Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
126
Sākscaronu ar pazīstamāko Tā... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
1.

Sākšu ar pazīstamāko. Tā kā par viņu ir lasīts un dzirdēts gana daudz, tad tikai tā īsumā svarīgākais.

 

Alberts Einšteins (Albert Einstein). 1879.gada 14.marts – 1955.gada 18.aprīlis [76 gadi] Vācu fiziķis. Relativitātes teorijas autors. Attīstīja kvantu fiziku. 1921.gadā saņēmis Nobela prēmiju fizikā. 

Turpināscaronu ar kaut ko ne... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
2.

Turpināšu ar kaut ko ne tik jauku. Starp Albertiem bijuši arī ne tik labi cilvēki.

Alberts Fišs (Albert Fish). 1870.gada 19.maijs – 1936.gada 16.janvāris [65 gadi] Amerikāņu sērijveida slepkava. Pazīstams arī kā Pelēkais vīrs, Vistērijas vilkatis, Bruklinas vampīrs, Mēness maniaks un Boogey Man. Bērnu izvarotājs un kanibāls. Dzīvi beidza elektriskajā krēslā. 

Alberts fon Bukshēvdens jeb... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
3.

Alberts fon Bukshēvdens jeb bīskaps Alberts (Albrecht von Buxthoeven). Dzimis aptuveni 1165.gadā, miris 1229.gada 17.janvārī. Garīdznieks, diplomāts, politiķis, trešais Livonijas bīskaps, vēlāk pirmais Rīgas bīskaps. Tiek uzskatīts par Rīgas dibinātāju. Viņa vārdā nosaukta slavenā Alberta iela, kura pazīstama kā jūgendstila paraugs un kuru labprāt apmeklē tūristi. Turpat, tiesa gan, ka ne Alberta ielā, bet Dzirnavu ielā, atrodas arī Alberta viesnīca.

 

 

Turpināscaronu ar Albertiem... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
4.

Turpināšu ar Albertiem no karaliskajām aprindām. Princis Alberts (Prince Albert). Prinču Albertu ir bijis ļooooti daudz. Viņi ir bijuši gan Monako, gan Beļģijā, gan Apvienotajā Karalistē. Pirmais no viņiem ir dzimis 1798.gadā. Daži joprojām ir dzīvi. Pēdējais no viņiem dzimis 1983.gadā.

Alberts Fīnijs Albert Finney... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
5.

Alberts Fīnijs (Albert Finney). Dzimis 1936.gada 9.maijā. Šobrīd 78 gadus vecs. Angļu aktieris. Filmējies tādās filmās kā ‘’The Bourne Ultimatum’’ (Borna Ultimāts), ‘’The Bourne Legacy’’ (Borna mantojums), kurās atveidojis Dr. Albert Hirsch lomu (jā, arī filmā tēlojis Albertu)  un Džeimsa Bonda filmā ‘’Skyfall’’ (Operācija ‘’Skyfall’’). Ieguvis gan Zelta Globusa balvas, gan Emmy. 

Svētais Alberts Arī viņu ir... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
6.

Svētais Alberts. Arī viņu ir bijis ļoooti daudz. Vikipēdija saka, ka tādu ir 14. Pārsvarā dzīvojuši VIII – XIII gadsimtā. Liela daļa no viņiem bijuši bīskapi vai arhibīskapi, arī pa kādam misionāram. Pēdējais no viņiem (Svētais Alberts Šmielovskis (Saint Albert Chmielowski)) miris 1916.gadā. Bijis pazīstams arī kā Adams Šmielovskis, brālis Alberts, Mūsu Kunga brālis, Mūsu Dieva brālis un brālis Mūsu Dievam. 

Un nobeigscaronu ar kaut ko... Autors: The Diāna Viņu sauca Alberts!
7.

Un nobeigšu ar kaut ko skaistu.

 

Frānsiss Alberts Sinatra (Frank Sinatra). 1915.gada 12.decembris – 1998.gada 14.maijs (82 gadi). Vīrietis klasika. Amerikāņu dziedātājs, aktieris, producents. Joprojām viņa dziesmas ir pazīstama visā pasaulē. Piemēram, ‘’My Way’’, kas tiek bieži izpildīta bērēs. Zināmākās dziesmas pat grūti uzskaitīt. Noteikti, ka jāmin arī dziesma ‘’Witchcraft’’, kura, starp citu, tika spēlēta arī nesen iznākušajā filmā ‘’Greja 50 nokrāsas’’ (Fifty Shades of Grey). 

0
126
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [1]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 15.03.15 13:14
1
0

Vai taisnība, ka vakar Alberts iekrita vermuta mucā?

- Jā.

- Vai viņš nenoslīka?

- Kur nu! Viņš divas reizes izrāpās pēc zacenes...

_ _ _

Albertiņ, nerādi mēli, citādāk saslimsi!

– Ar ko?

– Ar apakšžokļa lūzumu un smadzeņu satricinājumu.