistās no nopulētības un detalizācijas – iespējams izvēlēties no trim personāžiem, kuriem iespējams nomainīt vienīgi matu krāsu un tās arī ir aptuveni 4. Nu, labi, spēles laikā tāpat nevajadzētu pārlieku skatīties uz citiem spēlētājiem, lai salīdzinātu, cik daudz no viņa sejas līdzinās paša personāžam. Labs ir, tātad, izvēlamies vienu no pārlieku glītajiem avatariem, un ejam cīnīties pret interneta briesmoņiem jeb bezmaksas spēļu cienītājiem.
Iespējams izvēlēties starp trim kanāliem(channel), kuri atšķiras katrs pēc sarežģītības līmeņa. Kanāli gan ir diez gan patukši, bet atrast partiju, kurā piedalīties spēlētājs varēs. Loģiski, var arī izveidot savu spēles istabu, kurā var noteikt pats savus noteikumus, trasi, savākt dažādus potenciālos dzimumnoziegumu piekopējus (a la – Project Powder spēlētājus), un mesties baltajā sniedziņā. Tā arī darīsim -
Spēles process
”Mačam” sākoties, taimeris noskaita līdz 3 un spēlētāji, gatavi dauzīt klavieri, krīt trasē no gaisā esošām platformām. Tajā brīdī iespējams veikt pāris fiziski neiespējamus, bet vienalga intriģējošus trikus, par kuriem snovborda cienītājs tiek atalgots ar nedaudz superātruma (nitrosa?) savam dēlim. Sviedriem līstot un kājām trīcot, ekstrēmā sporta piekopēji tad dragā lejā pa sniegotajām virsotnēm elektroniskās mūzikas pavadījumā, tiecoties pēc uzvaras lauriem un līdzcilvēku cieņas. Pa ceļam uz šo godājamo likteni, spēlētājam ar tastatūras taustiņiem savs alter ego jāizved cauri dažādiem šķēršļiem, kā piemēram, zemiem tiltiem vai pingvīnu(?) reida. Ir arī sastopamas pārlieku augstas rampas, ar kuru palīdzību gaisā iespējams parādīt savu māku gaisa dejās ar snovbordu padusē. Triku māksla dod spēlētājam nepieciešamo paātrinājumu, lai panāktu priekšā aizsprintojušos sāncenšus, un, ja paveicas satriekt viņu augsto pašcieņu pīšļos, apdzenot tos pie pašas finiša taisnes.
Izklausās diez gan jautri, vai ne? Nu, jā spēles process arī aptuveni tāds arī ir, vienīgā problēma – principā, tas arī viss. Trases šķiet diez gan vienmuļas, lai gan katrai no tām ir sava rozīnīte( īpaši patika snovbords pavasarī – uz zaļas zālītes), tās tomēr dizainā un idejiskā spēles procesā ir ļoti līdzīgas. Kalni, grēdas, rampas, kalni, grēdas un tā tālāk. Tā taču ir līdz sirdij ”arkādiska” spēle – kāpēc nevarētu būt nobraucieni pa ledus tuneļiem, kamēr sliedē aiz spēlētājiem lūst ledus, vai arī trakas sacensības pa gandrīz vertikālu trasi ar daudzpakāpju līmeņiem? Eh, ko tur var prasīt no bezmaksas spēles? Var gaidīt vairāk un arī saņemt – Project Powder piedāvā arī interesantu triku sistēmu, kurā ir bezgalīgs daudzums gaisa kombināciju, ko izmantot. Ejot pa līmeņu kāpnēm, atveras ar vien vairāk triku.
Galu galā, tā tomēr ir funkcionējoša, labi noformēta un bieži – arī jautra snovborda arkāde. Bez spēles procesa labuma (tas tiešām nav tik slikts), ir arī pieejams veikals un tā saucamie ”apgreidi”.
