70

 387  1

Šajā rakstā centīšos pastāstīt par dažiem daudzu cilvēku uzskatiem saistībā ar Linux operētājsistēmām (distribūcijām), kurus daļēji var uzskatīt arī par mītiem. Ar šiem uzskatiem visbiežāk esmu saskāries savu Spokiem.lv rakstu komentāros, kā arī ikdienā.

Atkarībā no katra cilvēka personiskajiem uzskatiem un vajadzībām, katrs no tālāk apskatītajiem mītiem (uzskatiem) var būt patiesāks vai aplamāks. Ja Tev ir ko piebilst vai ja vēlies kaut ko pajautāt, tad droši izsaki savu viedokli komentāros. Iespējams šim rakstam taps vēl kāda daļa.

Pievienotie videoKomentāri 70

0/2000

Mans dators ir pārbāzts ar spēlēm, taču tavs rakstītais teksts, kurš atgādināja spēļu spēlētāju nosodīšanu ''Protams, ir daži cilvēki, kuriem datorspēles ir kā atkarība un ir nepieciešamas katru dienu un gandrīz katru stundu... '' -Taču Linux pat priekš parasta CS 1.6 neder, tās smird visās sadaļās. Varētu teikt, ka tas arī ir vienīgais iemesls kādēļ man nav Linux, taču tomēr nē, man īpaši pie sirds neiet viņa dizains.

Windows 4 Life .

 15  5 atbildēt

Runā, ka Linux nav vīrusu..

 9  0 atbildēt

Tīri tehniski Mac OS ir bez maksas ( pēc pēdējās prezentācijas Mac OS mavricks), un pēc idejas Mac OS ir tas pats linux, pat Mac OS ir terminālis :] anyways labs raksts, augstskolā bija pasniedzējs kam ļoti patika linux

 3  0 atbildēt

Atceros skolā strādājām ar GIMPu, laba programma   

 2  0 atbildēt

Izmantoju Linux jau 10 gadus un man ir tikai 18. Palaidis līdz šim neesmu palaidis vienu spēli, visus CODus GTA, MC.Bet labs raksts!

 2  0 atbildēt

''Bieži vien Linux sistēmu instalēšana datorā ir vēl vienkāršāka par tik ļoti ierastā Windows instalēšanu.'' - kā var būt ''vēl vienkāršāka'', vai linuksa pingvīns manā vietā spiedīs ''Enter''? 

 2  0 atbildēt
Patīk linux nekāda cakara ar draiveriem, taka kompi galvenokārt lietoju netam ideāli. - Pasudigi ar softu, bet tam ir 2. Kompis. Un spēles win vidē ar daudz vairāk.
 1  0 atbildēt

izdomāju uzinstalēt linux tāpat vien for shits and giggles :D

bija mazas problēmas ar pašu instalāciju kā arī ar 3G modemu, kas ir manas vienīgās durvis uz internetu. tas mazliet kaitina >:( 

bet kopumā īpašas atšķirības kā vienkāršs lietotājs patiešām neredzu. viss strādā, viss kārtībā - dzīvot var!

kaut gan arī Windows 7 nobēdzināju cietā diska tumšajā nostūrīti, lai var padzenāt spēlītes :3 

 1  0 atbildēt

Es ar hd6570 nevaru palaist nemaz instalāciju :) Vispirms janomaina kernelis uz ''NOMODESET'' un tik tad tālak tieku :) Un pēc tā vel kaut kas jādara ar cieto disku un tā darbība ar cieto disku var aizņemt pat 10 stundas.Ja nemaldos partīcijas bija problema

 1  0 atbildēt

Ar nepacietību gaidu ,kad izlaidīs nvidia optimus stabilu draiveri.

Ieteiktu visiem uzzināt mazliet vairāk par Ubuntu Operētājsistēmu....

 1  0 atbildēt

Raksts salīdzinoši interesants ,bet prasijās varbut padziļinātāka izpēte. 

 

Bet runājot detalizētāk par dažiem skata punktiem no mana skatījuma.

 

Spēles- Steam  integrē arvien vairāk spēles prieks linuxa, tas pats pieminētais cs 1.6 css, TF, Left for dead 2 jau ir pieejams linux lietotājiem, papildus  ari ir ziņas ,ka cs:go tiek ieviests uz linux. Bet tas baumu līmenī, ir vēl  metro-last night, killing floor, crusaders kings II u.c spēles. Tā kā īpaši tajā nav problēmas + ja nav līki pirksti un esi spējigs pakustināt pelēko vielu ,tad pielietojot wine vai playonlinux, vai crossover vairumā spēles var palaist. Bet drīzāk jautājums ir vai esat gatavi spēlēm tēret naudu?  Tas pats attiecas uz programmām , cik no jums reali ir photoshop vai ms office nopirkuši? 

