Sveiki! Ludzu mani parak nekritizejiet jo sis ir mans pirmais raksts....Ceru ka patiks.
1.Vieta Call Of Duty:Black Ops.Tātad Black Ops jeb latviski - Melnās Operācijas. Melnas tās nav, bet slepenas gan un asiņainas gan. Spēle notiek Aukstā Kara laika periodā, precīzāk 1961- 1968.gadā jeb Vjetnamas konflikta laikā. Arī šoreiz spēlētājam būs jāizspēlē ar dažādiem karavīriem. Ja Jūs vēl atceraties tādu personu kā Viktors Reznovs, tad arī šajā Call Of Duty viņš parādās. Spēles galvenais sižets notiek ap vienu no galvenajiem varoņiem – Aleksu Meisonu (Alex Mason), kurš atrodas nopratināšanas istabā un no viņa grib izdabūt informāciju, bet problēma ir tāda, ka viņš pats neatceras neko. Spēles laikā ik pa laikam tiks rādīti video par notiekošo šajā istabā un ar misijām Alekss Meisons it kā mēģinās atcerēties kaut ko.
Spēlē bija patīkami redzēt, ka vairāki ieroči ir nevis tādi kā mūsdienās, bet tādi kādi tie bija 60. gados, kā piemēram, Scorpion SA Vz. 61. Tomēr arī daži ieroči nebija atbilstoši tā laika posmam, kā, piemēram, zemstobra granātmetējs M203. Cik zinu tajā laikā šis granātmetējs vēl izskatījās pēc parastas caurules ar stiprinājumiem. Runājot par misijām, tad tās ir dažādas ne tikai apstākļos kādos tās notiek, bet arī pēc tā kā tās spēj aizraut spēlētāju. Galvenais tāpat paliek – nogalināt pretinieku vai ieņemt kādu punktu vai uzspridzināt kaut ko. Tagad ir jauni veidi kā tas tiek pasniegts. Protams, arī iespaidīgi skati un specefekti tajās ir sastopami, padarot spēli par kādu asa sižeta filmu. Kaitināt var tas, ka misijas tiek pārrautas saistībā ar Aleksa Meisona nopratināšanu un tas nedaudz novirza no galvenā sižeta. Šajā Call Of Duty ir iespēja arī būt par vienu no helikoptera pilotiem un misijas, kurās spēlētājs atrodas uz vai iekšā transportlīdzeklī, ir vairāk. Misijas notiek džungļos, tuksnesīgās vietās un kalnos.
Nedaudz problemātisks ir mākslīgais intelekts, jo tas kaut kā ir nedaudz sliktāks nekā iepriekšējos COD kā ,piemēram, pretinieki pārāk ilgu laiku slēpjas aiz šķēršļiem un spēlētājam nākas gaidīt kamēr viņš izlīdīs.
Runājot par spēles grafiku. Spēle darbojas uz Call Of Duty: World At War dziņa. Šis pats dzinējs tika izmantots arī Call Of Duty 4: Modern Warfare, bet ar laiku to uzlaboja. Kopumā grafika izskatās nedaudz labāk nekā iepriekšējās daļās. Sākumā to varbūt nevar tik viegli ievērot.
Spēlē ir arī mūzika no 60.gadiem, kura skan pārsvarā laikā kad tiek rādīts kāds video. Tā, protams, neskan apšaudēs. Tad nākas klausīties sadegušā šaujampulvera gāzu sprādzienu skaņas jeb šāvienu trokšņus. Tā saucamo oriģinālo spēles soundtrack’u ir pietiekoši. Runājot par Multiplayer, tad tajā ir parādījušās jauni spēlēšanas režīmi – One In The Chamber. Nosaukums ir nedaudz dīvains, bet šajā spēlēšanas režīmā, spēlētājam ir iedota rokaspistole un viena vienīga patrona tai. Ja tu nogalini citu spēlētāju, tu iegūsti vēl vienu patronu, ja nē, tad tu vari aizsargāties tikai ar nazi. Gun Game ir režīms, kurā nogalinot spēlētāju, Tu iegūsti jaunu ieroci jeb augstāka līmeņa. Kad tu tiec nogalināts ar nazi, ieroča līmenis nokrītas par vienu līmeni uz leju. Sharpshooter režīms varētu būt visjautrākais tiem, kas nav pieķērušies saviem ieročiem, jo Jūsu ierocis mainīsies ik pēc pusminūtes un tas nav atkarīgs no tā vai Jūs tiekat nogalināts vai nē. Sticks and stones ir režīms vairāk ar aukstajiem ieročiem, jo spēlētājiem ir iedots arbalets, kurš šauj sprāgstošas bultas un speciāls nazis.
