Grāmata „Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu” būs lejuplādējama bez maksas.
25. augustā „Baltic Screen” klajā laida A. Lemberga dzīvei un darbiem veltīto rokasgrāmatu „Kā nozagt miljardu”, savukārt pēc nepilnām divām nedēļām klajā nāks biogrāfiska grāmata par Aināru Šleseru, kuras nosaukums pagaidām netiek atklāts.
Līdz ar to būsim parūpējušies par diviem no trim Latvijas atzītajiem oligarhiem, taču, lai trešais nejustos aizmirsts un nevajadzīgs, esam pieņēmuši lēmumu ko labu izdarīt arī Andrim Šķēlem un viņa darbu un nedarbu cienītājiem.
Grāmatas galvenajam varonim šāda rīcība var šķist neiespējama, taču fakts: no pirmdienas, 30. augusta interneta vietnē www.skele.lv pirmajiem 10 tūkstošiem tās apmeklētāju būs iespējams pilnīgi bez maksas lejuplādēt grāmatas „Kampējs. Stāsts par Andri Šķēli un vērdiņu” pilno versiju – ar visām fotogrāfijām un pielikumiem, tostarp pusmītiskās „kampēju brālības” pārrunu un „valsts dalīšanas” diskusiju ierakstiem.
„Baltic Screen” pārstāvis Lato Lapsa skaidro: „Mājas lapā rokasgramata.com daudzi lasītāji ir interesējušies par to, kāpēc gan uzmanība tiek pievērsta tikai vienam Aivaram un vienam nozagtam miljardam, bet ne Aināram, ne Andrim un viņu sastrādātajam, - tas, lūk, neesot taisnīgi.
Par Aināru ikviens interesents daudz jauna uzzinās jau pēc nepilnām divām nedēļām iznākošajā grāmatā, savukārt uzrakstīt vēl jaunu grāmatu arī par Andri fiziski nav bijis laika. Tāpēc, ņemot vērā gan „Kampēja” drukātā varianta popularitāti, gan to, ka arī grāmatas trešā papildtirāža ir jau gandrīz pilnībā izpirkta, pieņēmām lēmumu savu parādu Šķēles kunga cienītājiem mazināt, visiem interesentiem dodot iespēju „Kampēju” lejuplādēt bez maksas.
Domāju, ka visiem tiem, kas tic šī kunga labās Latvijas apsolījumiem, būs noderīgi palasīt „Kampēju” un atsaukt atmiņā visu to labo, ko Šķēles kungs jau spējis sagādāt pats sev, gluži kā pasakas varonis pirtnieks Ansis kalpojot naudas un personiskā izdevīguma varai.
Grāmata „Kampējs” iznāca 2008. gadā, kad tā kļuva par Latvijas gada otro pirktāko grāmatu latviešu valodā un vispirktāko grāmatu oriģināldarbu vidū.
Līdzīgi Aivaram Lembergam, kurš nule iznākušo rokasgrāmatu „Kā nozagt miljardu” jau nodēvējis par „dažādu apdrukātu papīru samešanu vienā blāķī”, arī Kristiāna Lībane-Šķēle par „Kampēju” tā iznākšanas laikā izteica aizdomas, ka šī vispār neesot grāmata.
Savukārt pats Andris Šķēle „Kampēja” aktualitāti un nozīmīgumu apliecina arī tagad – vēl šopavasar viņš, tiekoties ar vēlētājiem, nespēja nepieminēt grāmatu, paziņojot, ka tā esot tikai „dažādi piedēvējumi” un ka „Kampējā” pie katra apgalvojuma esot rakstīts „iespējams”.
„Man jāsaka, ka Gulbenes vizītē Šķēles kungs pensionāram Krieva kungam ir melojis kā zirgs (lai zirgs man piedod). 311 lappušu grāmatā vārds „iespējams” tieši uz melīgo Šķēles kungu attiecināts nevis „pie katra apgalvojuma”, bet precīzi četras reizes,” – tā laikrakstam „Diena” šo Andra Šķēles publisko paziņojumu ir komentējis L. Lapsa.
Arī par šo apgalvojumu patiesīgumu vai nepatiesīgumu būs iespējams pārliecināties „Kampējā”.