Runājot par serveriem, tas pats Linux server ir plaši izplatīti un pieprasīti. Un nemaz unix un windows server nav izteikts pārsvars ;).

Vīrusi<---> būtībā ,ja iegūst sudo tiesības ,tad ir sūdi lieli ,bet tādā gadījumā ir nepieciešam ši kriptoto failu uzlaust ,kas protams ir iespējams . Šeit gan es piekrītu teiktajam ,ka ja Linux būtu populārs ,tad ari vīrusi būtu. Drošibas ziņā BSD ir daudz drošāks ari par linux, jo viņiem  ir stingrākas pārbaudes ar repositorijiem. ;)

 

GIMP---> web dizainam vairāk ka pietiekoši pietiek, ir papildus plagini + ari ja māki pats skriptē vajadzīgās lietas ;).

Instalācija , ļoti noderigā lieta un paātrina dzīvi ir shell skripti, pats viņus lietoju un linux lietotājiem ieteiktu apgūt, jo tad nenāksies meklēt lejuplādet programmas vai pievienot repositorijus visu laiku. Bet ar shell script palaid un viss automātiski notiek. Protams ari kods ir jāsavada scriptā.

 

draiveri- vairāk parunāšu par video karšu draiveriem. Šeit ir salīdzinoši liela bēdu ieleja ,jo piemēram hibrīd datoriem ,kā man Nvidia+intel ir salīdzinoši gruti dzīvot ,jo nākās pielietot bumblebee+ primus ,lai nvidiju varētu izmantot. Jo kā instalē nvidia driverus tā grafiskā vide nomirst un smagi. Bet ari ar Bumblebee+primus performance nav tā sliktākā . Intel driveri ir pieejami un ari viengli instalējami ar deb un rpm paplašinājumu. Pat izveidota neliela grafiskā vide ar kuras palīdzibu instalē un apdeito draiveru.

Pats es lietoju xUbuntu 12.04 un gaidu nākamo LTS ,kam solās būt lielāks nvidia iešuvums, kas raisa cerību ,kad ari  hibrīdi normālis spēs funkcionēt ,jo ne visiem darbojas nvidia driveri ;)

 

Tas tā īsumā, būtībā ,lai teiktu kā linux ir zaibis nevarētu ir mīnusi, tāpat ari windowsam ir mīnusim un katrs lieto to ,kas viņam ir tuvāks :)

 1  0 atbildēt

1. Kur tad ir tas raksta beigās solītais video?

2. Hakeri nav pret Microsoft un par Linux. Universitātes wunderkindi, kam uzlauzt Pentagonu ir prestiža jautājums, ir pagātne. Šodien hakeri zog vai pelna ar savām zināšanām, un attiecīgi orientējas uz to operētājsistēmu, kas ir vairākumam. Būs Linux populārāks, būs arī Linux vīrusi, trojāņi, spywares utt.

3. Operētājsistēmu nav nepieciešams papildināt ar kaut kādu "ticības" pievienoto vērtību. Galvenais uzdevums - lai dators dara to, kas tam jādara, bez problēmām, bez atteikumiem, ilgi, droši, uzticami, vienkārši un lēti. Tieši tādēļ lielākā daļa uz darbastacijām lieto Windows 7, uz serveriem - *NIX, vai Windows server, kas patiesībā griežas *NIX mākonī vai virtuālajā mašīnā, planšetes un viedtālruņi - Android.

 1  0 atbildēt

Kā ar Ubuntu ???

 1  0 atbildēt

Es lietoju UBUNTU aptuveni pus gadu. biju ļoti apmierināts, diemžēl atteicos no linux dēļ spēlītēm. 

 1  0 atbildēt

Fakts. Uz Linux OS tikpat kā nepastāv vīrusu.

 2  1 atbildēt
Vai linux vidē ir pieejams fotoshops vai kas tamlīdzīgs? Es domāju 2 mērķiem - psd failu apstrāde un, vēlams, iespeja saglabāt vektorgrafikus svg.
 1  0 atbildēt

Pats lietoju linux mint 15 kde kādu gadu un nekādu problēmu,ātrāks par win7 ar maniem dzelžiem,vienīgi nevaru piedabūt savu 3G neta flešku darboties !

 1  0 atbildēt

Lietoju Linux tikai skolā programmesanas stundas. Jaatzist erta operatajsistema. LAbprat tadu sev majas vēletos, tomer ir ta, ka es maku savarit tur tadu putru, ka es labak palieku pie vecas labas windows operatajsistemas :)

 1  0 atbildēt

Linux + portatīvais dators =  

 0  3 atbildēt

Ja programmētājiem? nopietni kurš lietu linux WTF lielākā daļa profesonāļu ieto Mac vai Windows nevis kadu suda linux

 0  3 atbildēt