„1943. gada 7. Janvārī viesnīcā „New yorker" savā numurā 86 gadu vecumā mira viesnīcas iemītnieks, kurš šai viesnīcā dzīvoja jau 10 gadus ...", „Miris Nikola Tesla. „Nāves stara „ izgudrotājs.. „
Tā rakstīja prese par vienu no diženākajiem 20 gs. zinātniekiem. Tiek pamatoti uzskatīts, ka pasaule ir piedzīvojusi divus ģēnijus, divas personības, kas ievērojami apsteidza savu laiku, proti, Leonardo da Vinči un Nikola Tesla. Maz ir tādu, kas nekad un neko nav dzirdējuši par Leonardo da Vinči izgudrojumiem un atklājumiem, bet cik ir tādu, kas spētu nosaukt kaut vai vienu no aptuveni 1000 patentētajiem Nikola Teslas izgudrojumiem?
Kas izgudroja radio? Vai Popovs un Markoni ? Nē ! Radio ideja pieder Nikola Teslam. 1893. gadā Tesla patentē radio un tikai 1895. gadā Popovs, izmantojot Teslas patentētās idejas, demonstrē pirmo radiopārraidi, savukārt Markoni 1897. gadā patentē radiouztvērēju.
1898. gadā Nikola Tesla patentē pirmo radio vadāmo mehānismu, tiek sperti pirmie soļi robottehnikas virzienā, kā arī tiek izvirzīta ideja par saules baterijām un ar tām vadāmu dzinēju radīšanu, kas ļautu pārvietoties kosmosā;
1896. gads - rentgena aparāta ideja;
1918. gads - elektroenerģijas skaitītājs, auto spidometrs;
1890. gads - luminiscentās spuldzes;
1894. gads - elektriskais pulkstenis, elektroterapijas aparāti medicīnā utt.
Pateicoties Nikola Teslam mēs lietojam datoru, internetu un mobilo tālruni ... jā, jā tieši pateicoties šim cilvēkam mums ir iespēja bez vadu starpniecības pārraidīt datus un sazināties.
Kas gan bija šis cilvēks? Ģēnijs, kuru dēvēja par elektrības pavēlnieku, mistiķi un cilvēku, kas izgudroja XX gs. Par sevi viņš reiz sacīja: „es par zibeni zinu vairāk nekā pats Dievs". Iespējams, ka viņam bija taisnība.
Nikola Tesla pēc tautības serbs, dzimis tagadējās Horvātijas teritorijā, mācījies Čehijā, strādāja Budapeštā, Prāgā, Parīzē un ASV. Kosmopolīts un pasaules pilsonis. Jaunais un talantīgais zinātnieks lika pamatus vispasaules elektrifikācijai. Tesla izstrādāja maiņstrāvas sistēmu pateicoties kurai spēj darboties elektromotori, augstsprieguma transformatori nodrošina elektroenerģijas padevi lielos attālumos.
Tesla uzskatīja, ka planēta zeme ir sfērisks kondensators ar neiedomājams jaudas iespējām. Zeme ir magnets, kas rotējot ap savu asi, uzlādē aukstākos atmosfēras slāņus ar elektroenerģiju. Viņa mērķis bija izprast kā šo enerģiju „izvilkt" no atmosfēras virsējiem slāņiem, pārveidot un pārsūtīt bez vadiem uz jebkuru zemeslodes punktu. Viņš bija pārliecināts, ka ir iespējams pārsūtīt jebkuras jaudas enerģiju bez vadu palīdzības, pa staru, kas ir 100 reizes tievāks par cilvēka matu.
„Mūsu planēta atrodas milzīgā enerģijas okeānā. Mēs pārvietojamies visumā ar neiedomājamu ātrumu un viss esošais mums apkārt kustas, rotē un pārvietojas - visur apkārt ir enerģija. Mūsu mērķis ir atrast veidu, kā šo enerģiju pakļaut, tad cilvēce spers milzu soli savā attīstībā".
1899. gadā Nikola Tesla ierodas ASV Koloradospringsā uz uzsāk savas laboratorijas celtniecību. Vieta nav izvēlēta nejauši, jo tieši šeit ir novērojami visbiežākie un spēcīgākie negaisi ASV. Viņš uzsāk eksperimentus ar izlādēm un drīz vien sasniedz apbrīnojamus rezultātus. Nesaskaņas ar sponsoriem liek laboratoriju slēgt, taču Tesla nepadodas un izmantojot savus līdzekļus turpina eksperimentus pārceļot laboratoriju uz Manhetenas salu, kur ķeras pie sava ambiciozā projekta - bezvadu enerģijas pārraidi.
1903. gada naktī, īsi pirms gadu mijas, debesis virs Ņūjorkas iemirdzas spilgtā gaismā, kura ir redzama simtiem jūdžu attālumā. Gaisma ir pietiekama, lai tajā varētu bez piepūles izlasīt avīžu virsrakstus.