Kā daudzās citās spēlēs, arī Project Powder ir personāžu drēbju veikals. Šoreiz gan nemaksājošajiem spēlētājiem drēbes pašas par sevi ir praktiski nevērtīgas un vajadzīgas tikai spēlētāja vizuālajam priekam par to, ka viņa personāžs kaut nedaudz atšķiras no citiem kloniem no lielās JRPG personāžu cisternas. Drēbes gan par spēles mērķi – burvju makgafinu – nekļūs, jo tās vienkārši ir ne pa jokam banālas, vismaz tās, kuras pieejamas par spēles iedomu naudu, nevis par sūri gūtajiem lašiem. Mums te ir kombinzoni, cepures, bikses un cimdi, kas visi izskatās pa tiešo nākuši no Sportland veikala. Kur armijnieku bruņutērpi? Es atbildēšu – veikalā, kur ielaiž tikai tos, kuri pārmaksā krietni par daudz( tas ir, samaksā īstu naudu). Pie tam ”biezo” apģērbs arī ir krietni uzlabots un dod papildus iespējas, salīdzinājumā ar standarta komplektāciju. Uzlabojumi ekipējumam tiek veikti ar no melnā cauruma nākušiem burvju akmeņiem, kura pēc nejaušas secības tiek izdalīti spēlētājiem mača beigās. Sakrājot 3 vienāda veida akmeņus, tos iespējams savienot kopā ar kaut kādu kubu un pielikt klāt kādam no apģērbiem. Lai cik nozīmīgi tas liktos vai nē, varu droši teikt, ka uzlabojumu sistēma atstāj ļoti mazu ietekmi spēles procesā, jo tās apģērba gabali novalkājas un bieži jāmaina – katru nedēļu (gandrīz tik bieži kā vidējā blondīne mūsu gadsimtā) un akmeņi no vienas ”zortes” nāk ļoti reti. Drēbju veikals (tāpat kā īstajā dzīvē) dod priekšroku tiem, kas labu gribu atdod korejiešu spēļu amatniekiem savu smagi pelnīto skanošo, savukārt uzlabojumu sistēma nav nozīmīga. Nu, vismaz izstrādātāji mēģināja.
Nobeigumā
Neskatoties uz spēles funkcionalitāti un potenciālu izdevēji Outspark, šķiet, ir pametuši šo projektu. Nekādu nozīmīgu atjauninājumu spēlē nav jau ļoti ilgu laiku, kā arī administrācija forumu neuzmana vispār. Es teiktu, ka tas atgādina jau mums pazīstamu kompāniju – EA, bet pat tā ir izrādijusi nelielu interesi par pircējiem savā jaunākajā bezmaksas spēlē Need for Speed: World. Tātad, pie tēmas, izstrādātāji ir pilnīgi vienaldzīgi, tāpēc spēlētāji Pūdera Projektu (Project Powder) pamet kā žurkas – slīkstošu kuģi. Mums par veiksmi, joprojām ir saglabājušies pāris aktīvi arkādes snovborda piekopēji, kas joprojām nodrošina pastāvīgu saspēli. Saku, par veiksmi, jo Project Powder ir interesants un labi veikts snovborda arkādes pasākums. Vārdu sakot – iesaku pamēģināt.
Minimālās sistēmas prasības
OS: Windows XP
CPU: 1, 6 GHz
RAM: 512 MB
Video karte: Geforce 440Mx vai ATI Radeon 8500
Atmiņa cietajā diskā: 1 GB
Vispārēja informācija:
Izstrādātājs : Nezināms
Izdevējs: Outspark
Izdošanas gads: 2008.
Spēlētāju populācija: Neliela
Ja patika šis raksts, esi laipni aicināts apmeklēt bezmaksas spēļu un to apskatu portālu http://www.wasd.lv/, kurā iespējams atrast manus un citu autoru darbus par dažādām spēlēm, kas pilnīgi neko nemaksā.