Spēles nosaukums: Gears Of War 2
Žanrs: Trešās-personas šāvējs
Platformas: Xbox 360
Izdevējs: Microsoft Game Studios
Izlaišanas datums: 2008. gada 12. novembris
Sižets: Gears Of War 2 notikumi risinās sešus mēnešus pēc "Lightmass" bumbas uzsprāgšanas, kas redzams Gears Of War spēles nobeigumā. Neskatoties uz to, ka lielākā daļa pazemes lokustu hordes (Locust Horde) armija tika iznīcināta, sprādziena rezultātā pazemes šķidrums "Imulsion" sāka lielā mērā iztvaikot, kas izraisīja nāvīgas slimības izplatīšanos samazinātajā cilvēku populācijā. Pēc vairāku mēnešu miera no kara ar lokustu hordi, pilsētas Tollena (Tollen) un Montevado pēķšņi vienkārši pazūd zem zemes, kas noved "The Coalition Of Ordered Goverments" jeb vienkārši "COG" pie domām ka lokustu horde atdzimst. Drīz pēc tam, kādreiz neapejamo pilsētu Džakinto (Jacinto), kas ir pēdējā cilvēkiem drošā patvēruma vieta, piemeklēs tāds pats liktenis kā Tollenu un Montevado. Lai apturētu Džakinto krišanu, "COG" dod pretuzbrukumu lokustu hordei. "COG" beidzot saprot, lai izglābtu pēdējo cilvēkiem drošo pilsētu, viņiem nav citas iespējas kā karu nest pie pašiem uzbrucējiem. Cilvēku uzbrukumā lokust hordei iesaistās arī Markusa Fēniksa (Marcus Fenix) vadītā "Delta Squad", kuri turpina meklēt ieplaku (The Hollow) un meklējumos atklāj ka lokust horde izmanto lielu "riftworm" lai nogremdētu pilsētas. Izpētot pazemes dzīles, komanda atklāj ka lokusti ir arī sākuši ņemt cilvēku gūstekņus un ņēmuši tos dziļāk pazemē.
Spēle: Gears Of War 2 ir trešās-personās šāvēja tipa spēle, kurā uzsvērums ir uz taktiska aizsega pielietojuma. Spēle iekļauj ļoti daudz spēles elementus no spēles pirmās sērijas. Spēlē spēlētājs pārņem kontroli pār Markusu vai Dominiku kampaņas režīmā, pār jebkuru citu cilvēku vai lokustu personāžu multiplayer režīmā. Gears Of War 2 spēlētājs var pārnēsāt pistoli, viena tipa granātu un divus cita tipa ieročus, bet neskatoties uz to spēlētājs var arī nomainīt ieročus konkrētās vietās spēles līmeņos, vai arī paņemt kritušā ienaidnieka ieroci. Ar katru ieroci ir iespēja šaut, kā arī sist. Ar spēles pamat ieroci "Lancer", uzbrukuma šautene kurā ir pievienots arī durklis un motorzāģis, var nogalināt pretiniekus acumirkļi tos sagriežot. Gears Of War 2 dod iespēju spēlētājam iesaistīties motorzāģu duelī, kurā iesaistoties spēlētājam ir dota konkrēta poga kura visu laiku ir jāspaida lai spēlētāja tēls pieliktu lielāku spēku uzbrūkot pretiniekam. Gears Of War 2 visu ieroču spēki un bojājumi un pārveidoti, kā arī ir pievienoti jauni tādi kā, uguns metējs, ķēdes šautene (chain gun), mīnu lielgabals (mortar cannon), Gorgona pistole (Gorgon Pistol) un tintes granāta (Ink Grenade). Ķēdes šautene un mīnu lielgabals ir smagās klases ieroči, tāpēc spēlētāja kontrolētais varonis varēs pārvietoties tikai iešanas ātrumā, kamēr turēs vienu no šiem ieročiem abās rokās. Gorgona pistole ir SMG tipa pistole, kura izšauj četrus šāvienus pa astoņām lodēm katrā. Tintes granāta nenodara bojājumus pretiniekam, bet uz noteiktu laiku piepilda konkrēto vietu ar indīgu mākoni, kas noder lai izdzītu aiz aizsega paslēpušos ienaidnieku. Spēlē ir arī iespēja novietot granātas izvēlētās vietās, kas kalpos par lamatām - tās sprāgst kad ienaidnieks ir pienācis pietiekami tuvu.
Spēlētāja dzīvības līmenis spēlē ir atainots ar sarkanas zīmes parādīšanos uzņemot bojājumu. Jo vairāk tiek uzņemti bojājumi, jo sarkanāka paliek zīme līdz kamēr tā parādās pilna - galvas kaus ap kuru ir starains aplis. Šīs zīmes parādīšanās sekas ir atkarīgas no spēles režīma. Spēlētāja kontrolētais varonis var ieiet smagi savainotā režīmā, kas atļauj rāpojot tikt prom no apšaudes vietas un meklēt kādu komandas biedru kurš uzlabo varoņa veselību. Ja komandas biedrs nav nekur tuvumā, pretinieks var pienākt un brutāli izpildīt spēlētāja varonim nāvessodu, vai arī vienkārši nomirt no noasiņošanas. Spēlētāja varonis var arī izmantot ienaidnieku smagi savainotos par spēlē saukto "gaļas vairogu" (Meat Shield), kuru spēlētājs tur ar vienu roku un ar otru šauj, bet izmantojot gaļas vairogu ir iespējams izmantot tikai parasto pistoli.
Viena spēlētāja kampaņa: Gears Of War 2 galveno stāstu ir iespēja spēlēt vienam cilvēkam, kā arī co-op kopā ar kādu citu. Spēlē tika arī pievienots jauns grūtības līmenis "viduvējs" (normal) pie "ļoti vieglā" (casual) un "grūtā" (hardcore). Spēlē ir arī pieejams "nornormālais" (insane) līmenis, kurš ir pieejams tikai pēc tam kad spēle jau ir izieta vismaz vienu reizi.
Gears Of War 2 galvenais stāsts ir daudz dziļāks un detalizētāks salīdzinot ar pirmo daļu, ir sastopami jauni tēli, jauni ieroči, kā arī jauni ienaidnieki. Spēlē tika pievienoti arī jauni transportlīdzekļi. Spēlē ir arī iespēja kontrolēt Brumakus (Brumak) un Rīverus (Reaver).
Multiplayer: Gears Of War 2 ir uzlabots multiplayer režīms, kurā var spēlēt desmit cilvēki, pa pieciem divās komandās. Gears Of War 2 iekļauj visus ierastos multiplayer režīmus, Nāvessods (Execution), Kara lauks (Warzone), Anneks (Annex) un Kalna karalis (King Of The Hill), u.c. Tomēr spēlē ir pievienoti trīs jauni režīmi. Sargs (Guardian) - ir pārveidots slepkavības (Assassination) režīms, kurā ir atļauts komandām turpināt cīnīties pēc vadoņu nogalināšanas, bet tā zaudējot iespēju atdzimt. Palīgs (Wingman) sadala desmit spēlētājus pa piecām komandām, kurās abi spēlētāji kontrolē vienādus personāžus. Padevība (Submission), pirms tam zināms kā Gaļas karogs (Meat Flag), ir viena no vairākiem noķer karogu (Capture the flag) veidiem, kurā spēlētāji mēģina smagi savainot kādu Al kontrolētu personāžu un pēc tam aiznest atpakaļ uz bāzi.
Vērtējumi:
IGN - 9,5/10
GameSpot - 9/10
Official Xbox Magazine - 9,5/10