Nīls Ārmstrongs dzimis 1930. gada 8. maijā Uapakonetā, Ohaio štatā, ASV.
Sešpadsmit gadu vecumā Nīls Ārmstrongs ieguva lidotāja tiesības. 1947. gadā viņš iestājās jūras kara aviācijas lidotāju skolā, kuru beidza 1949. gadā. No 1950. Gada Ārmstrongs piedalījās Korejas karā, veica daudzus kaujas lidojumus, vienreiz viņa lidmašīna tika notriekta. Apbalvots ar trim kaujas medaļām.
1955. gadā Ārmstrongs beidza Pērdjū universitāti Lafajetā, Indiānas štatā, un ieguva aviācijas inženiera specialitāti. Dienēja jūras kara aviācijā, pēc tam bija lidotājs izmēģinātājs Lūisa pētniecības centrā. Viņš izmēģināja dažādus virsskaņas iznīcinātāju veidus, kā arī eksperimentālo raketoplānu X-15.
1962. gadā Nīls Ārmstrongs tika ieskaitīts Nacionālās aeronautikas un kosmosa apgūšanas pārvaldes (NASA) astronautu vienībā. 1966. gada 16. martā, būdams kosmosa kuģa Gemini-8 komandieris, Ārmstrongs piroreizi vēsturē īstenoja kosmosa kuģa saslēgšanos ar nesējraķetes augšējo pakāpi (Agena), izmantojot manuālo vadību. Ārmstronga otrais pilots bija Deivids Skots.
1969. gada 16. jūlijā kosmiskā kuģa Apollo-11 komandieris Nīls Ārmstrongs kopā ar Edvinu Oldrinu un Maiklu Kolinsu startēja uz Mēnesi. Pēc četrām dienām, 20. jūlijā, ekspedīcijas bloks Igl ar Ārmstrongu un Oldrinu, Ārmstronga vadīts, nolaidās uz Mēness līdzenumā netālu no Miera Jūras dienvidrietumu malas. 1969. gada 21. jūlijā Ārmstrongs izkāpa no Igl uz putekļainās Mēness virsmas un teica vēsturiskos vārdus: ‘’Tas ir mazs solītis cilvēkam un milzu lēciens cilvēcei.’’
Uz Mēness virsmas ārpus ekspedīcijas bloka Ārmstrongs pavadīja 2 stundas 21 minūti un 16 sekundes. Sarunā ar Hjūstonu, NASA Lindona Džonsona Kosmisko centru, Ārmstrongs ziņoja: ‘’Grunts ir pulverveida...Līp pie kājām plānā slānī apakšā un sānos kā ogļu putekļi. Zoles gruntī iespiežas pavisam nedaudz, kādu astotdaļcollu. Gruntī paliek manas pēdas, zoļu nospiedumi kā smiltīs.. Iet nemaz nav grūti. Ēnā šeit ir pilnīgi tumšs, ar grūtībām saskatu, kur eju...Virskārta ir ļoti irdena, bet, iespiežot zondi, lai paņemtu paraugu, atduros pret cietu virsmu.. Ziņoju, ka šeit ir daudz akmens iežu paraugu, to virspuse šķiet poraina.’’
Ārmstrongs un Oldrins uz Mēness pavadīja 21 stundu un 37 minūtes, savāca iežu un gruntu paraugus, veica zinātniskos mērījumus un fotografēja. 21. jūlijā astronauti ar ekspedīcijas bloku atgriezās kosmiskajā kuģī un Apollo-11 sāka atpakaļ ceļu uz Zemi. 24. jūlijā, pavadījuši 8,6 diennaktis kosmosā, astronauti nolaidās Klusajā okeānā. Bija sācies jauns etaps Visuma izpētē.
Ārmstronga vārdā nosaukts Mēness krāteris.
Informācija ņemta no grāmatas ''Pasaules apceļotāji un jaunatklājēji''