local-stats-pixel

Portatīvie datori – pirms pērc, varbūt ir vērts palasi77

277 24

Tā kā esmu nolēmis šonakt (nu jau pulkstenis rāda gandrīz astoņi) neiet gulēt dažādu iemeslu dēļ, tad nolēmu darīt ko patīkamu un jēdzīgu, kas nav saistīts ar mācībām vai dziļu domāšanu. Tad nu – lai top kāds raksts. Šoreiz man netipiski, bet rakstīšu par tehniskām lietām, ne viss rakstu man jau ierastajā stilā. Šoreiz centīšos apgaismot par tādu lietu, kā portatīvie datori un viņu iegāde (nedaudz pieķeršu klāt dzelžus, kas līdz ar to attiecas arī uz stacionārajiem datoriem). Šī tēma man kādu brīdi sēž galvā, kā ideja rakstam, bet kārtējo reiz konsultējot topošo datora pircēju esmu nolēmis, ka vienkāršāk viņus nosūtīt šeit, lai paši izvēlas.

Iesākšu ar to, ka šis ir mans personīgais viedoklis par dažādām kompānijām un piedāvājumiem, kas radies vairāku gadu laikā, kuros esmu saskāries ar visneiedomājamākajām problēmām un to atrisinājumiem, kas saistītas ar datoriem un to piedabūšanu pie dzīvības.

Ja nav vēlme lasīt aprakstu par to kā atšķiras dzelži, bet gribat zināt, par piedāvājumiem – dodieties taisnu uz “2.Konkrētas kompānijas un to analīze.”

Tātad sākšu ar to, ka iedalu datorus trijās galvenajās kategorijās (smartfōnus, ipodus un visu citu kas jau ir tuvu līdzīgs datoram es iedalu ceturtajā kategorijā – gadžeti, jebšu latviski – mantiņas ar sev specifisku paredzētu funkciju). Ja nav vēlme lasīt sauso paskaidrojumu kam šis trīs grupas kalpo, tad vara uzreiz doties pie apraksta par portatīvajiem datoriem.

1.Par un ap vispār datoriem.

1. kategorija – portatīvie datori.
Portatīvie datori pēc savas būtības un galvenajām funkcijām ir vēl dalāmi vairākās citās sadaļas, bet pieturēšos pie galvenās – vidusmēra lietotājam paredzētā kategorija, jeb portatīvie datori uz kuriem augstākā pilotāža ir palaist Photoshop, vai kādu 3d programmu, bet pārsvarā pieturas pie zināmām vērtībām – sērfošanas internetā un MS Office un citas, samērā primitīvas programmatūras lietošanas (ar primitīvu es šajā gadījumā apzīmēju resursus maz prasīgas programmas).
Cik esmu novērojis, tad cilvēki portatīvos datorus izvēlas pēc trim pamatprincipiem – “Vai pavilks to ko es lietoju ikdienā / regulāri?”, “Šim ir smuks dizains.” un “Šis bija lēts.” Par pirmajiem diviem punktiem man nekad nav radušies jautājumi, bet… Pirkt datoru ar domu – šis bija lēts ir lielākoties liela kļūda. Kādēļ? To paskaidrošu tirzājot lētā gala firmas raksta turpinājumā. Arī dizainam ir liela nozīme, jo ir nācies saskarties ar futūristiska paskata kompīšiem kas dēļ sava dizaina piemeklē regulāras problēmas. Piemēram viengabalainā enģīte kas kalpo, kā punkts displeja pacelšanas / nolaišanas funkcijai daudzo gadījumos var radīt problēmas – ar laiku nokalpojoties un sākot sprūst (it īpaši ja kaut kas iekļuvis, vai dabūjusi triecienu), tā var sākt lūzt. Tas pats var notikt ar šaurajām enģītēm – triecienu rezultātā, vai nepareizas datora pārvietošanas gadījumā tās sāks sprūst / lūzt.
2. kategorija ir stacionārie datori.
Datori kas stāv zem galda un vienīgā reize kad pēc būtības būtu jākustina – tīrot putekļus. Tā kā portatīvie datori ir spēruši lielus soļus pēdējos gados attīstībā un veiktspējā, tad stacionārie datori pārsvarā paliek kā biroju un specifisku darboņu rīks – dizaineru, geimeru. video cilvēku, lielu datu apjoma apstrādei un citiem, lielus resursus prasošiem darbiem. Pārsvarā šie datori tiek arī sakomplektēti no nepieciešamajām komponentēm, lai maksimāli piemērotos prasībām, cenai un ilgtspējīgai kalpošanai. Šī iespēja – maksimāli visas detaļas piemeklēt ir viena no lielākajām atšķirībām starp stacionāro un portatīvo datorus. Protams galvenā atšķirība ir nemainīga – stacionārais dators nav paredzēts regulārai pārvietošanai tālāk par “no viena istabas stūra līdz otram”.
3. kategorijā ietilpst serveri.
Šis ir pavisam cits stāsts – atšķirībā no iepriekš minētajiem datoriem šis ir paredzēts ļoti lielām slodzēm pie maksimālas efektivitātes, bet nav paredzēts darbam ar ierastajām lietām (jau minēto MS Office un sērfošanu internetā), bet gan web, datu, aplikāciju un citu lietu darbināšanai / glabāšanai no tā pirmās līdz pēdējai darbības stundai. Šis dators nevienā brīdī īsti nav piemērots lietošanai mājās, kā ikdienas darba dators. Vienīgs, ja jums ir vēlme pēc anormāli milzīgas failu glabātuves.

