The three eyes boy jeb Trīs-acu zēns
The three eyes boy jeb Trīs-acu zēns
The three-eyed one
Spēle, kuru izdod 1992. gadā, balstīta uz 70. gadu japāņu komiksu The three-eyed one jeb Trīs-acu Izredzētais (autors Tezuka Osamu). Zēnu zīdaiņa vecumā adaptē Dr. Kenmoči, kurš, puikam esot aptuveni septiņus gadus vecam, atklāj, ka Šaraku ir ģēnijs ar mistisko Trešo aci, kuru atverot, rodas milzīga, mistiska un reizē arī ļauna enerģija. Lai pasargātu bērnišķīgo un naivo puiku, tēvs uz pieres uzlīmē x formas plāksteri, kas piesedz mītisko Trešo aci.
Trīs-acu zēnam noņem plāksteri
Mazais zēns seko sava audžutēva padomam - nekādā gadījumā nenoņemt plāksteri no pieres, vien zinot to, ka pretējā gadījumā sekas var būt ļoti bēdīgas. Protams, lielā plākstera un jocīgā izskata dēļ, mazo Šaraku skolā apceļ un iekausta. Tādēļ viņš cenšas neuzturēties kopā ar klasesbiedriem un spēlējas kopā ar mazākiem bērniem.
Mīļotā meitene Vato Čijoko
Skolā mācās arī skaistā, ziņķārīgā un puiciskā meitene Vato Čijoko, kas nespēj paciest neiejūtīgo un skarbo skolasbiedru attieksmi, tādēļ nostājas Šaraku pusē un viņu vienmēr aizstāv. Šaraku ļoti patīk Vato un viņu starpā izveidojas draudzīgas, romantiskas attiecības.
Par spēli
Kādu dienu ļaunie spēki nolaupa Vato Čijoko un Šaraku nekas cits neatliek, kā doties viņu glābt (Spēlē Vato ir domāta Šaraku vecākā māsa, taču es vairāk pieturos pie oriģinālā stāsta - tādēļ turmpāk Vato Čijoko ir viņa mīļotā meitene)
Spēlē vairums no ļaunajiem spēkiem raida pret mazo zēnu plāksterus, nolūkā aizvērt viņa Trešo aci, lai Šaraku nespētu viņus uzveikt. Tiklīdz Trešā acs tiek piesegta, zēns no notikušā neko neatceras (neatceras arī to, ka viņam ir brīnumainas spējas).
Maģiskais naudas gailis
Spēlē svarīgi ir krāt naudu, kuru iegūst nogalinot ļaunos. Katram mošķim ir sava vērtība, taču naudu var arī pavairot, pa to šaujot. Jāatceras, ka sašaujot naudu tā kļūst lielāka, taču ne bezgalīgi - naudas nomināls palielinās divas reizes no sākotnējās vērtības. Katrā raundā ir paslēpies maģiskais gailis, kurš izkaisa ļoti daudz naudas. Es parasti cenšos šo naudu sašaut, lai piepelnītos.
Veikals
Veikalā var iegādāties dzīvību, aptieciņu, trīs veida šāvienus, Sarkano Kondoru (Sarkanais Kondors jeb šķēps ir pieejama jau uzsākot spēli, taču veikalā to var uzlabot - tā stāv ilgāk un ir spēcīgāka) un putnu, kurš izvelk Tevi no bedres.
Katram šāvienam ir savi plusi un mīnusi. Bumeranga šāviens ir lēns, taču izšaujot to var vadīt uz augšu un leju. Tas noder pie dažiem ļaunajiem. Tad ir virsskaņas šāviens - ļoti labs. Es to parasti izmantoju visbiežāk, jo tas ir ātrs, šauj viļņveidīgi uz augšu un leju, tādējādi noklāj plašu teritoriju. Šāviens "Super aura" ir visspēcīgākais, to es parasti uzslēdzu, kad jāuzvar raunda galvenie ļaunie, jo tad tas notiek vismaz 3 reizes ātrāk un nav jāmocās.
Ļaunais dēmons
Ļauno goblinu var uzveikt tikai tad, kad viņam trāpa statuja (tā ik pa brīdim izšauj uz Šaraku pusi) Tajā brīdī, kad statuja ļaunajam trāpa ar savu šāvienu, viņš apdulst. Uzveicot dēmonu (aizvērsturiskās cilts goblinu), Šaraku atklāj, ka viņa meitene šeit nav un dodas tālāk uz džungļiem.
Džungļi
Skrien, lec šauj! Nekādā gadījumā neej klāt skeletiem (tad tie usprāgst, raidot uz visām pusēm plāksterus) un izvairies no krītošajiem asajiem griestiem. Lai pārvarētu bedres lieliski palīdzēs maģiskais Sarkanais Kondors.
Džungļu cilvēkēdāju sirds
Jāšauj sirds centrā vienlaikus uzmanoties no tās rokas. Ir vairāki paņēmieni kā uzveikt šo ļauno - vari lēkāt uz bultas un šaut pa sirdi, vari aizlēkt aiz sirds un nostāties otrā pusē. Tad sirds roka Šaraku tik viegli nevar aizsniegt un ir vieglāk sašaut sirds aci. Uzvarot šo ļauno atklājas, ka meitene ir aizvesta uz pili.
Burvju statuja
Burvju statujai neko nevar izdarīt, kamēr tā nav pamodusies un nav atvērušās visas acis. Statuja pamostas tikai tad, kad tiek sašauti vismaz 4 lielie akmeņi. Ar "Super auras" šāvienu - ļoti viegli uzveicams ļaunais.