Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
1213

Pirms dažām dienām BBC UK lasīju kā vienam sīcim šogad (2014) bijuši viss sliktākie ziemassvētki viņa mūžā, jo vecāki uzdāvinājuši jauno X-BOX ,bet hakeri bija uzlauzuši Microsoft un Sony lapas, tādēļ nebija iespējams nokačāt spēli, ko sīkais ar draugu bija plānojis jau vairākas menešus atpakaļ.

Jaunatne mūsdienās - uzdāvina normālu dāvānu un tāpēc, ka nevar nokačāt spēli, vai uzreiz spēlēt jau paliek dusmīgi un ir nepateicīgi, un nespēj novērtēt.

Atceros, kad man uzdāvināja Playstation 1 un divas spēles, bet tās bija kreisās - drošvien kāds ap gadiem 20-30 atcerēsies, ka sākot no 2.5 LS krievu valodā gandrīz visur varēja dabūt kreisos PS1 diskus iepakotus tikai iplastmasas maisiņā

Tikai viena problēma mans PS1 nebija čipots, lai varētu lietot kreisos diskus, bet mierīgi pagaidīju ka'du laiku kamēr viņu nočipoja (Protams, zaudējot garantiju).

Toreiz, gan mums bija draugi un vārējām viens no otra aizņemties kartidžus, diskus, spēlēt kopā, reizēm pat viens otram iedevām savu spēļu konsoli, kad tā apnika un spēles jau bija atspēlētas līdz nelabumam.

Kā E.T videospēlē sabojāja 1983.gada ziemassvētkus un gandrīz iznīcija visu Z-Amerikas videospēļu industriju,

Lielais videospēļu industrijas kraks un tuksnesī apraktie E.T. - Atari 2600 kartidži.

lgi tika uzskatīts, ka tas ir tikai mīts (urbānā leģenda) un 30 gadus klīda baumas,ka E.T kartidži ir aprakti tuksnesī - Meksikā (Alamagordo).

Šogad - (2014) tas tika apstiprināts.

Microsoft - filmēšanas grupa - atrada tos apraktos E.T kā arī citas spēles un visādus Atari piederumus.

Tos kartidžus beidzot tika nolemts atrakt priekš dokumentālās filmas Atari: Game Over.

Kas būs paredzēta priekš Microsoft - Xbox.

Sākim stāstu ar nelielu... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
1.

Sākim stāstu ar nelielu ievadu par pirmās paudzes spēļu konsolēm . (Ja interesē burtiskā nozīme viss ---> spied šeit)

1972.gads.  Magnavox Odyssey70tie gadi tiek uzskatīti par videospēļu tirgus dzimšanu un  konsoļu pirmās paaudzes sākumu.

1972. gadā Magnovox sāk masveida Baera konsoles ražošanu, ko nosauc par Magnavox Odyssey. Diemžēl spēļu konsolei bija slikts marketings un to pārdeva Magnovax veikalos, tādēļ cilvēki maldīgi domāja, ka šo spēļu konsoli var izmantot tikai uz Magnovax televizoriem.Diemžēl jau 1975. gadā Magnavox Odyssey konsole beidza pastāvēt. Tika pārdots tikai 330.000. kopiju.Vēlāk tika rakstīts, ka šī konsole darbojas uz jebkuru televizoru, melnbalto vai krāsaino.Cena viņai arī bija nežēlīga priekš tiem laikiem veseli 100 dolāri.

Magnavox Odyssey bija 12 spēles, būtība viena un tā pati spēle un komplektā nāca uz televizora uzlīmējams plēves katrai spēlei. Šī bija arī pirmā konsole kurai varēja pieslēgt optisko pistoli un šaut punktiņu.Tā kā spēlei nebija vizuāli nekādu grafiku bez punktiņiem un svītriņām, izņemto uzlīmējamas plēves, tad katrs pats varēja pielietot savu iztēli . Jaunus kartidžus šai konsolei nebija iespējams iegādāties, jo spēles bija integrētas iekšā konsolē un ar kartidžiem varēja tikai aktivizēt kādu no konsolē jau esošajām spēlēm.Visas spēles bija ļoti primitīvas. Odyssey neguva īpaši lielus panākumus, bet tā ir pirmā komerciāla konsole, kuru varēja spēlēt mājas apstākļos.

