local-stats-pixel

[Apskats] CoD:MW36

32 5

Modern Warfare parādījās pirms 4 gadiem, iezīmējot jaunu sākumu Call of Duty franšīzē, kas agrāk bija pieturējusies pie 2.Pasaules kara tematikas. Modern Warfare parādīšanās uzcēla atkal gaismā pagrimušo FPS (First-person-shooter) žanru, radot pamatīgu grūdienu visā spēļu industrijā. Pienākusi jaunākā franšīzes daļa – Call of Duty: Modern Warfare 3, kas jau pirmajās dienās lauza rekordus, bet vai tas bija pamatoti, par to tālākajā apskatā.


Jaunais Call of Duty sākas no tās vietas, kur beidzas iepriekšējais – Modern Warfare 2. Pazīstamie varoņi, Soap un Price ir ievainoti un cīnās par savu dzīvību, bet galvenais ļaundaris ir uz brīvām kājām, un atkal sākas ļaundara medības. Dzenoties pakaļ Makarovam, galvenajam ļaundarim, dažāda veida cīņas spēlētājus aizvedīs uz pazīstamiem un nepazīstamiem pasaules nostūriem – Londonu, Ņujorku, Parīzi, Āfrikas piekrasti u.c. Spēlējot kampaņu, spēlētājs piedalīsies lielās kājnieku kaujās, klusās iefiltrēšanās misijās ienaidnieka aizmugurē, kas var beigties ar lielu sprādzienu, pārvēršoties atkal par kārtējo bēgšanu no ienaidnieka lamatām, lai izdzīvotu. Kampaņa ir pilna ar lieliem sprādzieniem, saspringtu darbību, milzum daudz notikumiem, kas visi tiek parādīti uz tava ekrāna, apmēram piecu stundu garumā. Viss būs jau ierastajā Modern Warfare stilā, bet šoreiz, tas nepiedāvās neko jaunu, kas liek vilties, jo spēle ir pārāk līdzīga savam priekštecim Modern Warfare 2, no kura tā pat ir aizņēmusies spēles dzini, kurš neizskatās pat uzlabots vai pilnveidots, un tas ir solis atpakaļ Call of Duty lauciņā.

Saglabājot vecas un pārbaudītas vērtības, pie mums atkal atgriežas Spec Ops režīms, kurš piedāvā 16 misijas, kuras vienatnē vai kopā ar draugu piedāvā lielāku izaicinājumu nekā kampaņa, jo tiek piedāvāta iespēja sacensties ar laiku un cīnīties par savu vietu spēlētāju rangā. Tas nav viss, ko piedāvā Spec Ops režīms. Tam vēl nāk klāt Survival Mode (izdzīvošanas režīms), kas ir lielisks aizstājējs zombiju režīmam. Izdzīvošanas režīms norisinās daudz-spēlētāju kartēs, kur tev vai kopā ar draugiem ir jāaizstāvas pret mākslīgā intelekta vadītajiem ienaidniekiem, kuri ar laiku kļūst stiprāki un labāk apbruņoti. Tomēr, nogalinot ienaidniekus un izdzīvojot pēc iespējas ilgāk, progresē arī spēlētājs, kas dod iespēju piekļūt labākiem un stiprākiem ieročiem, palīdzībai no gaisa un dažāda veida uzlabojumiem.

