Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
130

Seiki. spoki!

Ir pagājuši gandrīz 10 gadi kopš pop-mūzikas karaļa Maikla Džeksona nāves, un vēl jo projām sabiedrībai nav skaidrs vai tas bija nāves inscinējums bēgot prom no slavas un parādiem, vai nekopitenta ārsta kļūda, kas noslepkavoja miljons cilvēku mīluli.

Maikls Džozefs Džeksons... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
1.

Maikls Džozefs Džeksons, dzimis 1958.gada 29.augustā Indiānas štatā, pilsētā ar nosaukumu Geri. Amērikāņu dziedātājs, dziesmu autors, dejotājs, aktieris, horeogrāfs, scenārists. Slavenākais pop-mūzikas mākslinieks, kas ieguva titulu "Pop-mūzikas karalis", saņēma 15 Gremmija balvas un simts vēl dažādus citus apbalvojumus. Viņa ierakstu kopijas ir pārdotas vairāk kā miljards eksemplāros. Cilvēks, kura ieguldījums ir palicis gan mūzikas un deju attīstībā, gan modes pasaulē. Neskatoties uz visu savu slavu, atpazīstamību un naudu, viņš visu dzīvi jutās vientuļš, nesaprasts un nelaimīgs.

Slavenā muzikanta dzīve aprāvās 2009.gada 25.jūnijā no propofola un benzodiazepīna intoksikācijas, Los Andželosā, Kalifornijas štatā, tikai dažas nedēļas pirms viņa pēdējās koncertturnejas ar kuru Maikls gribēja noslēgt savu mūziķa karjeru.

Attēls no: vaaju.com
Pagajuscaronā gadsimta... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
2.

Pagajušā gadsimta 80.-tajos gados pop-mūzika pārdzīvoja savu pagrimumu-disko ēra pamazām sāka beigties, bet viņas vietā nenāca nekas jauns. Muzikantiem pietrūka jaunu ideju, iedvesmas radīt kaut ko vēl nebijušu. Bet vienā mirklī viss izmainījās, kad 1982.gada 30.novembrī iznāk Maikla Džeksona albums ar nosaukumu "Thriller", kas pēc savas nozīmības bija pielīdzināms "The Beatles" grupas paradīšanos mūzikas tirgū 20.gadsimta 60.-tajos gados. Džeksons kopā ar pazīstamo producentu Kvinsu Džonsonu, kurš palīdzēja pie albuma veidošanas, kopīgiem spēkiem izvilka "aiz ausīm" visu pop-mūzikas industriju no stagnācijas un piedeva tai jaunu skanējumu. Maikls nebaidījās eksperimentēt un bija pirmais, kas sāka izmant "crossover" paņēmienu mūzikā, savienojot kopā daudz dažādus mūzikas stilus. Viņš lika savās dziesmās labi saskanēt pop-mūzikai ar smagiem rokģitārās akordiem, repam un blūzam. Šo tendenci momentāli aizņēmās arī citi tā laika mūziķi un šis paņēmiens vēl jo projām tiek izmantots mūsdienās. Uz doto mirkli, Džeksona albums "Thriller" ir viens no pārdotākajiem albumiem visas mūzikas industrijas vēsturē. Bet tik slavena albuma iziešana neatstāja pēdas tikai uz mūzikas industriju, bet arī uz video klipu filmēšanu. Gadu pirms "Thriller"albuma iznākšanas, paradījās MTV kanāls, kura mērķis bija rādīt mūzikas kanālus. Gadu pēc izlaistā albuma, Maikla Džeksona klipi palīdzēja pievērst ar vien jaunus un jaunus skatītājus MTV kanālam. Par šādu ieguvumu paldies jāsaka Maikla Džeksona klipam "Thriller", kas nav vienkārši klips, bet gan īsfilma, kura bija izveidota kā parodija visām tā laika šausmu filmām. Neviens pat nevar iedomāties, cik laika un enerģijas bija iztērēts, lai radītu slaveno zombiju deju tieši tādu, kādu mēs to tagad zinam. Maikls gribēja radīt deju tādu, lai tā neradītu smieklus. Džeksons bieži vien atminējās, kā viņš kopā ar draugu horeogrāfu ieslēdzās deju zālē un stundām strādāja pie dejas, kas galu galā kļuva par klasiku. 2009.gadā klips tika ienests Nacionālajā ASV Filmu reģistrā, kurā glabājās filmas ar kūlturvēsturisku un estētisko nozīmību. Vēl jo projām "Thriller" ir vienīgais klips, kas atrodās šajā reģistrā. 

