Zem bildītēm.
Bītlu fenomens10
26
0
JAUNAS FRIZŪRAS UN LABAS MANIERES.Grupas aizsākumi meklējam 1975. gadā, kad Pols Makartnijs iesaistijās Džona Leona projektā Quarrymen. Gadu vēlā puišiem pievienojās Džordžs Harisons, un Leons izdomāja grupas galīgo nosaukumu - apvienujumu no vārdiem beat un beetle. Nopietns pavērsiens grupas krjerā saistās ar Braiena Epšteina piekrišanu strādāt par The Beatles menedžeri. Mūziķis, kam tobrīd bija ap divdesmit gadu, ļoti uzticējās profesion;alim, tāpēc ļāvās pilnīgai tēla maiņai - viņi nomainīja uzvalkus, kaklasaites un frizūras. Puišiem tika piekodināts domēt par savām manierēm un izvairīties no ēšanas un dzeršana publiskās vietās. Menedžeris aktīvi meklēja grupai ierakstu kompāniju, un tad arī atklājā The Beatles vājākais posms - bundzinieks Pīts Bests. Pēc nopietnām pārrunām viņu atlaid, un par grupas ceturto dalībnieku kļuva Ringo Stārs.
BĪTLOMĀNIJA PĀRŅEM PASAULI.1962. gada beigās The Beatles ierakstīja savu pirmo hitu Love Me Do, kas izpelnijās atzinību gan dzimtajā Lielbritānijā, gan ASV. Sākotnēji grupa izpildīja galvenokārt citu tā laika mūziķu dziesmas kaverversijas, taču pamazām attītija arī paši savu muzicēšanas stilu. Pirmssākumos grupas instrumenti bija ģitāras un bungas, bet ar laiku mūziķi apguva aizvien jaunus - dziesmās sāka sknēt flauta, taustiņinstrumenti, ermoņikas, unulele un daudz, daudz citu instrumentu. Pamazām grupas popularitāte ieguva atzīmejumu bītlomānija - mūziķu koncerti pulcēja tukstošiem fanu visā pasaulē, grupas dalībnieki piedalijās televīzija šovos un filmu projektos.
Reklāma
LABĀ UN SLIKTĀ SLAVA.Līdz 1985. gadam The Beatkes bija izdevies pārdot vairāk nekā milijardu albumu kopiju. Visi četri grupas dalībnieki bija ļoti harismātiskas personibas, un viņi papildināja cikts citu. Tā kā Polam Makartnijam bija akadēmiskās zināšanas mūzikā, pamazām viņš kļuva par galveno solistu, turklāt Pols spēlēja vairāk nekā 40 mīzikas instrumentu. Talantīgais mūziķis sakomponēja lielu daļu The Beatles hitu. Viņa gara darbs Yesterday atzīts par pasaulē visvairāk kaverversijās ieskaņoto dziesmu. Lielu popularitāti baudīja arī Džons Leons, taču dažkārt tai bija negatīva piekaņa, jo daudziem nepatika viņa vizuālā līdzība ar Jēzu. Tasnnereti izraisīja ierakstu publisku dedzināšanu un grautiņus, tāpēc reizums grupai pat nācās atcelt uztāšanos.
MŪZIKA IEDVESMO.Mūziķu talantam bija arī savas ēnas puses - viņu personiskās ambīcijas pamazām pārauga grupas kopīgos mērķos. Dalībnieki sāka strīdēties, un Ringo Stārs uz laiku pat pameta The Beatles. Viens no konflikta iemesliem bija fakts, ka Džona Leona dzīvesbiedrene Joko Ono ne soli neatkāpās no sava mīļotā, tāpat ķildas izraisīja iedomas par Pola Makartnija pārāk lielo dominēšanu pār parējiem dalībniekiem. Tas viss noveda pie The Beatles izjukšanas. Un tad sekoja traģisks notikums - 1980. gada 8. decembrī tika nošauts Džons Leons. Tomēr grupas dziesmas bija ļoti nepieciešamas cilvēkiem, un klausītāji visā pasaulē iedvesmojās no šiem mīlestības lipnajiem skaņdarbiem. Arī tagad, pēc daudziem gadiem, cilvēki ieklausās grupas atziņās par mieru.
Reklāma
Reklāma