Viens no nedaudzajiem, ko vērts nosaukt par vīrieti.
2008. gada pavasarī Holivudas aktierim Patrikam Sveisijam tika atrasts aizkuņģa dziedzera vēzis. Nāvējošā diagnoze nebija izsitusi aktieri no sliedēm, viņš turpināja strādāt ar divkāršu enerģiju.
Viens no nedaudzajiem, ko vērts nosaukt par vīrieti.
2008. gada pavasarī Holivudas aktierim Patrikam Sveisijam tika atrasts aizkuņģa dziedzera vēzis. Nāvējošā diagnoze nebija izsitusi aktieri no sliedēm, viņš turpināja strādāt ar divkāršu enerģiju.
Patrika Sveizija karjera sākās 1972. gadā ar mūziklu “Briolīns”, kurā viņš gandrīz trīs stundas bija izpildījis sarežģītus baleta numurus. Graciozo aktieri novērtēja gan skatītāji, gan kritiķi, pēc dažiem mēnešiem divdesmitgadīgais Sveizijs saņēma uzaicinājumu uz slaveno deju trupu Elliot Feld Dance Company. Jau toreiz viņam bija izturīgs raksturs. Lieta ir tāda, ka viņam bija sāpīgi dejot no bērnībā iegūtās ceļgala traumas, taču viņš par to nevienam nebija stāstījis.
Patriks Sveizijs deju skolā.
Pēc sešiem gadiem Sveizijs baletā nokļuva slimnīcā ar deformētu ceļgala locītavu. Ķirurgi viņam aizliedza dejot, bet viņš nezaudēja dūšu un nepadevās. Sveizijs pierakstījās dramatiskā teātra aktiera mākslas skolā un 1979. gada martā Sveizijs debitēja epizodiskajā lomā filmā “Skatetown, ASV”. Pēc tam sākās darbs televīzijas projektos un seriālos: “The Renegades”, “The Comeback Kid”, “Return of the Rebels”, “Amazing Stories”, “North and South, Book I”, “North and South, Book II”.
Pirmais nopietnais panākums aktierim kļuva par galveno lomu filmā “Netīrās dejas(Dirty Dancing)”, par kuru viņš saņēma $200 000 un balvu “Zelta Globuss”. Piedāvājumi tik sāka birt uz aktiera, un hiti ar viņa piedalīšanos sāka iznākt ik gadu: “Steel Dawn”, “Road House”, “Spoks (Ghost)”, “Lūzuma punkts (Point Break)”.
Sveizijs pats izpildīja trikus filmēšanas laukumos. 1996. gadā, strādājot pie Trillera “Slepkavas vēstules(Letters from a Killer)”, pēc scenārija Sveizijam vajadzēja jāt uz zirga bez segļa un iemaukta. Dzīvnieks nobijās no pirotehnikas sprādziena un lielā ātrumā aizveda aktieri uz mežu, kur viņš ietriecās resnā ozola zarā un nokrita zemē. Sveizijs salauza abas kājas un saplēsa cīpslu uz pleca. Ārsti implantēja viņam kaulā metāla stieņus un viņš iemācījās no jauna staigāt, un Sveizijs turpināja darbu.
2007. gadā kļuva zināms, ka Patrikam Sveizijam ir atrasts aizkuņģa dziedzera vēzis, tajā brīdī viņš paralēli filmējās divās filmās “Jump!” un “Ziemassvētki brīnumpasaulē (Christmas in Wonderland)”. Sveizijs komentārus nesniedza. 2008. gada pavasarī ASV prese izplatīja ziņu, ka aktierim ir atlicis dzīvot mazāk par divām nedēļām, bet pēc mēneša Sveizijs uzsmaidīja publikai. Klīda baumas, ka viņš izārstējies maģiski, bet aktieris kategoriski paziņoja: “Nav vērts izsniegt vēlamo par īstenību.” Es vēl izdzīvošu maksimums kādus divus gadus, ja ticēsim statistikai.
2008. gada beigās Sveizijs notievējis par 10 kilogramiem, pārgāja tikai uz šķidro ēdienu, bet turpināja filmēties. Viņš spēlēja FIB aģentu Čārlzu Beikeru seriālā “The Beast”. Sveizijs darba laikā atteicās lietot pretsāpju līdzekļus, jo, viņaprāt, tas aptumšoja apziņu, bet viņš vēlējās, lai skatītāji atcerētos viņu kā labu, daudzveidīgu aktieri.
Patriks Sveizijs ar sievu Lizu Niemi (2009. gada fotogrāfija).
2009. gadā 14. septembrī Patriks Sveizijs nomira savā mājā 57 gadu vecumā. Holivudas kino vēsturē viņš ienāca kā aktieris ar nesalaužamu gribas spēku.
Un ko dod, ka esi bagāts un slavens? Varbūtība, ka mirsi ir, 100%. Varbūtība, ka mirsi agri vai tevi ķers smaga kaite, ir tāda pati kā parastam ļautiņam vai pat augstāka. Tad jēga dzīties pēc bagātības? Tapat vārgs, bezpalīdzīgs un bieži vien cieņu pazeminošā stāvoklī aiziesi no pasaules...
Nav pieminēts tikai aktiera lielais alkohola patēriņš un tas, ka viņu pameta sieva dēļ tā.