Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
62

Šajā reizē pastāstīšu par manu veidoto Draugiem.lv paplašinājumu, kuru var izmantot ikviens Google Chrome vai Chromium lietotājs, lai ātri uzzinātu un piekļūtu saviem Draugiem.lv profila jaunumiem.

Lai gan paplašinājuma pirmā versija (pareizāk laikam būtu teikt - v0.2.5) tapa jau apmēram pirms diviem mēnešiem, tomēr tā nekļuva īpaši populāra, visticamāk tādēļ, ka neveicu gandrīz nekādus šī rīka popularizēšanas pasākumus - par to nerakstīju, neieteicu utt., tikai nedaudz ietvītoju savā Twitter kontā.

Tad nu vakardien nedaudz saņēmos un visu paplašinājumu gandrīz pārrakstīju pilnībā no jauna, pārveidojot tā dizainu un nedaudz arī funkcionalitāti; mainīju arī tā nosaukumu no "Draugiem.lv profila jaunumiem" uz "Mazie draugi", jo, manuprāt, pašreizējais nosaukums ir daudz skanošāks, iespējams, rada lielāku interesi. Šodien veicu pēdējos uzlabošanas darbus - publicēju projekta pirmkodu un atjaunoju tā versiju Chrome Web Store vietnē. Un tagad pievērsīšos paša paplašinājuma un tās funkcionalitātes aprakstam.

Pirmkārt visi interesenti... Autors: arvislacis Mazie draugi - mans Google Chrome paplašinājums
1.

Pirmkārt, visi interesenti droši var lejupielādēt, izmēģināt un lietot šo paplašinājumu no Chrome Web Store vietnes.

Pēc instalēšanas Chrome/Chromium pārlūkprogrammā, paplašinājumam vajadzētu jau sākt darboties. Ekrāna augšējā labajā stūrī, blakus vai pavisam netālu no adrešu ievades lauka parādīsies Mazo draugu ikona, kas tad lielākoties, dažādos veidos, attēlos visu jaunāko informāciju.

Piebildīšu, ka, iespējams, būs nepieciešams aptuveni 2-3 minūšu ilgs laika posms, kamēr uz ikonas parādīsies pirmie dati, tas izskaidrojams ar paplašinājuma sinhronizācijas biežuma periodu, kas ir aptuveni 2 minūtes. Ja nevēlaties lieki gaidīt - vienkārši noklikšķiniet uz Mazo draugu ikonas.

Noklikscaronķinot uz ikonas... Autors: arvislacis Mazie draugi - mans Google Chrome paplašinājums
2.

Noklikšķinot uz ikonas, saņemsiet ļoti nelielu informāciju par sevi, tas ir, savu vārdu Draugiem.lv profilā un nelielu sava profila bildi. Tāpat nedaudz zemāk uzskatāmi tiks attēloti dažādi jaunumi un aktualitātes tavā Draugiem.lv profilā (norādīta kategorija un jaunumu skaits šajā kategorijā), piemēram, profila jaunumi, uzaicinājumi, galerijas, grupu un lapu jaunumi, jaunumi aplikācijās un "citi" sadaļā, statistika, draugi online, dienasgrāmatas un, protams, vēstules.

Uz jebkuru no šeit attēlotajām sadaļām iespējams noklikšķināt, tādējādi ātri piekļūstot attiecīgajai Draugiem.lv profila sadaļai.

Tā kā visticamāk bez iemesla... Autors: arvislacis Mazie draugi - mans Google Chrome paplašinājums
3.

Tā kā visticamāk bez iemesla bieži neklikšķināsiet uz iepriekš minētās ikonas, tad ikonai ir pievienota informatīva un krāsaina nozīmīte (badge). Šajā nozīmītē vienmēr būs redzami divi skaitļi - pirmais, kreisajā pusē esošais, apzīmēs Jūsu profila statistiku, savukārt otrs, labajā pusē, apzīmēs neizlasīto vēstuļu skaitu.