Taču par Maikla Džeksona... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
3.

Taču par Maikla Džeksona vizītkarti kļuva nevis viņa "Thriller" deja un dziesma, bet gan "Billie Jean" skaņdarbs un deja, kurā viņš pirmo reizi nodemonstrēja savu slavenāko deju soli-moonwalk. "Billie Jean" tiek uzskatīta par pašu slavenāko Maikla Džeksona dziesmu un hītu. Šī dziesma veltīta gūpijām (ang. groupies), kuras savas apsēstības vadītas, bieži melo par to, ka viņu bērnu tēvs ir slavenība, taču šo dziesmu Maikls Džeksons neveltīja kādai konkrētai sivietei. 

Muzikansts savas karjeras sākumā izdomāja savas dziesmas diez gan dīvainā veidā-viņš ar beatboxa palīdzību radija melodiju, kuru ierakstīja diktafonā. Tieši tā radās "Billie Jean". Viņs brauca ar mašīnu pa llielceļu, kad pēkšņi viņa galvā radās melodija, viņš izvilka diktafonu un sāka ierakstīt. Viņš to darīja tik aizrautīgi, ka nepamanīja, ka zem viņa mašīnas apakšas sāka nākt dūmi. Džeksons juta, ka tieši šī dziesma būs hits, taču viņa draugs producents negribēja iekļaut šo skaņdarbu albumā. Viņi abi strīdējās. Vienā brīdī Maikls pat vēlējās nemaz neizlaist albumu, taču abi nāca pie kompromisa-dziesmas garumu saīsināja un viņa tika iekļauta albumā. 1983.gada 25.martā, Maikls Džeksons izpildot šo dziesmu pirmo reizi demonstrē moonwalk, bet viņš nebija apmierināts ar savu sniegumu, kas noveda muzikantu līdz asarām, taču brīdī, kad muzikants devās uz savu mašīnu, kāds 12 gadīgs zēns piegāja pie viņa un ar apbrīnu pajautāja:"kur tu iemācījies tā dejot?", viņš sajutās gandarīts un lamīgs par savu darbu, jo pēc Maikla uzskatiem, patiesākie cilvēki uz šīs zemes ir tikai bērni un bērnu emocijas. 

Pēc quotThrillerquot albuma... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
4.

Pēc "Thriller" albuma, Maikls Džeksons izlaida vēl trīs veiksmīgus albumus un sasniedza tādu atpazīstamību un slavu, ka ieguva neoficālu titulu sev "Pop-mūzikas karalis". Šāds titula nosaukums ir garās versijas saīsinājums. 1988.gadā aktrise Elizabete Teilore bija pirmā, kas nosauca Maiklu Džeksonu par pop'a, rok'a un soul'a mūzikas karali. 

Attēls no: www.sporcle.com
Jo slavenāks viņscaron... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
5.

Jo slavenāks viņš palika, jo vairāk cilvēki sāka aizmirst par to, ka viņš arī ir vienkārši cilvēks. Katrs viņa solis tika pamanīts, tāpēc vienīgā vieta, kur viņš varēja pabūt viņš pats bija mājas, aiz aizvērtām durvīm un prom no svešām acīm. Kādu laiku dziedātājam pat bija sapnis vienkārši doties uz produktu veikalu iepirkties pašam, kā to dara visi "normālie cilvēki", taču viņa slavenības dēļ, viņam nebija šāda iespēja, jo katrs viņa izgājiens sabiedrībā kļuva par sensāciju. 