2.Konkrētas kompānijas un to analīze.

Tad nu tagad ķeršos pēc īsas un kodolīgas firmu iztirzāšanas. Atgādināšu, ka šis ir mans personīgais viedoklis un ir noteikti apstrīdams un papildināms, bet šādi es redzu esošo situāciju. Pluss, es rakstu par šo firmu piedāvātajiem portatīvajiem datoriem, ne viss piedāvājumu kopumā.

1. Asus / Acer.
Šīs abas kompānijas lieku zem viena punkta, jo atklāti sakot – vienlīdz sliktas kvalitātes portatīvie datori. Pareizāk būtu teikt – vienlīdz trausli. Jā, šī problēma ir raksturīga Asus / Acer dzelžiem. Pārkaršana, ātra nolietošanās, rūpnīcas brāķi ir ierasta problēma starp šo kompāniju veikumiem. Protams cena gan šiem datoriem ir jūtami zema salīdzinājumā piemēram ar Lenova un Dell datoriem. Cik esmu manījis, tad divsimt un augšu ir cena, kas tiek prasīta par šiem datoriem.
Reitings no manis: (1/5 pelēm. Vienu peli izpelnās ar cenu, bet pārējais ir zem manas kritikas.)

2. Samsung
Šī kompānija savus portatīvos datorus ir pašpikojusi no Dell Latitude sērijas, bet Dell darba zirgiem priekš vidusmēra datorlietotāja ar paaugstinātām prasībām. Līdz šim par šīs firmas datoriem nav nācies dzirdēt daudz slikta, jo tā teikt šis dators uzvedas tā, kā pret viņu attiecas. Esi rūpīgs un viss būs kārtībā. Kas ir pozitīvi Samsung – dizains. Par to viņi ir padomājuši. Bet tam visam bonusā nāk cena – četri simti un augšu. Ir pāris modeļi zem šīs robežas, bet ar to kas viņos ir iekšā nav jēga tik ļoti pārmaksāt dizaina dēļ.
Reitings no manis: (3/5 pelēm. Vienu peli atņemu dēļ cenas, kas dažbrīd tomēr ir nesamērīgi augsta un viena pele aizgāja jo ja rodas problēmas šim datoram, tad tās ir samērā stulbas (lādēšana, cdrom, draiveru neatbilstības un tādas, it kā sīkas, bet pretīgas problēmas, kas var rasties.)

3. Lenova
Lenova īsi skaidrojot ir praktiski tas pats IBM. Protams, tas ir brutāli teikts, jo tur ir sava vēsture, kas nav tik vienkārša, bet reālā dzīve ir apmēram tād.
Šeit es neko daudz nestāstīšu. Šai kompānijai ir savas saknes un tradīcijas, tādēļ ar ir kvalitāte. Gan dizainiski, gan dzelžos. Bet manuprāt, diemžēl viņi to neliek kopā – portatīvais dators ar smuku dizainu Lenovai ir samērā trausls (pie ekstremālāka dzīves veida spēj saplīst apmēram tikpat ātri, kā Acer / Asus, bet ja iet uz dārgāku galu, tad dizains paliek arvien lielāks klucis, bet izturības līmenis aug kopā ar jaunākajiem dzelžiem ko mēdz var salikt. Ne velti cena svārsta no trīs ar pus simtiem, līdz pusotram pustūkstotim. No šīs kompānijas iesaku ThinkPad sēriju, kas gan dizainiski izskatās diezgan raupji, bet viņos ir spēks (diemžēl arī cena).