Tagad par kādu lietu, kas iespējams var nepatikt daudziem. Iepriekšējās Call Of Duty MP daļās, spēlētājam jauni ieroči kļuva pieejami pakāpjoties uz nākošajiem līmeņiem. Bet Black Ops MP, ieroči ir jāpērk par virtuālu naudu, kuru iegūst spēlējot. Labā ziņa ir tāda, ka atgriezts tas pats serveru pievienošanās režīms kāds bija Modern Warfare. Tātad Jūs varat atkal izvēlēties serveri, kurā spēlēt. Multiplayer režīmā ir iespējams spēlēt 14 jaunās zonās. Protams ir arī jauni ieroči un „perki”. Spēlēšana var būt tīri interesanta un patīkama, vienīgi Hardcore spēlēšanas režīmu ir maz – tikai 5. Tā kā spēlēšana tīklā ir vairāk mērķēta uz parasto grūtības līmeni. Tā saucamā klases veidošana tagad ir jaunā līmenī. Spēlētāji tagad var mainīt ne tikai ieroču izskatu, bet arī sava personāža izskatu. Var arī mainīt „spēlētāja kartīti”, tie kas ir spēlējuši Modern Warfare 2, labāk sapratīs, kas tas ir. Var arī veidot savu simbolu.
Tātad Call Of Duty Black Ops var patikt ilglaicīgajiem Call Of Duty franšīzes faniem un tiem, kurus tā ir pievilinājusi ar kaujas skatiem.
2.Vieta Modern Warfare 2.Tas ir turpinājums pretterorisma bojevikam Call of Duty 4: Modern Warfare. Spēles notikumi notiks 5 gadus pēc iepriekšējās daļas fināla, kad seržants MacTavish apturēja ekstrēmistu Imranu Zakhaevu. Tomēr uzvara šajā kaujā nepielika punktu karam. Krievu terorists Vladimirs Makarovs turpina Zakhaeva iesākto un ar savu darbību no jauna apdraud visu cilvēci.
MacTavish aizdienējis līdz kapteinim, tagad vadīs savu komandu, kurā ir arī galvenais varonis Gary Sanderson. Viņam nāksies iziet cauri daudzām asiņainām kaujām un pabūt dzīvībai bīstamās apšaudēs pa visu pasauli. Pakaļdzīšanās sniegotajās virsotnēs ar sniega motocikliem, ielu kaujas saulainajā Brazīlijā, cīņas pret teroristiem Kazahstānā, Afganistānā un Krievijā – tas viss jūs sagaida jaunajā Modern Warfare 2
Jūs sagaida iespaidīgas apšaudes un darbības piesātinājumi, ar specefektiem un dramatiskiem momentiem. Jūsu rīcībā nonāks jaunas viltīgas ierīces, to skaitā kustības sensori, būs jauni pārvietošanas līdzekļi, piemēram, sniega motocikls. Jums pat nāksies veikt misijas zem ūdens. Pats varēsiet nolemt, kā izpildīt uzdevumu. Piemēram, varēsiet iet apšaudē vai slepus no aizmugures nogalināt pretiniekus. Spēli varēs spēlēt divatā speciālā režīmā Special Forces, kā arī būs pieejams daudzspēlētāju režīms.