Ar slavas parādīšanos, Džeksona dzīvē parādijās arī nelabvēļi-"dzeltenās" preses veidolā. Visas baumas ap slaveno dziedātāju sāka parādīties pēc viena traģiskas dienas-1984.gada 27.janvāra. 

Attēls no: www.biography.com
Astoņdesmito gadu sākumā... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
6.

Astoņdesmito gadu sākumā gāzēto dzērienu kompānijas meklēja jaunus veidus kā piesaistīt pircējus un viņi izlēma, ka viņi varētu izmantot jauniešu iemīlotas slavenības kā viņu produktu reklāmas sejas. Coco-Cola kompānijai nesanāca pierunāt Maiklu sadaboties, toties Pepsi tas izdevās. Sāka parādīties jaunas reklāmas ar Maikla Džeksona līdzdalību tajās. 1984.gada 27.janvārī, vienā no reklāmas filmēšanas dienām notika nelaimes gadījums, kad blakus dziedātājam nelaikā nodarboja viens no pirotehnikas aparātiem. Maiklam aizdegās mati un viņš ieguva ļoti nopietnus apdegumus. Viņa bija jāpārciešs vairākas plastiskās operācijas un ilgu laiku lietot sāpju mazinošos preperātus. 

Attēls no: www.pinterest.com
Pēc scaronī atgadījuma presi... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
7.

Pēc šī atgadījuma presi aplidoja šī bilde, kurā Maikls ir redzams guļot skābekļa kamerā. Sāka klīst runas, ka šādu kameru viņš ir nopircis un izvietojis sev mājās, it kā no bailēm novecot viņš tajā patstāvīgi guļ. 

Intervijā ar Oprah Maikls skaidroja, ka reklāmas laikā viņš aizdegās, kopānija Pepsi izmaksāja viņam 1 miljonu dolāru lielu kompensāciju. Šo naudu viņš noziedoja apdegumu centra būvniecībai un šī kamera bija viena no iekārtām, ko viņi iegādās pacientu rehabilitācijai. Aplūkojot centru, Maikls pamanīja šo kameru, viņš viņu visu izskatīja un gribēja to izmēģināt. Tajā brīdi, kāds no klātesošajiem uzņēma šo bildi un izsūtīja pa visu pasauli, kurai pievienojās baumas. 

Attēls no: www.mjvibe.com
Tajā pascaronā laikā kad... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
8.

Tajā pašā laikā, kad Maikls Džeksons sāk kļūt atpazīstams, sākās arī viņa izmaiņas ar ādu. Presē sāka rakstīt, ka viņš speciāli balina savu ādu, lai izskatītos balts un tādā veidā sasniegtu lielākus panākums, taču patiesībā Maikls sirga ar ģenētisku ādas slimību vitiligo, kas nozīmē to, ka vairāku ārejo faktoru ietekmē, no ādas izzūd pigments-melanīns un uz ādas parādās depigmentācijas plankumi, kas ir gaišāki par ādas toni. Ar laiku šie ādas toņi paliek lielāki un sāk sapūst savā starpā un galu-galā ādā paliek nedabīgi un slimīgi gaiša. Bieži vien šī slimība sāk progresēt stresa ietekmē un medikamentu lietošanā. Tieši tāpēc pēc apdeguma iegūšanas slimība sāka attīstīties straujāk. 

Vienīgā vieta kur Maikls... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
9.

Vienīgā vieta, kur Maikls varēja būt tāds, kāds viņs patiesībā ir, bija rančo ar nosaukumu  "Neverland". Šādu nosaukumu Maikls Džeksons iedeva savam rančo par gadu stāstam par Pīteru Penu, kurā bija stāstīts par vietu, kur bērni nekad nepieaug ar nosaukumu "Neverland". Šajā vietā Maikls atgriezās un  izbaudīja bērnību, kuras viņam nebija. 