Reitings no manis: 3/5 (Viena pele mīnusā par cenu, viena par dizainu)

4. Hewlett Packard / Toshiba
Pēc šīm rindiņām, mani, HP fani vēlēsies nolinčo. Bet diemžēl jāatzīst, ka šīs kompānijas portatīvie datori gadu gaitā ir zaudējuši savu kvalitāti. Arī mans pirmais portatīvais dators bija HP, bet apmēram 2002. gada ražojums. Ko lai saka – neiznīcināms. Tagad regulāri nākas lasīt par veselām sērijām datoru kas tiek atsauktas dēļ pārkaršanas, dēl kaut kādas detaļu nesaskaņas un visādu citādu nolaidību dēļ. Tieši pārkaršana ir viena no lielākajām problēmām. Jāsaka, ka gan pie cenas un dizaina tiek strādāts pietiekami labi – samērā lēti datori ar patīkamu dizainu. Visu šo pašu var teikt par Toshiba.
Lai nemālētu velnu melnāku nekā tas ir, tad varu teikt, ka HP stacionārie datori gan ir zvēri, kuriem ir labs dizains un dzelži (veikt spēja). Neesmu gan interesējies par cenu, bet nedomāju, ka kaut kas šausmīgi drausmīgs.

Reitings no manis: (Div-ar-pus peles)

5. Dell
Jāatzīstas uzreiz – mana favorīt` kompānija no visām. Jo ražo kvalitatīvu mantu, atbalsta brīvā koda sistēmas un ļoti domā par dizainu. Kamēr Samsung un Apple ir nolēmuši karot, tikmēr Dell rīkojas. Kaut gan ar tirgu šai kompānijai nav bijušas problēmas. Galvenokārt jau savu divu vadošo sēriju rezultātā – Latitude un Alienware. Latitude – jau minētā darba klase, bet Alienware – vadošā portatīvo datoru sērija, kas paredzēta priekš geimeriem.
Brīvā koda sistēma. Daudzi Dell datori nāk pamatā ar Linux vai vienkārši bez operētājsistēmas (DOS). Tas ir pozitīvi tādā ziņā, ka pērkot datoru, jūs maksāja arī par operētājsistēmu. Un tie ir sakot no 30 / 40 Ls līdz pat 80 Ls (atkarīgs no Windows versijas). Lētākos Dell var nopirkt pa 250 Ls. Mans personīgais viedoklis – ja kāds prasa ieteikt portatīvo datoru ko pirkt, tad uzreiz skatos pie šīs kompānijas piedāvātajiem variantiem.
Reitings no manis: (4.5/5 žurkas)

6. Apple
Apple pielūdzēji – tālāk varat nelasīt, jo sevišķi neko jaunu nepateikšu.
Lieta tāda un apstākli sekojoši – Apple portatīvie vienmēr nāk komplektā ar MacOS. Pozitīvi, ka šī operētājsistēma ir balstīta un UNIX sistēmas, kas garantē lielāku drošību un veiktspēju par uz mazākiem resursiem. Sliktā ziņa – Apple ir savas lietas, ko viņi kontrolē un kas ir viņu nemainīga politika. Ir iespējamas neērtības un problēmas ar gadžetiem – webkameras, mikrofoni, klaviatūras utt. Ja ābolītim nepatiks, tad tam ir tikai divi varianti kā atrisināt – sarežģītais un dārgais. Vēl kas var sāpēt – NTFS failu sistēma tāpat vien neies. Kas nozīmē – usb atmiņas un ārējos cietos diskus, kas ir formatēti uz NTFS failu sistēmas, bez speciālām aplikācijām jūs nevarēsiet lietot. Protams tas nav tik sarežģīti, kā izklausās, bet tomēr, ja esat jauniņais Mac vidē, tad var sanākt galvassāpes.
Vēl kas ir pozitīvi – Apple ir jau pierādījis savu spēju ilgdzīvojošā starp portatīvajiem datoriem. Kas tomēr manuprāt ir galvenokārt UNIX sistēmas izmantošanas dēļ. Viena lieta, ko nedrīkst nepieminēt – ideāls priekš darba dizaineriem. Programmatūras nodrošinājums diezgan tuvs Windows izvēlei, dažās nozarēs pat plašāks. Bet stabilitāte ir manāms aspekts. Kopumā man ir radies iespaids, ka Mac ir radīts dizaineriem, kas vēlas modīgu, izturīgu darba staciju, ko var nēsāt līdzi. Bet lielais “bet” ir šīs kompānijas serviss Latvijā. Cik esmu dzirdējis, tad samērā slikts.
Reitings no manis: (4/5 žurkas)

3.Gala secinājumi.