1977gadsnbspAtari 2600 Otrās... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
2.

1977.gads. Atari 2600. Otrās paudzes spēļu konsole.

1982gadā tika uzņemta... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
3.

1982.gadā tika uzņemta slavēnā Stīvena Spīlberga filma "Citplanētietis" -  E.T (1982) . Vienā E.T. atjaunotajā DVD versijā mūsdienās FIB ieroči ir aizstādi ar rācījām (nesaprati - pameklē youtube - E.T walkie talkie)

Pēc tik ļoti veiksmīgās... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
4.

Pēc tik ļoti veiksmīgās filmas tika izveidota videospēle priekš Atari 2600 (Otrās paudzes spēļu konsole). Spēlē bija ļoti slikti izstrādāta un cilvēki neapmierināti nesa E.T kartidžus atpakaļ uz veikaliem.

E.T. spēli uzprogramēja viens programmētājs 6 nedēļās. Atari samaksāja 25 000 000 par tiesībām, lai tikai varētu izmantot E.T.  tēlu . Vēl trakāk bija tas ,ka Atari gribēja, lai E.T nonāktu pārdošanā  - veikalu plauktos jau uz ziemassvētkiem, izlaižot spēles testēšanu.Tādēļ viss tika pārāk sasteigts, kas parasti ne pie kā laba nenoved.

Veikalu plauktos nonāca 4 000 000 E.T kartidžu , taču tika atgriezti 3 500 000 spēļu kopoiju.

Ja godīgi, man tas E.T tik briesmīgs nelikās uz emulātora pa 20 minūtēm izgāju. Bet ir jāizlase instrukcija.

1983  1984gads Vidēospēļu... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
5.

1983. - 1984.gads. Vidēospēļu industrijas kraks. (Ziemeļamerikas - videospēļu konsoļu kraks).

Bieži tiek vainota spēle E.T, taču ne tikai E.T bija vainīgs pie spēļu industrijas sabrukuma. Taču tobrīd bija ļoti daudz vienādu spēļu konsoļu klonu, daudzas spēles bija pilnīgi mēsli. Veikalnieki neko nesajēdza no tehnikas un tehniski pārākās konsoles tirgoja lētāk nekā tās, kas bija mazāk jaudīgas. Spēles tika programmētas 2 nedeļās un visi vilcinājās palaist apgrozībā trešās paudzes spēļu konsoles.

Videospēļu kraks ietekmēja tieši spēļu konsoles , datori no videospēļu kraka necieta. Tieši pretēji Commodore 64 ieguva aizvien lielāku popularitāti.

Atari un Atari 2600 būtu... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
6.

Atari un Atari 2600 būtu varējuši izdzīvot, taču tika sperts vēlviens mulķīgs solis - spēle Pac-Man tika portēta uz Atari 2600, protams, atkal viss tika sasteigs un portējums izrādījās totāls mēsls. 

Atari gan bija par sevi pārāk pašpārliecināti un pasūtīja 12 000 000 draņķīgi portētā Pac-Man spēļu kartidžu kopijas, jo Atari bija pilnīgi pārliecināti, ka tobrīd esošie 10 000 000 Atari 2600 īpašnieki noteikti iegādāsies Pac-Man. No 12 000 000 tika nopirkti 7 000 000 kartidži.

1979gads ActivisionToreiz... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
7.

1979.gads. Activision.

