Nu re - daudz labāk! Ko vēl pievienosim? Pievienosim animācijas, lai šo formu atverot, kaut kas acu priekšā nokustas, radot interesantāku efektu. Androīdam pašam ir animāciju freimvorks, kas ļauj elementus vienkāršos veidos pakustināt - lēnām padarīt redzamus vai lēnām izgaisināt, nobīdīt uz leju kā aizkaru nolaižot, utt.
Pieliekam, lai neielogotam lietotājam rādās sākumā šāds - un tas arī viss - esam ieguvuši aplikāciju ar GUI, kam viegli var pieskrūvēt tālāko funkcionalitāti, kas nu nepieciešama sociālajam portālam.
Reālā aplikācijā tas pats jau vien būs, tikai klāt visu laiku pieprasījumi uz serveri par pilnīgi visu - nosūtīt plusus, ko esam kādam likuši, saņemt informāciju par jaunākajiem saņemtajiem plusiem, par jauno saturu, jaunajām vēstulēm (varam uzlikt, lai nāk kā notifikācijas ). Varam pat uztaisīt notifikācijas par to, ka ir kāds jauns pluss! Kurš no jums skatās statistiku, ka varbūt būs jauni plusi? Nu redz - vairāk nevajadzēs, aplikācija mācēs pati pateikt!
Šai reizei tas arī viss. Ceru, ka patika un uzzinājāt ko jaunu par aplikāciju veidošanu skatoties, kā no faktiski baltas lapas top acij tīkama aplikācija.
Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ):
J: Kur var nokačāt spoku aplikāciju?
A: Nokačāt varēs tikai tad, kad Tvnet onkuļi izlems par to, ka taisīs sev oficiālo aplikāciju. Man nav tiesību pārstāvēt Tvnet vai to vārdā izplatīt aplikācijas.
J: Tur ir feiki dati!
A: Jā, tas ir paraugs. Lai aplikācija rādītu reālo portāla saturu, ļautu pa īstam laikot un komentēt, vajag vienoties ar spoku vadību, kas pieņem ilgtermiņa biznesa lēmumus, lai viņi atļautu sadarboties serverim un aplikācijām.
Pēdējo reizi, kad interesējos, prioritāte bija mobilais vebs, bet oficiālā mobilā aplikācija pagaidām ne.
J: Cik ilgi šitais aizņēma?
A: Dažas dienas. Liela daļa no tā - pareizo ikonu izķeksēšana no spoku portāla. Sašam Aleksandram arī lietas iet diezgan ātri, jo viņš piešāvies - pirmo reizi no nulles taisot, protams, būtu daudz ilgāk.
J: Bet uz veciem telefoniem, piemēram, kaķūna Android 2.3 arī tāds ietu?
A: Ar mazām izmaiņām varētu aiziet - ir sekmīgi testēts uz Android 4.
Bet praksē Android 2.3 jau sen tiek atmests - pēc Google oficiālās statistikas Android 2.3 lieto tikai 1% lietotāju: https://developer.android.com/about/dashboards/index.html , vērā ņemamais lietotāju skaits sākas tikai no Android 4.4 (22.6%). Pamatmasa jau pārgājusi uz Android 5 un 6.
J: Es arī tā gribu taisīt! Ko man nokačāt?
A: Iesācējiem bez priekšzināšanām daudz saprotamāks būs MIT AppInventor.
Tiem, kuri vēlas saistīt karjeru ar programmēšanu - mācieties, piemēram, Java. Garlaicīgi, toties noderēs, un ne tikai Android aplikācijām.
J: Kur pats šito visu iemācījies?
A: Uzaugu mežā, mani audzināja savvaļas datori un mobilie telefoni. Tā arī iemācījos..
J: Ar ko aplikācija labāka par responsīvu mājaslapu?
A: Notifikācijas vispirms jau.
Aplikācijām arī mazāk trafika vajag, un uz lēniem internetiem/telefoniem tās fiksāk ielādē reālo saturu.
Mājaslapas vairumā gadījumu sastāv no statiska HTML bloka un nelielas daļas mainīgā satura - piemēram, komentārs, kas aizņem 3 mazas rindiņas teksta, patiesībā aizņem gana daudz HTMLa (40 rindiņas), lai to attēlotu: https://codepaste.net/kkk6ka , pats komentārs: http://spoki.tvnet.lv/toComment.php?id=7885056
Un 1001. reizi dienā paprasot tieši to pašu mājaslapu ar mazdrusciņ-mazdrusciņ pamainītu saturu, man patiesībā vajag tikai to satura daļu (3 rindiņas teksta), bet mājaslapa dod katru reizi visu formatējumu līdzi. Ja mājaslapas iemācītos turēt formatējumu uz klienta, bet dinamiski ielādēt tikai JSON/Msgpack saturu (tekstu, kas mainīts), tad mājaslapas būtu spērušas lielu soli pretim efektivitātei.
Mobilie vebi aug, bet pagaidām izvērsties vairāk var ar natīvajām aplikācijām.
Java, ko izmanto Android, ir atsevišķs stāsts, bet kopumā BRENDS (nokačā portāla X appu!) arī ir ļoti svarīga lieta.
J: Kā es to visu varu iemācīties, kur varu izlasīt pamācības latviski?
A: Pats nezinu. Mēs taču arī visus tos foršos ārzemju seriālus varam pat necerēt, ka kādreiz tulkos latviski. Jo ātrāk sāksim lasīt angliski, jo vieglāk būs pašiem. Angliski ir miljons reižu vairāk pamācību, forumu un dokumentācijas nekā latviski.
Ja kāds uzraksta kādu pamācību latviski, tad tas, protams, ir mīļi, bet pamatbarībai saistībā ar datoriem ir jābūt angliski. Samierinieties.