Sieviešu balss nekad nav bijusi tik skaļa kā pēdējo gadu laikā un atzīmējot Sieviešu dienu, atskatos uz reizēm, kad sievietes guvušas virsroku!
Sieviešu balss nekad nav bijusi tik skaļa kā pēdējo gadu laikā un atzīmējot Sieviešu dienu, atskatos uz reizēm, kad sievietes guvušas virsroku!
2017. gadā savu nostāju izrādīja aktrises. Mērķis bija kinoproducents Hārvijs Vainstīns, kurš ilgo darba gadu laikā bija seksuāli izmantojis vairākas aktrises. Pēc tam, kad pret Vainstīnu vērsās New York Times, savu vārdu pauda arī tādas aktrises kā Andželina Džolija, Gvineta Paltrova, Salma Hajeka un citas. Vainstīna upuru skaits nonāca pat virs 20 pazīstamām aktrisēm, kurām kinoproducents bija samaksājis par klusēšanu.
#MeToo, kustība pret sieviešu izmantošanu, var pateikties Taranai Burkai, kura kaldināja kustības strauju virzīšanos uz priekšu sociālajā vidē. Miljoniem sieviešu, kuras piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos, dalījās savos stāstos, kopā stājoties pretī šīm vīriešu darbībām.
Arī sarkanais paklājs kļuva par vietu, kur aktrises izrādīja savu nostāju pret to izmantošanu. Aktrises, ģērbušās melnā apģērbā, kopā nosūtīja ziņu par savu nostāju un kopš tā laika sieviešu balss nekad nav bijusi tik skaļa.
Liels sasniegums kino industrijā bija filma Brīnumsieviete, kura rekordu ziņā pārsita iepriekšējo rekordistu Zirnekļcilvēku. Vispelnošākā filma, kurai režisore bijusi sieviete. Sekmes bija tik iespaidīgas, ka režisore Petija Dženkinsa saņēma rekordlielu darījumu priekš filmas otrās daļas.
Londonā Parliament Square bija 11 pieminekļi politiskām personām un visi pieminekļi bija par godu vīriešiem. Karolīna Pereza, kura pirms tam bija cīnījusies par naudas banknoti, uz kuras attēlota sieviete, panāca pieminekļa uzcelšanu Milisentai Fovketai, kura cīnījās par sieviešu tiesībām 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.
2017. gada 23. maijā Arianas Grandes koncertu izjauca sprādziens, kura laikā bojā gāja 22 cilvēki. Taču tolaik 23 gadus vecā dziedātāja atgriezās un veltīja visiem koncertu, visus ienākumus nosūtot cietušo ģimenēm. Mūziķi ar piedalīšanos koncertā atbalstīja arī Džastins Bībers, Farels Viljamss, Mailija Sairusa. Ariana atzina, ka viņas mērķis bija visus satuvināt, lai maksimāli kliedētu negatīvismu par notikušo traģēdiju.
Kauns būt sievietei...
1. Nedomāju, ka Vainstīns visas viņas izvaroja.
2. #MeToo izvērtās par varen lielu parodiju
3. '...pret to izmantošanu' (vienkārši atsakos pat tajā iedziļināties)
4. Varētu pastrīdēties, bet uz vispārējā fona pozitīvi.
5. Ja sievietes nav kādā noteiktā lietā veiksmīgas, tas nenozīmē, ka tā ir diskriminācija...
6. Neesmu īsti pārliecināta kā tas saistās ar tēmu.
Biju pārsteigta par autoru, šis vairāk atgādinas Matildes rakstus. Nu navajaga aizņemties Amerikāņu kultūru, mums pašiem ir labākas lietas par ko lepoties.
2. Tarana sagribēja palielīties soctīklos, ka beidzot kāds arī ar viņu ir paseksojis, un kas no tā sanāca?