Jau kopš bērnības, Maikls uzstājās. Viņa tēvs izveidoja grupu ar nosaukumu "Jacksons 5", kurā Maikls, ātri vien kļuva par līderi. Zēns katru dienu nodarbojās ar dejošanu un dziedāšanu pēc skolas. Viņš atceroties bērnību stāsta, ka pretī ierakstu studijai, kurā Maikls pavadija visu savu laiku, bija parks, kurā vienmēr spēlējās bērni. Katru reizi ejot garām zēns raudāja, jo jau tajā vecumā apzinājās, ka viņa bērnība tiek atņemta. Tēvs ļoti stingri audzināja jauno zvaigzni. Kopā ar brāļiem viņi stundām mēģinaja un mācījās deju soļus. Ja kāds strādāja nepietiekami labi vai kļūdījās, tēvs zēnus sodija ar fiziskā spēka palīdzību. Maikls baidījās savu tēvu, bet ir pateicīgs par to, ka pateicoties viņam, viņš kļuva par to, kas viņš bija. Tēvs Maiklā izraisīja lielāko kompleksu pubertātes vecumā, jo viņš vienmēr norādīja uz to, ka Maiklam ir ļoti neglīts deguns, tieši tāpēc jaunā vecumā Maikls sapņoja par plastisko operāciju. Kad Maikls kļuva vecāks viņš pārtrauca savas un tēva attiecības un ļoti daudzus gadus viņi neuzturēja kontaktu, tikai pēc tam, kā Maikls kļuva par tēvu viņu attiecības sāka uzlaboties. 

Dziedātājs bija divas reizes... Autors: WatKat Michael Jackson nāve:apstākļu sakritība, liktenis vai slepkavība?
10.

Dziedātājs bija divas reizes precējies. PIrmo reizi ar Elvisa Preslija meitu Lizu Mariju un otro reizi ar sava dermatologa asistendi Debiju Rou. Ar abām sivietēm Maikls nodzīvoja, apmēram, divus gadus. Visviarāk par visu, Maikls vēlējās kļut par tēvu. Šo sapni viņš piepildīja. No otrās sievas Debijas Maiklam bija divi bērni-meita Parisa un dēls Maikls Džozefs juniors, ar suragātmātes palīdzību, Maikls kļuva par tēvu trešajam bērnam-Blanketam (tagads zēns ir nomainījis vārdu). Pirmais bērns Maiklam parādījās, kad mūziķim bija 40 gadi. Līdz tam brīdim Maikls dzīvoja savā rančo.

Attēls no: www.independent.ie
1
130
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Bezjēdzīgais avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk rakstsMedaļa Testu veidotājs
  Bezjēdzīgais 07.02.19 21:03
13
0

Super raksts! Bija interesanti lasīt! Daudzas no minētām lietām pirms tam nebija zināmas !    

Lielais Slinkums avatars
Medaļa SirdsMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Apskāviens
  Lielais Slinkums 07.02.19 21:04
12
0

Interesants un labs raksts.  

SAMSS avatars
Medaļa RainisMedaļa AutoklikerisMedaļa Vampīru klana biedrs
  SAMSS 07.02.19 21:06
9
0

labs  

norlatvija avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  norlatvija 07.02.19 21:16
7
0

Ļoti izsmeļošs raksts!!!+++

Roterdama avatars
Medaļa Vecīša cepureMedaļa Vienu jau varMedaļa Sākumskolnieks
  Roterdama 07.02.19 22:31
6
0

Maiklam bija grūta, bet piepildīta dzīve!

Testu vecis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Testu vecis 08.02.19 03:20  
5
0
Uztaisi rakstu par vienu no slavenākajām neatrisinātajām bērnu pazušanas lietām - Madelīnas Makannas pazušanu 2007. gadā. Domāju tev varētu sanākt interesants raksts. Tava gramatika, protams, ir katastrofāla, bet raksts ir ļoti interesants.
Anonīms
Anonīms 07.02.19 21:38  
4
0
Maikls😍Labs raksts zinaju visu.
197403 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  197403 08.02.19 18:32
0
0

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.02.19 07:16  
0
0
Super-raksts, varētu uzrakstīt par Česteru Beningtonu, ceru ka zini, kas viņš ir.