Neviens portatīvais dators nav perfekts, neviens no viņiem nav neiznīcināms un neviens nedomā saimnieka vietā. Ja ir jāizšķiras starp iespējām, tad es piedāvāju lētu Dell vai dārgu Samsung vai Mac.

P.s.
Protams katrā no mums ir valstvienības treneris, politikas eksperts un datorspeciālists, bet tomēr atcerieties ka dot padomus citiem ir vērtīgāk, nekā kritizēt manu viedokli, kas veidojies no manas pieredzes.

Ja ir jautājumi par datora iegādi, tad jebkurā laikā var tos man uzdot.


Orģināl-avots: http://sappy.mplab.lv/?p=694

277 24 77 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 77

0/2000

yee, man ir samsung, un ne jau no taa leeta gala,taka zbis esmu izvelejies.  emotion

0 0 atbildēt

Iegādājos  DELL'īti sajūta tāda ka lietoju NASA datoru. Izturīgs, kluss, jaudīgs un pavelk vēl jebkuru jauno spēli, video apstrāde ātra tā pat kā bilžu apstrāde. Manā gadījuma iegādājos Dell Inspiron N7010 ar i5 procesoru, 4GB ram un Ati Mobility readon HD 5000 video karti ši vienīgais prasītos kāda no Nvidias GeForce, bet nav arī zemē metama! Lai gan droši vien par to naudu par kādu iegādājos šo tagad varētu iegādāties vēl labāku laptopu. Bet laiks iet uz priekšu un tehnoloģijas tam līdz

0 0 atbildēt

Kas vainas stacionārajam? Pieskrūvē virspusē rokturi (neizurbjot cauri barošanas blokam vai disku lasītājam) un staipi apkārt laimīgs! emotion

0 0 atbildēt

iMac

0 0 atbildēt

Vsmaz apple Mac nenoliec pašā apakšā ;) Jau kādu gadu lietoju tikai apple produktus/ Ipad iphone un Mac pro/ un zinu ka ja vein neuztaisīt ko jaunu un tādu kko ļoti labu tad atpakaļ pie viņa neiešu ;)

PS. pārdodu vienu macbook pro 15" :D  ja intrse PM ;)

0 0 atbildēt

Ak debestiņ, cik te smalka publika nolasījusies! Viennozīmīgi portatīvie, jo mājās ir 4 cilvēciņi, kas plosās pie kompjiem diezgan intensīvi, un astronomisku elektrības rēķinu negribas! A kompja izvēles galvenais princips ir, kas iepriekšējam kompim nosprāgstot ir SSā atrodams par piemērotu cenu un ar atbilstošiem tehniskajiem parametriem. 

0 0 atbildēt

Katram sava pieredze ar portatīvajiem un tā jau kā viens teica ir veiksmes spēle - vienam viens un tas pats modelis var trāpīties kā brāķis , kamēr citam pilnīgi normāls portatīvais. Asus un Acer vispār vienā kategorijā nedalītu, tāpēc, ka ASUS, HP un MAC portatīvie ir dārgāki nekā SAMSUNG, Acer utt. Bet par Acer runājot - nav slikti portatīvie , izņemot tos, kuriem ir Intel video čipseti kas priekš spēlēm diezgan švaki ir tāpat kā jebkuram kompim ar Intel video čipiem - dīvaini , ka procesorus šie ražo tīri normālus, bet videokartes tādi fufeļi. 

0 0 atbildēt

Runājot par "sērfošanu", tiek izmantots vienlīdz gan mobilais telefons, gan laptops, retāk-stacionārais.  Laps: acers kaut kāds nebūt ko lattelekoms pirms gada piedāvāja, paņēma, jo bračka izvācās un šim mācībām uz fikso vajadzēja. Ja jau kaut kā pavilka spec-programmas skolai, tad galīgs mēsls nav, trādā pagaidām bez problēmām. Bet sev paņemtu ko jaudīgāku, vai interesantāku.

