Spēles nosaukums: Gears Of War
Žanrs: Third-Person shooter
Platformas: Xbox 360/PC
Izdevējs: Microsoft Game Studios
Izlaišanas datums: 2006. gada novembris. Infomācija: Gears Of War ir trešās personas šāvēja tipa spēle. Spēlei jau no paša sākuma tika izlaists speciāls izdevums priekš Xbox 360, kurā bez spēles līdzi nāca arī grāmatiņa ar spēles mākslu ("Destroyed Beauty"), kas daudz vairāk paskaidroja spēles aizmugurējo stāstu. Neskatoties uz to, ka spēle tika radīta speciāli priekš Xbox 360, sadarbībā ar kompāniju "People Can Fly" spēle tika izlaista arī priekš PC.
Spēle balstās uz stāsta par karaspēka komandu "Delta Squad", par to kā viņi cenšas izglābt cilvēku rasi uz izdomātas pasaules "Sera", no nežēlīgiem apakšzemes iedzīvotājiem kurus sauc par "Locust Horde". Spēlētājs iejūtas spēles galvenajā varonī un "Delta Squad" vadonī Markusā Fēniksā, izbijušā ieslodzītā un karam rūdītā kareivja ādā. Spēle ir balstīta uz aizsega un stratēģiju izmantošanas. Spēles galveno stāstu var arī spēlēt kopā ar citu spēlētāju (co-op). Spēle arī iekļauj vairākus internetā spēlējamus spēles režīmus, kurus var spēlēt līdz pat astoņiem cilvēkiem.
Gears Of War tika pārdots vairāk nekā trīs miljonos kopiju tikai desmit nedēļu laikā, un tā bija visātrāk pārdotākā spēle 2006. gadā, un bija arī otra visvairāk spēlētākā spēle Xbox Live 2007. gadā. No spēles izlaišanas datuma līdz 2008. gada septembrim ir jau pārdots vairāk nekā pieci miljoni kopiju. Spēli ir arī ļoti labi novērtēta kritiķu vidū, kuri uzslavēja spēles gameplay un detalizēto spēles iekšieni. Spēle arī ieguva vairākus "Game Of The Year" apbalvojumus 2006. gadā. Spēlei jau 2008. gadā iznāca sēriju turpinājums Gears Of War 2, bet 2010. gada aprīlī jau iznāks sērijas trešā daļa Gears Of War 3. Spēles izstrādātāji ir arī ieplānojuši izveidot Gears Of War filmu.Spēles notikumi risinās 14 gadus pēc Imigrācijas dienas. Markus Fēniks, izbijis COG karavīrs, pēc četriem cietumā izciestiem gadiem par karalauka pamešanu, lai izlābtu savu tēvu, Ādamu Fēniksu, ir atkal iesaistīts kara darbos. Pēc Markusa izglābšanas no cietuma, Dominiks viņu aizved satikt "Delta Squad". Grupa grib sameklēt rezonatoru, ierīce kas varētu izklāstīt "Ieplaku" (The Hollow) kartē. Ieplaka ir ala, kurā dzīvo Locust. Viņu plāns ir izvietot alā "Lightmass Bomb", kas iznīcinātu Locust spēku sirdi. Fēniks un viņa komanda šo ierīci (rezonatoru) iegūst, bet tās meklējumos sastopas ar vairākām grūtībām. Haosa vidū, Fēniks vada savu komandu uz Seras planētas raktuvēm un visbeidzot pasaules dzīlēs.Gears Of War ir trešās personas šāvēja tipa spēle, kurā lielākais uzsvars ir likts uz aizsegu izmantošanu, lai aizsargātos no pretinieku raidītajiem šāvieniem un stratēģiskiem manevriem, lai pēc iespējas veiksmīgāk notriektu ienaidniekus. Spēlē tiek izmantoti vairāki ieroči, bet visizmantotākais ir "Lancer", uzbrukuma šautene, kurā ir arī iebūvēts zāģis, kuru var izmantot, lai nogalinātu ienaidniekus no tuva attāluma. Spēlētājs ierocim var uzsākt "Aktīvo pārlādēšanu", lai pārlādētu to ātrāk un uz neilgu laiku paaugstināt ieroča doto bojājumu ienaidniekiem, bet šī pārlādēšanas veida nepareiza kārtība ieroci saķīlēs un padarīs to neizmantojamu, kamēr spēlētāja vadītais tēls to nesalabos. Kad spēlētājs uzņems bojājumus uz ekrāna parādīsies "Tumši sarkana zīme", spēlētājam uzņemot vairāk bojājumu zīme paliek sarkanāka. Spēlētājs var meklēt aizsegu, lai uzlabotu veselību, bet, ja saņemtie bojājumi ir pārāk lieli, tad zīmes vidū parādīsies galvaskauss. Šīs zīmes parādīšanās sekas ir dažādas atrodoties citādāka spēles režīmā, ja viena spēlētāja kampaņā varonis, vienkārši nomirst, bet, ja tiek spēlēts "Co-Op" režīms, tad otram spēlētājam jūs ir jāatdzīvina. Daudzspēlētāju (Multiplayer) režīmā pēc šādu bojājumu saņemšanas spēlētājam ir jāgaida, kad to atdzīvinās komandas biedrs, piebeigs ienaidnieks, vai arī nomirs no asiņu zaudēšanas.
Spēlē ir piecas nodaļas, kuras var spēlēt viens pats, vai arī kopā ar citu spēlētāju (co-op). Spēle visvairāk iedziļinās Markusa Fēniksa un Dominika Santiago lomās, un arī viņu panākumi "Delta Squad" ar "Locust Horde" iznīcināšanu. Šiem diviem personāžiem pievienosies arī Al vadīti komandas biedri, kuri palīdzēs cīnīties ar "Locust Horde". Spēlē ir arī vairākas noteiktas sekcijas, kurās pirmajam spēlētājam ir jāizvēlas ceļš pa kuru iet. Ja spēlē arī otrs spēlētājs, tad tas automātiski ies pa otro ceļu. Viscaur kampaņai spēlētājs var atrast "COG Tags" no kritušiem karavīriem. Kampaņu var spēlēt trīs dažādos spēles grūtības līmeņos. No vieglākā uz grūtāko, tie ir: "Casual", "Hardcore" un "Insane". Gears Of war otrajā sērija ir iespēja izvēlēties vienu no četriem grūtības līmeņiem: "Casual", "Normal", "Hardcore" un "Insane". "Insane" grūtība ir pieejama tikai tad, kad spēle jau ir izieta uz kāda no pārējiem grūtības līmeņiem.
Gears Of War multiplayer iekļauj četri pret četri spēles režīmu, kurā komandas atveido cilvēkus un "Locust". Šādi mači ir arī spēlējami vērtētajā veidā, kurā spēlētāju panākumus apkopo labāko spēlētāju tabulā. Priekš Xbox 360 ir pieejami tikai trīs spēles režīmi: Warzone (karalauks), Nāvessods (Execution), Slepkavība (Assassination).
Divi pirmie spēles režīmi ir ierastie mači uz dzīvību un nāvi, vienīgā atšķirība ir tā, ka nāvessoda veidā kritušajiem ienaidniekiem ir obligāti jāizpilda nāvessods, citādi tiem uzlabosies veselība un viņi turpinās cīnīties. Slepkavības veidā katrai komandai ir izvirzīts līderis, kuram komandā vienīgajam ir zināmas otras komandas līdera atrašanās vietas. Šajā spēles veidā uzvar tā komanda, kas nogalina otras komandas līderi.