Toreiz bija vēl viena problēma, videospēlēs netika iekļauti programmētāju vārdi un vēl trakāk, programmētājiem maksāja grašus par viņu darbu. - Atari firmas jaunais priekšnieks burtiski pasūtija dir** četrus no galvenajiem Atari spēļu progammētājiem pēc sarunas kurā viņi stāstija par to cik viņi ir nozīmīgi spēļu progmmēšanā uz ko jaunais priekšnieks atbildēja, ka viņi ir vienlīdzigi ar tiem darbiniekiem, kas liek kopā kartidžus uz konvejiera, protams, pēc tāda apvainojuma viņi pameta Atari un izveidoja savu kompāniju - Activision

Drīz pēc tam savas kārtridžu konsoles izlaida arī Atari, Magnavox un Matell. 

1982gadā vienas spēles... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
8.

1982.gadā, vienas spēles izveidošanas izmaksas bija 125 000 000 ASV dolāru (GTA V - izmaksāja 137 000 000). Tagad - 2014.gadā par to naudu Atari varētu 3x tādus GTA V uztaisīt, toreiz dolāri bija vērtīgāki).

Atari no E.T. atpelnīja tikai 25 000 000 ASV dolārus. Visu laiku lielākā finansiālā izgāšanās videospēļu vēsturē !

Pirms E.T. Atari bija veiksmīgi izveidojuši pirmo videospēli, kas balstīta uz filmu Indiana Jones - Raiders of the Lost Ark (Pati pirmā licenzētā videospēli, kas veidota pēc filmas).

Bez E.T. tika atrastas arī spēles - Pac Man, Ms. Pac Man, Bezerk un Raiders of the Lost Ark kā arī daudzas citas spēles un Atari atribūti - vadības pultis utt.

Atari savu drazu bija ne tikai aprakuši, bet pat nocemenētējuši (Lai pie tās briesmīgās spēles neviens vairāk netiek klāt smi:, starp atari drazām, tika atrasti arī beigti dzīvnieciņi.

2013.gadā fani izveidoja ielāpu (patch), kas novērš vienu no E.T spēles bagiem (kļūdam).

 Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
9.  
NESTrescaronās paudzes spēļu... Autors: Werkis2 Sabojāti Ziemassvētki un videospēļu industrija E.T spēles dēļ (1983.g)
10.

NES.

Trešās paudzes spēļu konsole NES - Nintendo Entertainment System. 

NES - pēc Ziemeļamerikas lielā videospēļu konsoļu kraka neuzdrošinājas sevi nosaukt parspēļu konsoli, bet gan izmantoja nosaukumu izklaides sistēma.

Arī pati spēļu konsole izskatījās daudz nopietnāk, pirmajā vērsijā kartidži tika likti iekšā kā videomagnetofonā, bet tas ]ātri nočakarēja kontaktus un nobeidza konsoli, tādēļ nākošajā NES konsoles modificētajā vērsiīja, kartidži tika likti iekšā no augšas.

Pat spēļu kartidži tika sautki par spēļu pakām.

6
1213
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [28]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TheHopeMM avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sviestmaize
  TheHopeMM 01.10.14 22:22
24
0

Viss ko es gribētu uzspēlēt ir vecais labais tetris, kuru varēja spēlēt divatā ! jautra un spēcīga atkarība ! Un par rakstu + ! Patika !

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 02.10.14 18:06
21
0

Es tā arī nesapratu, kāpēc viņi to visu apraka. Bet vispār ļoti labs raksts, ja mani pat tas viss ieinteresēja, kaut arī neesmu videospēļu fane.

Krahs, starp citu

BAZALTS 1 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  BAZALTS 1 02.10.14 01:11
13
0

Tehnoloģiju attīstības vēsture - skaidra lieta. Nu kam negadās safufeļuties. Bet par to kruto utilizācijas veidu gan neiebraucu - kāda mārrutka pēc tērēties un visas tās drazas vest uz tuksnesi, rakt un vēl betonēt ? Vai ta šiem tajos laikos drabilkas nebij ?

skele007 avatars
Medaļa SociālistsMedaļa Man ir kredītsMedaļa Spoks
  skele007 02.10.14 07:37
11
0