Arī nozīmītes krāsai ir pietiekami svarīga nozīme:

1. Melnā krāsa un trīs "X" simboli (XXX) - nozīmē to, ka paplašinājumam neizdevās iegūt datus no tava Draugiem.lv profila. Visticamāk tas izskaidrojams ar to, ka esi izgājis no sava profila, noklikšķinot uz saites Iziet. Noklikšķini uz Mazo draugu ikonas un tev tiks piedāvāta iespēja ātri pieslēgties Draugiem.lv.

2. Zaļā krāsa - nozīmē to, ka tavā profilā nav ievērojamu jaunu aktivitāšu un īpaši nav jāpievērš liela vērība.

3. Dzeltenā (zaļgani dzeltenā) krāsa - jaunumi galeriju, citi un/vai dienasgrāmatu sadaļās.

4. Zilā krāsa - tavā profilā ir jaunumi uzaicinājumu, grupu vai lapu, vai ari profila jaunumu sadaļā. Tātad, manuprāt, pietiekami aktuāli jaunumi, lai tos apskatītu, noklikšķinot uz paplašinājuma ikonas.

5. Sarkanā krāsa - tev ir neizlasītas vēstules.

Un visbeidzot katrai... Autors: arvislacis Mazie draugi - mans Google Chrome paplašinājums
4.

Un visbeidzot, katrai neizlasītajai vēstulei ik pēc 2 minūšu ilga laika perioda tiks parādīti 10 sekunžu ilgi darbvirsmas paziņojumi ekrāna labajā apakšējā stūrī, kas saturēs informāciju ar vēstules sūtītāju, vēstules tematu, kā arī laiku, pirms kāda vēstule ir izsūtīta.

Iespējams, šis paplašinājums daudziem no jums šķiet ļoti primitīvs, bet domāju, ka kādam arī varētu noderēt - lai visu laiku nevajadzētu pārlādēt Draugiem.lv lapu, lai pārbaudītu to vai nav saņemta kāda jauna vēstule, profila jaunums, galerija utt. Tiem, kurus māc šaubas, ka šis paplašinājums varētu datus izmantot arī citiem nolūkiem, iesaku apskatīt paplašinājuma pirmkodu.

Ļoti gaidīšu un priecāšos par jūsu komentāriem, kā arī iespējamajām idejām un ieteikumiem par to, ko vēl varētu pilnveidot. Noteikti izsakiet komentārus, ja paplašinājuma lietošanas laikā saskārāties ar kādām problēmām. Un, protams, ja jums ir kādi jautājumi par paplašinājuma darbību utml. - droši varat tos izteikt.

Atgādināšu, ka paplašinājums lejupielādējams šeit.

3
62
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Meat duck avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Man patīk Facebook 7000
  Meat duck 17.06.13 17:15
3
0

Labs, tā turpini. 

Creepers avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoks
  Creepers 17.06.13 17:57
3
0

Prieks ka es neesmu vienīgais kas te ar šādām lietām nodarbojas.

Hello avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa SuperautorsMedaļa Nedēļas hīts #3
  Hello 17.06.13 21:16
3
0
Malacis.Turpini tāda garā . +++
Meat duck avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Man patīk Facebook 7000
  Meat duck 18.06.13 04:14
2
0

atbildot uz arvislacis komentāru "Cerams, ka tas nav sarkasms. Bet nav jau īpaši ... " Nebija tas sarkasms. 

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 17.06.13 21:20
1
0

atbildot uz Lielais Lempis komentāru " Malacis.Turpini tāda garā . +++ ... "

Kā jau minēju - nav nekas īpašs, bet paldies. Faktiski biju arī iecerējis izveidot ko līdzīgu priekš Spokiem.lv, taču tad atklājās, ka Spokiem.lv ir nokodēts daudz labāk nekā Draugiem.lv.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 17.06.13 19:32
0
0

atbildot uz Meat duck komentāru " Labs, tā turpini.  " Cerams, ka tas nav sarkasms. Bet nav jau īpaši kur vairs turpināt, vismaz pagaidām.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 17.06.13 19:33
0
0

atbildot uz Creepers komentāru " Prieks ka es neesmu vienīgais kas ... " Man tāpat. ;)