Spec Ops režīms noteikti ir viens no Modern Warfare 3 trumpjiem, jo daudz-spēlētāju režīms, kas saglabā visu Modern Warfare sulu, liek vilties. Galvenais iemesls, kāpēc cilvēki pērk spēles ir iespēja spēlēt tās kopā ar citiem, tāpēc daudz-spēlētāju režīmam ir jābūt nostrādātam līdz pēdējai detaļai, jo tam uzmanību pievērsīs pirmajam un tieši tas spēj noturēt spēlētājus. Tātad, kas ir galvenie klupšanas akmeņi šim režīmam? Pirmais, kartes, tās ir pārāk mazas, kas noved pie tā, ka biežākais nāves cēlonis būs nošaušana mugurā. Modern Warfare 2 šajā ziņā bija bez trūkumiem, bet Modern Warfare 3, turpinot spēles sēriju, sper dažus soļus atpakaļ, kas liekas visai savādi no izstrādātāju puses. Otrais, normālu serveru neesamība, jo pieejamie serveri ir nespēlējami, jo nevar izmantot killstreak, perks un izvēlēties var tikai standarta ieroču klases, kas noved pie tā, ka serveri ir pustukši vai tukši. Galvenā daudz-spēlētāju norise tiek balstīta uz pašiem spēlētājiem, izvēloties labāko kandidātu par hostu, kas noved pie biežām hostu maiņām, kas var beigties ar savienojuma pārtrūkšanu, pieredzes punktu zaudēšanu un nedaudz sabojātiem nerviem. Trešais, daudz-spēlētāju režīms gandrīz ar neko neatšķiras no Modern Warfare 2. Saprotams, ka jaunā franšīzes spēle būs līdzīga tās priekštecēm, bet šeit viss liekas gandrīz identisks Modern Warfare 2.

Daudz-spēlētāju režīmam ir arī savi uzlabojumi, kas spēj likt domāt, ka šeit ir arī kaut kas jauns. Killstreak sistēma ir uzlabota, tā tagad ir sadalīta pakās – uzbrukuma, palīdzības un speciālista. Uzbrukuma pakā ir jau mums pierastie killstreak -predator misle, attack helicopter utml. Palīdzības pakā viss ir domāts, lai spēlētājs pēc iespējas vairāk palīdzētu pats sev vai savai komandai – UAV, EMP, Remote Turret utml. Šī paka ir ideāli domāta tiem spēlētājiem, kuri nevar ilgi izdzīvot un savākt augstu killstreak, jo šai pakai killstreak skaitās arī pēc nāves, tā mazāk pieredzējuši spēlētāji varēs labāk iegūt lielāku rezultātu. Speciālista paka piedāvā izveidot savu Rembo kareivi, savācot noteikto rezultātu spēlētājs iegūs vairāk perkus, kas palīdzēs būt labākā stāvoklī nekā pretiniekiem.

Call of Duty: Modern Warfare 3 saglabā un nes sev līdzi savu priekšteču labākās īpašības – mūzika spēlei ir piemērota un atbilst noteiktajām epizodēm spēles sižetā, stāts nav zaudējis saspringto darbību un ieintriģējošo stāstu, kas spēlē turpinās, tomēr Modern Warfare 3 ir aizņēmusies un saglabājusi pārāk daudz no tās priekštecēm. Vizuālais noformējums ir atpalicis no vidējā, kāds pašreiz valda spēļu industrijā, tas vizuāli ir kā Modern Warfare 2, tomēr izstrādāts tā, ka ir kļuvis daudz nebaudāmāks un nepatīkamāks. Saglabājot pārāk daudz vecā, spēle pati arī liekas jau gados un vairāk atgādina papildinājumu Modern Warfare 2 nevis jaunu spēles daļu. Visi spēles mīnusi neizmainīs to, ka Modern Warfare 3 ir augsta līmeņa spēle, ko jau pierāda tās pārdošanas apjomi, un ka spēle vēl ilgi nepazudīs no spēlētāju uzmanības loka, kaut vai, lai salīdzinātu abus šā gada FPS milžus Battlefield 3 un Modern Warfare 3 un gūtu savu spriedumu. Patīk jums vai nē, Modern Warfare 3 dzīvos un par to vēl runās.

Tas būtu viss, pašam ar gribētos, bet diez vai kādreiz sanāks.



32 5 6 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 6

0/2000

Visi tāpat vēl spēle MW2 nevis šito! Pēc reitingiem šitas ir sliktāks nekā MW2 tākā izskatās ka Infinty ward neizdeveās to ko gribēja!

3 1 atbildēt

Dzēs komentu lai nesabojātu kādam pārsteigumu muļķi!

0 0 atbildēt

Žēl ka nomira soups emotion

1 1 atbildēt

Soupa žēl! Bet vismaz makarovs tika pakārts emotion

0 0 atbildēt