0 0 atbildēt

Es sērfoju ar dēli pa viļņiem. emotion

0 0 atbildēt

Thinkpadi ir datoru nokias, yo

T40 varēja izturēt cilvēka svaru, ja pareizi atceros

0 0 atbildēt

Vienīgais iemesls kadēļ Acer cilvēki noliek ir lielāks brāķ procents tas arī viss .. tāpat kā AMD/ATI  arī ir kādi 10% lielāks procents ka uzrausies uz gļuku 

0 0 atbildēt

Ar kabaci emotion

0 0 atbildēt

man ir apple , ideāli iet , nekādu sarežģījumu !!!emotion

0 0 atbildēt

 

Lenova - pareizak jau buutu Lenovo...... IBM ir divas divizijas vai brendi kas kurma labaak patiik.... viens ir IBM un otrs ir Lenovo... Lenovo razo datorus prieks pateretaja, bet IBM savu darbibu ir koncentrejis citas IT nozares. tapec ari Lenovo tirgo tadus datorus ka ThinkPad kas parasti bijis IBM razojums... par HP ja bija vesela DV serija kurai bija problemas ar parkashanu delj dzeseshanas dizaina ..http://mlcomp.com/images/FAN-HCQ-19.jpg bilde var redzeet ka viens heatsink's njem karstumu sakuma no procesora un tad no iebuvetas videnes chipa - prieksha laikam nevaig teikt kapec ta parkashana notika :) muterei bija HP Pavilion DV9600 kamer maasa nesaka sims spelet viss bija kartiba.... tikko saka spelet nodega videne.....bet tie laiki jau sen ir garaam man pasham ir HP Pavilion DV6 un man ar vinju nav nekadas problemas gan pa netu var rakaties gan Fallout 3, Borderlands, utt var dzenaat un nekadas parkashanas nav ....... pie tam kamdelj tu liki HP un Toshiba viena grozinja pie tam nepasakot neko par Toshiba? vie[Cilvēku grupa, kura ļoti ilgus gadus Amērikā tika pakļauti verga dzīvei]is ko es par Toshiba var tev teikt ir tas ka tie maitas ir nenormali izturiigi (Toshiba Satellite Pro L100) apmeram reizes 20 ir kritis no lieliem augstumiem, ir iepludinats liels daudzums udens, utt un joprojaam straadaa. Protams paskats nav tas patikamakais bet strada..... protams ir viena problema un es esmu saskaries ar to problemu vairakos Toshiba modeljos, proti delj parak shauram dzeseshanas 'ribam'  tur sakrajas daudz puteklju un sakas parkarshana, kas protams nenoved pie bedigam sekam vienkarshi datora veiktspeeja samazinaas.....

 

Par Alienware - ja godiigi produkcija Alienware'i  bija daudzreiz labaka pirms DELL vinju nopirka....  pec parpirkshanas vairaki Alienware dibinataji aizgaja no kompanijas un izveidoja jaunu  http://originpc.com/index.asp   domaju ja pastisies shie datoi ir daaudz labaki par Alienware un ja kas tgd daudzas datorkompanijas izmanto iespejas datorus pardodot ar Linux OS  par Apple vienu gan teikshu, kapec ma vinji nepatik, pirmam kartam jau parspileta produkta finansiala parverteshana otram kartam ka vinji izmanto parveidotu OpenBSD OS ..... nekad neverteshu par labu to ka tiek panjemts OS kas pamatideja bija iecerets ka bezmaksas OS (vel pirms Linux laikem) un parveidots par maksas OS.... pie tam tu esi piemirsis Sony produkciju..... uzskatu ka nu dizaina zinja SONY ir labaaks par Samsung Par Asus neko isti nevaru pateikt bet mans EEE PC strada izcili un nekadu problemu ar vinju nav ... ja neskaita ka masa bija vinju nometusi uz gridas un kritot vinjsh atsitas ar sturi, kas ka zinams rada vislielakos strukturalos bojajumus. isak sakot es vinjam nomainiju ekranu.... bet tapec teikt ka ASUS ir trausli ir pupu mizas.... un Acer ar ASUS likt viena kjesha...... tiesham niez pajautaat kadus luznjus tu esi lietojis ?? :D 

un pie tam gandriz katrs laptops tev ir trausls..... interesanti gribetos zinat tavu sapratni par trausls un par izturigs.....

 

un par trauslumu, ja tu par to uztraucies - peerc Panasonic Toughbook ....... jebkursh normals laptops ir trausls, jo ar vinju nav domats futbolu spelet un ikdiena laist ara no rokam, ka ari dauziit vinju, vel jo vairak testet ar amuru un naglu......  

 
3 8 atbildēt
« 1  2  3 »