Bēres, kurās sēroja miljoni12
92
5
Džeksona bēres - dižākais šovs pasaulē
Autors: Foto: AFP
Greznākās bēres ASV vēsturē notika 2009. gada 7. jūlijā, kad pēdējā gaitā pavadīja 50 gadus veco popmūzikas karali Maiklu Džeksonu. 1992. gadā kādā intervijā Džeksons sacīja, ka savas bēres vēlētos pārvēst par dižāko šovu pasaulē. Kad 2009. gadā popmūzikas zvaigzne nomira no sirdstriekas, viņa ģimene piepildīja šo vēlēšanos. Uz bēru ceremoniju pulcējās ne tikai Maikla ģimenes locekļi, draugi un kolēģi. Iespēju piedalīties popkaraļa pēdējā šovā ieguva arī 18 tūkstoši fanu. Viņi biļetes uz bērēm laimējā zvaigznes ģimenes rīkotajā loterijā, kurā piedalījās gandrīz 2 miljoni cilvēku. Vēl 7000 fabu atvadu ceremoniju noskatījās uz lielā ekrāna netālu no arēnas. Publisko bēru ceremoniju tiešraidē pārraidīja vairāk nekā 160 televīzijas kanālu visā pasaulē. Pasaulslavenais mūziķis tika guldīts cienīgā 25000 dolāru vērtā apzeltītā bronzas zārkā, kura iekšpuse iztapsēta ar zilu samtu. Drošības apsvērumu dēļ popkaraļa atdusas vieta tikusi betonēta.
Reklāma
Par Romas pāvestu Jāni Pāvilu II sēroja puspasaules
Pusotra miljona cilvēku 2005. gada aprīļa pirmajā nedēļā ieradās Svētas Romas bazilikā Vatikānā, lai atvadītos no Romas pāvesta. Atvadas no pāvesta noritēja četras dienas, un cilvēki stāvēja sešus kilometrus garā rindā 13 stundas, lai pēdējo reizi vaigā skatītu Jāni Pāvilu II. Viņa mirstīgās atliekas bija guldītas ciedrkoka zārkā, ko rotāja pāvesta devīze - Viss Tavs. Izvadīšanas ceremonijā piedalījās 300 000 izvadītāju, bet galvenajos pilsētas laukumos bija sapulcējušies 4 miljoni ticīgo. Vairāk nekā miljards ticīgo pulcējās baznīcās, lai pieminētu dižās reliģiskās personas aiziešanu, bet pāvesta bēres 127 valstīs todien noskatījās gandrīz 3 miljardi pasaules iedzīvotāju. Pāvesta mirstīgās atliekas tika apglabātas bazilikas grotās.
2004. gada 11. maijā amerikāņi sēroja par 40. ASV prezidentu Ronaldu Reiganu, kas 93 gadu vecumā nomira. Reigana bēres tika organizētas pēc visiem prezidentu bēru statūtiem. Tās bija pirmās bēres 30 gadu laikā, kurās izpildīja visus oficiālos rituālus. To saraksts vien aizņēma gandrīz 140 lappuses. Prezidenta zārku novietoja Kapitolijā, kur parasti notiek ASV Kongresa sēdes. Divu dienu laikā ik stundu Kapitolijā ienāca vidēji 5000 cilvēku, kas vēlējās tavadīties no prezidenta. Lai tur iekļūtu, rindā bija jānostāv vismaz 7 stundas.Runā, ka līdz bēru dienai KApitolijā no bijušāvalsts prezidenta atvadījušies gandrīz 200 000 cilvēku, bet tiešraidē prezidenta bēres vērojuši vismaz 35 miljoni amerikāņu. Oficiālajā bēru ceremonijā piedalijās gandrīz 2000 viesu.
Reklāma
1997. gada 6. septembrī vairāk nekā miljons sērojošo ļaužu pēdējās gaitās pavadīja 36 gadus veco Velsas princesi Diānu, kas bēgot no paparaci, gāja bojā autoavārijā. Bēru procesija, kas sekoja Diānas zārkam bija gandrīz 7 kilometrus gara. Karaliskās pils vārti slīka ziedu un princeses fotogrāfiju jūrā. Sērojošie pavalstnieki bēru dienā uz pili atgādāja 5 miljonus ziedu oušķu un arī pēc bērēm turpināja to darīt, ka princeses brālis ar televīzijas starpniecību lūdza ļaudis to nedarīt un naudu, ko viņi tērē ziediem, aicināja iedot labdarībai. Pils kancelejā vien bēru dienā tika aizpildītas visas četras līdzjūtības grāmatas. Visā pasaulē - vairāki simti. Skumjāko notikumu Lielbritānijas vēsturē todien televīzijā noskatījās 2,5 miljardi cilvēku visā pasaulē.
1977. gada 18 augustā vairāk nekā 100 000 fanu Memfisā pēdējās gaitās pavadīja rokenrola karali Elvisu Presliju, kurš 42 gadu vecumā mira no narkotiku pārdozēšanas. Bēru gājienā rindā izkārtojās ne tikai tuvinieku un draugu automašīnas, bet arī 20 vientuļi kadiljaki, kas gadu gaitā bija kļuvuši par Preslija labākajiem draugiem. Bēru dienā zārks netika publiski atvērts. Pēdējo reizi skatīt vaigā mūzikas leģendu varējuši tikai Preslija tuvākie cilvēki. Elvisa vienīgo fotogrāfiju pēcāk viņa brālēns pārdeva presei par 18 miljoniem dolāru. Tā bija uz simtiem žurnālu vāku un ienesa izdevējiem gandrīz 7 miljonus lielu peļņu. Bēru dienā mūziķi zemes klēpī guldīja ForestHill kapos, taču pēc tam, kad fani vnespēj noticēt Preslija nāvei un divreiz centās atrakt viņa kapu, mūziķi pārapbedīja. Preslija kaps atrodas viņa īpašūmā blakus mātes mūža mājām. Uzraksts uz kapu plāksnes vēsta- Vīņš bija gaismas stars mūsu mājās.