Ik viens cilvēks kurš ir mācijies 8. klasē ir saskāries ar šo vārdu Čārlzs Darvins, bet ne visi zina ko vairāk par viņu. Kādēļ viņš tik svarīgs?!
Nu tad nu tik lasiet.
Čārlzs Roberts Darvins piedzima 1809. gada 12. februārī un nomira 1882. gada 19. aprīlī. Tomēr savas dzīves laikā viņš paguva izdarīt ko nozīmīgu.
Čārlz Darvins bija angļu dabas pētnieks, izcils kolekcionārs un ģeologs, kurš vāca, apkopoja un sistematizēja zinātniskos novērojumus tam, ka visas dzīvās sugas ir attīstijušās evolūcijas gaitā no kopīga senča un gājuši cauri procesam, ko Darvins nosauca par dabisko izlasi. Darvina teorija lika pamatus mūsdienu izpratnei par evolūciju, tādēļ viņu uzskata par evolūcijas teorijas pamatlicēju. Šī ir tā īpašā lieta ko viņš paveica dzīves laikā.
Reiz es tiku apmeklējusi lekciju par Čārlzu Darvinu un tā man likās ļoti interesanta, ceru, ka arī jums sekojošais liksies interesants un saistošs (:
Darvins piedzima ārstu ģimenē un viņa vecāki uzskatija, ka arī viņam jākļūst par ārstu, bet arlaiku atklājās, ka Čārlzs nevar paskatīties uz asinīm tādēļ pēc diviem studiju gadiem viņš pameta medicīnu un sāka mācīties tehnoloģiju.
Drīz pēctam izrādijās, ka viņu vairāk interesē ģeoloģija un botānika.
Darvins bija iepazinies ar kādu profesoru kurš viņam ieteica doties 5 gadu ilgā ceļojumā un to arī viņš darija.
Atgriezies mājās, zinātnieks atskārta radniecību starp dažiem Galapagu salās dzīvojošajiem putniem, kuriem galvenokārt atšķīrās knābja forma. Tāpat viņi līdzinājās kādai mazu putnu sugai no Dienvidamerikas kontinenta. Darvins izsecināja, ka putnus uz salām varētu būt atnesusi vētra, un jaunajās mājās tie evolūcijas gaitā ir mainījušies.
Izpētījis visus viņam pieejamos dzīvniekus, Darvins izstrādāja dabiskās izlases teoriju. Saskaņā ar to, kaut arī vairums dzīvnieku mazuļu iet bojā, izdzīvo tie, kas vislabāk piemērojušies dzīves apstākļiem. Ja laiku pa laikam piedzimst dzīvnieks ar kādu īpatnību, kuras dēļ tas ir pārāks par citiem, viņš noteikti izdzīvo, tāpat kā viņa pēcnācēji ar šo pašu īpatnību. Tādā veidā dabiskās izlases process liek katrai dzīvo būtņu sugai attīstīties.
Darvins vilcinājās publicēt savas idejas, jo varēja iedomāties, ka daudzi tās nepieņems. Kad Alfrēda Rasela Vollesa rakstos Darvins ieraudzīja sev tuvas atziņas, 1859.gadā iznāca viņa grāmata "Sugu izcelšanās". Tā izsauca spēcīgu sabiedrības reakciju, jo bija pretrunā ar Bībeles dogmām. Vispāratzītais domāšanas modelis par dzīvības rašanos bija Bībeles radīšanas mācība: dažādās dzīvo būtņu sugas bija vienreizīgi un nemainīgi Dieva radītas. Darvina uzskats par visu dzīvo būtņu radniecību un kopīgajiem senčiem tajā laikā bija negaidīts, bet ne jauns. Pats Darvins to arī nav noliedzis un savu domāšanas modeli pieticīgi apzīmējis par "hipotēzi". Par atzīstamu teoriju to paaugstināja tikai viņa sekotāji.
Čārlzam Darvinam patika kolekcionēt lietas, jo īpaši taureņus, viņam bija liela taureņu kolekcija.
Čārlzs nolēma nodibināt ģimeni, un izvēle krita uz māsīcu Emmu Vedžvudu. Abi apprecējās 1839. gada janvārī. Viņiem bija daudz bērnu, jo tajā laikā ģimenes pasaulē laida daudz bērnu, jo daudzi bieži saslima un nomira vai piedzima nedzīvi.
Emmai un Čārlzam piedzima 10 bērni, bet kā jau teicu tajā laikā daudzi jaundzimušie saslima un mira, bet tik un tā dzīvi palikušie bērni bija diezgan daudz.
Tiek uzskatīts, ka tiekšanos pēc dižām idejām Darvins, iespējams, mantojis no vectēva Erasma Darvina, savukārt tēva bagātība ļāva viņam veikt pētījumus. Dievbijīgā sieva Emma lika Darvinam izjust sirdsapziņas ēdas, tomēr visu mūžu sirsnīgi rūpējās par vīru. Mīļākās meitas nāve 10 gadu vecumā uz visiem laikiem iedragāja Darvina ticību Dievam.
Es uzskatu, ka Čārlzs Darvins tiešām paveica ko nozīmīgu un ja tu sāc papētīt kaut ko par viņa dzīvi tu vari saprast, ka arī tā ir bijusi sarežģīta. Tomēr par spīti visam Darviina dzīve arī bija laba un interesanta, jo kā nekā viņš bija pētnieks, zinātnieks.
Čārlz Darvins man liekas ļoti interesants cilvēks tādēļ man vienmēr gribas uzzināt ko vairāk par viņu, viņs ir tas iemesls kādēļ man patīk bioloģija un kādēļ es gribu savu dzīvi saistīt ar bioloģiju.
Raksts vienmēr var būt labāks, bet piedodiet es esmu pārgurusi tādēļ ir kā ir (: