Uzņēmējs, izgudrotājs un vienkārši gudrs vīrietis Īlons Masks nav stāvā sajūsmā par izglītību, ko sniedz mūsdienu skolas.
Kādā intervijā 2014. gadā Masks teica: «Es domāju, ka lielākā daļa lietu, ko cilvēki iemācījās skolā, viņiem nekādā veidā nepalīdz nākotnē, jo bērnībā viņi to vien darīja, kā domāja par to, kāpēc vispār atrodas skolā.» Masks arī iepriekš nav slēpis savu nepatiku pret publiskajām skolām, jo viņa paša pieredze bijusi ne tā labākā - apsmiešana un ņirgāšanās, un mācību priekšmeti, kas nešķita svarīgi vai interesanti.
Starp citu, uzņēmējam pat neinteresē, vai viņa algotie darbinieki ir pabeiguši koledžu, vidusskolu vai ieguvuši augstāko izglītību. Intervijā ar Auto Bild 2014. gadā viņš teica, ka izglītība viņam nekad nav bijusi prioritāte arī darbiniekos. Ja cilvēks bez izglītības zina, ko darīt, kāpēc darīt, kā darīt, tad parasts papīrs ar zīmogu to nevar mainīt.
Masks ir iemanījies nodrošināt arī saviem bērniem to, kam pats tic. 2015. gada intervijā viņš atklāja, ka saviem bērniem ir izveidojis privāto skolu, kurā viņi paši var izlemt, ko mācīties. «Es neredzēju nevienu skolu, kas piedāvātu to, ko atbalstu es. Ir cilvēki, kuriem patīk valodas, ir cilvēki, kuriem patīk matemātika, citiem patīk mūzika. Dažādas spējas, dažādi laiki, dažādas vēlmes. Ir tikai loģiski, ka izglītību sadala novirzienos, tādā veidā ļaujot bērnam jau no agra vecuma attīstīt savas labās spējas,» atklāja Masks.
Turpinājumā viņš mēģināja izskaidrot kā pieredze ir svarīgāka par mēģināšanu visu iekalt galvā. «Ir ļoti svarīgi mācīt to, kā tikt galā ar problēmām, kā tās atrisināt, ar ko tās var atrisināt. Piemēram, tu mēģini kādam izskaidrot to, kā darbojas dzinējs, bet parastajā skolā no sākuma iemācīs, kas ir instrumenti, ar ko var to izjaukt, kas ir ļoti sarežģīti. Manuprāt, tam visam ir jānotiek paralēli. Tev ir dzinējs, kuru ir nepieciešams izjaukt. Lūk, tev ir skrūvgrieznis, tev ir jāizmanto tas. Tikai tādā veidā var normāli saprast, kam tie rīki ir domāti.»
Ja jau viens no labākajiem izgudrotājiem pasaulē neuzskata, ka bērniem būtu jāmācās parastās skolās, parastās programmās, tad varbūt ir laiks aizdomāties par to? Latvijā ir pāris skolas, kuras piedāvā dažādas mācību programmas, piemēram, Valsts ģimnāzijām tā ir viena no prasībām.