Kā tika noskaidrots, tad neparasto parādību bija radījis Teslas lolojums - tornis ar kura palīdzību bija iespējams pārraidīt enerģiju bez vadu palīdzības. Tesla apgalvoja, ka viņam ir nepieciešami 5 šādi torņi un viņš spētu „pārklāt" zemeslodi ar bezvadu datu pārraidi. Tas dotu iespēju pārraidīt ziņas, attēlus uz jebkuru zemeslodes punktu. Tesla centās piesaistīt projektam finansējumu skaidrojot sava izgudrojuma priekšrocības: darījuma cilvēks no sava biroja Ņūjorkā var pārraidīt ziņojumu partneriem Eiropā un tie nekavējoties saņems, okeāns nav šķērslis ... bet dzirdīgās ausis atradās tikai militāristu aprindās. Ja pareizi atceramies, tad internets, mūsdienu izpratnē, arī tika radīts militāristu vajadzībām.
Teslas veiktie pētījumi piesaistīja gan nacistu, gan PSRS specdienestu un militāristu interesi. 1939. gadā Nikola Tesla ir viesojies PSRS pie biedra Berijas, kopā ar ASV zinātnieku un atombumbas tēvu Robertu Openheimeru.
Pastāv uzskats, ka slavenais Tunguskas meteorīts nav meterotīts, ne arī avarējis NLO, tā nav arī komētas atlūza, vai miniatūrs melnais caurums, bet gan Nikola Teslas eksperimenta rezultāts. 1903. gadā Tesla uzsāka savus eksperimentus un ir zināms, ka īsi pirms 1908. Gada 30. jūnija Tunguskas sprādziena, kā to tagad dēvē, Tesla bija pastiprināti interesējies un pētījis Sibīrijas kartes. Ir izvirzītas daudzas hipotēzes, bet fakts, ka Tunguskā nevienam un nekad nav izdevies atrast krāteri, meteorīta fragmentus, vai citas liecības par sadursmi ar kādu priekšmetu, ir tikai fiksētas milzīgas nopostītas meža platības, magnētiskas anomālijas augsnē un aculiecinieku vēstījumi, kas norāda uz vairākiem objektiem. Dažādās vietās ir redzēti atšķirīgi objekti, kā arī fakts, ka „meteorīts" ir mainījis lidojuma trajektoriju utt.
Lai nu kā, bet 1949. gadā uz Tunhusku dodas slepena PSRS ekspedīcija, kuru vada neviens cits, kā biedrs Lavrentijs Berija. Pirms ekspedīcijas biedrs Berija sanāksmē skaidri un gaiši norāda, ka ekspedīcijas dalībniekiem meterorīts nav jāmeklē: „ Jūsu uzdevums ir izvērtēt sprādziena radītās sekas un citu fiziku". Ziņas par ekspedīcijas rezultātiem nekad netika publiskotas, taču viens ir skaidrs, Berija zināja, ka nav nekāda meteorīta. Interesanti, kas viņam to varēja paziņot? Arī nacisti nesnauda un noslēpumiem apvītā organizācija Anenerbe, kuras rīcībā bija rasējumi ar lidojošiem diskiem, lidaparātiem ar vertikālu pacelšanās un nolaišanās iespēju .... Nikola Tesla jau 1906. gadā izstrādāja rasējumus diskveida lidaparātiem, kuri spētu pārvietoties lielā ātrumā, jebkurā virzienā un kurus neietekmētu klimats, gaisa bedres un laika apstākļi un kuriem nebūtu nepieciešams neviens no tai laikā zināmajiem enerģijas avotiem, tie darbotos uz principiāli jauna enerģijas avota.
Kur gan Nikola Tesla smēlās savas novatoriskās idejas? Ir zināms, ka agrā bērnībā Nikola traģiskā negadījumā zaudēja vecāko brāli, kuram viņš bija ļoti pieķēries. Zēnu mocīja murgi un vīzijas. Nikola atrada risinājumu apziņā aizvietojot murgus ar patīkamām ainām. Sākumā tās bija dabas ainavas, bet laikam ritot un pamazām pilnveidojot šo prasmi Nikola esot pavērusies cita pasaule, kurā viņam esot bijuši savi draugi, sarunu biedri un tieši šeit viņš esot redzējis un izzinājis visus savus izgudrojumus. Laikabiedri atzīst, ka Nikola Tesla ir bijis neparasts cilvēks, no viņa burtiski strāvojusi enerģija. Viņš nekad neveica matemātiskus aprēķinus saviem izgudrojumiem.
Viņš tos esot radījis „ar vienu spalvas vēzienu". Netika veikti aprēķini, veikti eksperimenti, viss esot izlikts uz papīra ātri, bez piezīmēm un labojumiem. Viņam esot piemitusi arī pareģa spēja. Reiz viņš negaidot esot atturējis savus draugus no brauciena ar vilcienu mājup un pierunājis tos uzkavēties līdz rītam, kā izrādījās vilciens cieta katastrofā. Vienu no saviem galvenajiem finansētajiem Nikola ir atrunājis no ceļojuma ar Titāniku. Interesants ir arī fakts, ka no 19 gadu vecuma Nikola Tesla diennakti gulēja tikai 2 stundas. Neticami, bet fakts.
Pēc Tunguskas sprādziena, un neslēptās militāristu intereses par viņa izgudrojumiem, Nikola Tesla atzina, ka šis viņa atklājums (bezvadu enerģijas pārraide), var radīt neiedomājamus postījumus, ja to izmantos militāriem mērķiem, tāpēc neilgi pirms savas nāves viņš iznīcināja visus tehniskos rasējumus un piezīmes.
„ ... ir iespējama liela, graujoša spēka pārraidīšana uz jebkuru planētas punktu ar iepriekš noteiktu precizitāti". Nikola Tesla (1915. gads.)