Sveiki, sen nav postots, gribēju padalīties ar savu pēdējā laika, laika kavēkli. Ja esi nūģis un patīk RPG spēles, varbūt vērts ieskatīties.
Kāršu spēle Magic: The Gathering, alternatīva Hearthstone un Yu-Gi-Oh8
Kas ir Magic: The Gathering?
Magic: The Gathering (Magic, MTG) ir kāršu spēle, līdzīgi kā Hearthstone, Yu-Gi-Oh, kur tev ir iespēja pašam uzbūvēt kāršu komplektus un spēlēt pret citiem dažādos spēles formātos, tajā skaitā 2 un 4 spēlētāju. MTG savus pirmsākumus sācis 1991. gadā un vēl aizvien katru gadu tiek izlaistas jaunas kārtis. Magic ir cēlusies no Amerikas, taču populāra visā pasaulē. Diemžēl ne visai Latvijā.
MTG spēlē ir 5 dažādas krāsas, kur katrai ir sava loma spēlē.
Baltā krāsa uztraucas par aizsardzību un mazām radībām.
Zilā krāsa kontrolē pretinieku, un cenšas neļaut tam darīt ko tas vēlas.
Melnā krāsa uztraucas tikai par uzvarēšanu upurējot visus līdzekļus.
Sarkanā krāsa ir ļoti agresīva, maksimāli uzbrūk pretiniekam jau no paša sākuma.
Zaļā krāsa saistīta ar lielām radībām un veidiem kā izspēlēt tās ātrāk par citām krāsām.
Paskaidrot noteikumus ir sarežģīti, noteikti vieglāk to izdarīt dzīvē, bet mēģināšu basic konceptus izstāstīt.
Katrai krāsai ir nepieciešama mana lai to izspēlētu. Katrā gājienā izspēlēt drīkst vienu Landu. Lands ražo manu. Kāršu komplektā drīkst iekļaut visas krāsas. Bieži vien viena krāsa atsver citas krāsas trūkumus.
Piemērā redzam ka kārts ko vēlamies izspēlēt maksā 2B (2 jebkādas krāsas + 1 melna mana). Notapojam landus (land kārtis pagriežam no vertikāla stāvokļa horizontālā, tā atzīmējot ka kārts ir izmantota). Katra gājiena sākumā mēs viņas atgriežam atpakaļ vertikāli un varam izmantot vēlreiz. Tikko izspēlētas radības nevar uzreiz uzbrukt, ja vien kārts noteikumi nenorāda pretēji.
Kad savs un pretinieka gājiens pagājis, varam turpināt izspēlēt kārtis un uzbrukt, bet atšķirībā no tādas spēles kā Hearthstone piemēram, mēs neuzbrūkam radībām, bet gan pretiniekam. Lai uzbruktu, creature kārti pagriežam horizontāli, pavirzam uz galda vidu un paziņojam par uzbrukšanu. Pretinieks var bloķēt tavas izspēlētās kārtis pēc izvēles, tāpēc vienmēr jāuzbrūk kad ir izdevīgi. Katrs spēlētājs sāk spēli ar 20 dzīvībām. Radību kārtis kas bloķē uzbrūkošo radību, netiek pagriestas, pretinieks sava gājiena sākumā var uzreiz uzbrukt.
Šie nu būtu ļoti vienkāršotie noteikumi spēlei, ja ir vēlme iemācīties spēlēt, Steamā un arī uz iOS ierīcēm ir pieejama bezmaksas spēle Magic Duels.
Magic Duels uz iOS. Ne pats labākais veids kā spēlēt, bet noteikti labākais līdzeklis lai iemācītos spēlēt.
Ja esi spēlējis Hearthstone, tad būs daudz vieglāk saprast spēles principus, taču atšķirībā no Hearthstone, MTG ir daudz interaktīvāka spēle - spēlētājiem ir iespēja atbildēt uz pretinieka izspēlētajām kārtīm viņu gājienā, piemēram - Hearthstone vienīgais veids kā iespaidot pretinieka gājienu ir ar Secret kārtīm, MTG ir Instant kārtis, kuras var izspēlēt jebkurā brīdī, atbildot uz spēlē notiekošo. Svarīga atšķirība starp MTG un Hearthstone, MTG kad jaatskaita dzīvības radībām, tās nesaglabājas starp gājieniem, būtu diezgan liela ķēpa iegaumēt.
Ja esi Hearthstone spēlētājs, tad katrai klasei varam atrast līdzīgu krāsu kombināciju arī iekš MTG! Katrai krāsu kombinācijai ir arī savi nosaukumi - ģildes.
Ja vēlies sākt spēlēt, atrodi kādu, kurš gribēs pievienoties un nopērc Duel Deck, kurā ir divi jau gatavi 60 kāršu komplekti (12-30 EUR). Vai arī katrs pa kādai intro pakai, kur iekļauts 60 kāršu komplekts + 2 booster pakas ar 15 random kārtīm. Šis ir pats vienkāršakais veids kā sākt spēlēt. Ja ir interese uzjautā - pastāstīšu kur iegādāties utg. Ja stiprāka krievu valoda, visas kārtis ir pieejamas arī krieviski. Kā arī 8 citās valodās.