Spēle, kas tapusi pirms 18 gadiem, ir atzīta par iemeslu tam, kāpēc tās spēlētāji ir laimīgāki un veselīgāki par tiem, kuri atturas spēlēt videospēles.
Spēle, kas tapusi pirms 18 gadiem, ir atzīta par iemeslu tam, kāpēc tās spēlētāji ir laimīgāki un veselīgāki par tiem, kuri atturas spēlēt videospēles.
Lai gan daudzi cilvēki uzskata, ka pazust uz vairākām stundām alternatīvājā pasaulē, ir slikti, tomēr izrādās, ka tas nāk cilvēkam tikai par labu. Salīdzinot šo spēli ar alkoholu, narkotikām, azartspēlēm un citiem veidiem, kas palīdz «atslēgties no realitātes», tieši «The Sims» spēle ietekmē cilvēku vispozitīvākajā veidā.
Psihoanalītiķis Stīvs Makons UNILAD atklāja, ka «The Sims» ļauj cilvēkam izbēgt no normālās sabiedrības, tās sloga un stresa. Spēle ļauj tās spēlētājam izveidot ideālo pasauli, kurā viņi uzņemas galvenā tēla lomu, un nosaka lietu kārtību.
Katrs spēlētājs nosaka, kad viņa tēls ēdīs, mazgāsies, strādās, mīlēsies, taisīs bērnus un citus nozīmīgus lēmumus. Iespēju ir neskaitāmi daudz, bet sekas uz īsto dzīvi tās neatstāj. Dažādu scenāriju izspēlēšana virtuālajā vidē ļauj cilvēkam labāk pieņemt lēmumus reālajā dzīvē.
«Jāatceras, ka pārveidojot sevi par virtuālu tēlu, nāk par labu pašam cilvēkam, jo tas palīdz smadzenēm atslēgties no ikdienas sloga. Mūsu zemapziņa ļoti ātri pielāgojas apstākļiem, kuros atrodas. Tāpēc šādas spēles spēlēšana neļauj cilvēkam «izdegt». Tas arī ir iemesls tam, kāpēc cilvēki naktī sapņo - zemapziņa mēģina atraut prātu no ikdienas sloga,» stāsta Makons.
Ja videospēles nesaista, tad vēl viens lielisks veids kā palīdzēt savām smadzenēm atpūsties - lasīt grāmatas, bet tas jau ir cits stāsts!