Uhh... Atkarība no Mario

ghost07 avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa SensācijaMedaļa Sponsora favorīts
  ghost07 19.10.14 17:27
5
0
Ne velti fizikā pastāv nezūdamības likumss
YOSLOWAG avatars
Medaļa Gada Spoks 2010Medaļa TestētājsMedaļa Dienas joks
  YOSLOWAG 04.10.14 17:28
5
0

Afrikā atkritumu kalnos ne To vien var atrast!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 12.12.17 00:56  
5
0
Spēles ir jāspēlē orģinālajos diskos un uz konsolēm!!!Varbūt es esmu vecmodīgs āzis,bet es neatzīstu nokačātās spēles no interneta!!!Man mājās arī pārsvarā ir orģinālās spēles un konsoles.Vēl joprojām spēlēju Supernintendo kārtridžus....
mrno1 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  mrno1 30.12.14 18:03
5
0
Man vēljoprojām kautkur pirmais pleisis mētājas. Pēdējo reizi pirms 4 gadiem viņu lietoju. Bet pats PS ir kādus 10 gadus vecs vecie labie laiki
KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 31.12.14 04:09
4
0

atbildot uz Werkis2 komentāru " A nu tad šitais kā konspekts var noderēt -&n... " To jau esmu izlasījis Ļoti labi, ka veido šādus rakstus LV auditorijai Spēļu lietām spokos sekoju visai čaki

Marchukss avatars
Medaļa BakalaursMedaļa TīģerisMedaļa Maģistrants
  Marchukss 03.10.14 18:26
3
0

10. Man draugam tads bija, spelejam , ja nemaldos pirmo Terminatoru.

Troļļaks avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Jubilārs
  Troļļaks 31.12.15 15:17
3
0
atbildot uz Patrix213 komentāru " Esmu spēlējis Pleisi pirmo, pie sava br... "LoL wut, kpc ?
Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 31.12.14 03:30
3
0

atbildot uz KashinsDaWeeD komentāru " Videospēļu vēsturē Mācos par videospēļu izst... " A nu tad šitais kā konspekts var noderēt http://spoki.tvnet.lv/vesture/Datorspelu-vesture-1887-2015-/682450 

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 30.12.14 22:13
3
0

atbildot uz Werkis2 komentāru " Kādā priekšmetā ? Informātika, Biznesa ekonom... " Videospēļu vēsturē Mācos par videospēļu izstrādātāju

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 30.12.14 21:06
3
0

atbildot uz KashinsDaWeeD komentāru " Heh, jā... es par šito pat skolā m... "

Kādā priekšmetā ? Informātika, Biznesa ekonomika, vēsturē vai citā ?

KashinsDaWeeD avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  KashinsDaWeeD 30.12.14 21:05
3
0

Heh, jā... es par šito pat skolā mācījos visai detalizēti

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 30.12.14 17:44
3
0

atbildot uz ĪstaisCohums komentāru " AVGN uztaisīja filmu saistībā ar š... "

Tas 2x ir pieminēts šajā rakstā ! Pat 3x minēts.

Schwanz avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  Schwanz 30.12.14 16:53
3
0

mūsdienās vajadzētu aprakt tuksnesī daudzas spēļu sērijas . Jo tās vārdā neminamās ir visu sabojājušas .

KissFM avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Sertificēts spoks
  KissFM 30.12.14 14:50
3
0

Ja es ari nevareju pieslegties xbox one kontam lidz ar to nevareju paspēlēt! Noputos un izsledzu arā!

ĪstaisCohums avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  ĪstaisCohums 30.12.14 17:00
2
0

AVGN uztaisīja filmu saistībā ar šo.

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 02.10.14 01:43
2
0

atbildot uz BAZALTS 1 komentāru " Tehnoloģiju attīstības vēsture - s... " Vienu daļu Atari apraka kaut kur Kalifornijā, šo daļu Meksikā un lielāku daļu iznīcināja sapresējot.  Labs jautājums !