35

 435  11

Nikolam Teslam bija viens no dižākajiem prātiem, kāds jebkad redzēts uz šīs planētas. Viņš izstrādāja maiņstrāvas sistēmu, kā arī Teslas spoli un guva absolūti neticamus panākumus agrīno bezvadu sakaru jomā. Tomēr arī šo prātu bija apsēdušas dažādas vājprātīgas domas. Pēc visām mūsdienu definīcijām viņš bija neglābjami garīgi slims. Aiz viņa ģenialitātes slēpās cilveks, kurš cieta no intensīviem murgiem un paranojas, cilvēks, kuru mocīja paša prāts.

Komentāri 35

0/2000

vai par viņu uztaisīja tādu uzskatu Edisons.. ka visiem zināms Edisons ņema Teslu normāli apčakarēja. https://www.youtube.com/watch?v=S7C5sSde9e4&t=45s

 18  0 atbildēt
Traks,garīgi slims vai kā citādi bet viņš ir ģēnijs!!!
 18  0 atbildēt

Lai arī labi nostrādāts, bet ļoti debīls raksts. Kāpēc nobīde no parasta lašaras būtu dēvējama par garīgu slimību? Kāpēc visiem šķiet, ka cilvēks kas Anglijā lasa sēnes, dzīvo komunālajā dzīvoklī, katru trešo dienu piedzeras, regulāri smēķē, interesē meitenes tikai, lai varētu nopisties un interesējās tikai par ļoti seklām lietām kā piedzeršanās, alkoholi, smieklīgi video, baumas un autiņi ir garīgi vesels, bet cilvēks kā Tesla kurš pateicoties vīzijām izgudroja elektromotoru ir garīgi slims? Par tām halucinācijām runājot, ja viņas ir noderīgas un pateicoties tām viņš spēja izgudrot 20. gs. nozīmīgākos izgudrojumus vai to var saukt par garīgi slimību? Ja, tavuprāt, halucinācijas norāda par garīgu saslimšanu, tad pamēģini meditēt un drīz vien sapratīsi, ka arī esi garīgi slims, tikai tava iztēle un prāts nav tik advancēts kā Teslai. Starp citu, akli cilvēki arī redz halucinācijas un es tās varu sasniegt ar 5min ilgu meditāciju.

Kāds 3. punktam sakars ar garīgu saslimšanu? Tad viņam no pirksta vajadzēja izzīst, ka planētas var radīt radiosignālu? Jebkurš loģiski domājošs cilvēks tajā laikā padomātu, ka signāls nāk no citas advancētas civilizācijas.

4. Arī nav īsta garīga saslimšana, es vidusskolas laikā arī centos tikt pie metodēm kā mazāk gulēt, lai iegūtu vairāk laika.

5. Pilnīgi saprotama reakcija tajā laikā nezinot izskaidrojumu baktērijām. Un tālu nav jāmeklē, mūsdienās ir daudz tādu cilvēku kuri mazgā rokas pie katras izdevības. Un arī es nelabprāt pieskaros svešiem cilvēkiem.

6. Katram ir dīvaini ieradumi. KATRAM. Kā arī es reizēm skaitu soļus ja viens pastaigājos vai eju skriet. 18 dvieļi varētu būt saistīti ar bailēm no mikrobiem?

7. Cilvēki kas nododas karjerai ir pilna pasaule. Kāpēc viņš ir garīgi slims, bet tie miljoni kas negrib precēties un nav slaveni ir veseli?

8. Atarība no viskija. Un? Tajā laikā arī medicīna nebija tik attīstīta kā tagad un cilvēkiem informācija par alkohola ietekmi nebija tik liela kā šobrīd.

9. Es arī ņemu suni un kaķus gultā un pavadu ar viņiem laiku, runāju, kā arī dauzos. Tad esmu vai arī tie citi miljoni cilvēki kas ir vientuļi un ar mājdzīvniekiem ir slimi?

Secinājums. Raksts ir totāla Teslas nomelnošanas kampaņa, lai tikai uzpelnītu plusiņus spokos.

 24  7 atbildēt

Skatos, ka raksta autoram nav viedoklis, bet patīk tukši nodirst ievērojamāko pasaules personību.

Viņš manam komentāram iedeva (-5) pat neatbildot uz viņu.

Varu derēt, ka viņu aizskāra Anglijas melnstrādnieku daļa, jo nebija tālu jāmeklē.

 17  5 atbildēt

Lielākā daļa garīgi veselo cilvēku iznieko savu dzīvi un nesasniedz pat tūkstošo daļu no Teslas paveiktā.

 11  0 atbildēt

Garīgi slimiem cilvēkiem nepiemīt empātija - viņi dzīvo savā pasaulē un nedomā par citu cilvēku vajadzībām. Savukārt Teslas centieni bija ambiciozi un viņš centās atrisināt enerģētikas problēmas, globāli nodrošinot visus pasaules iedzīvotājus ar lētu enerģiju. Viņš padarīja pasauli labāku, ērtāku, tehnoloģiski attīstītāku, ko mēs tagad izmantojam. Vienlaikus viņš izteicās, ka neesot savu ģeniālo ideju autors, bet tikai translējot idejas, ko saņemot no Visuma. Tur nekā dīvaina nav, jo arī reliģijas un filozofija uztur viedokli par cilvēku kā Visuma ideju uztvērēju un realizētāju. Par dzīvošanu bez sievietēm - ir vesela kaudze izcilu zinātnieku, literātu, mākslinieku u.t.t., kuri piekopuši askētisku dzīvesveidu. Psihologi to nereti skaidro ar ģēniju ārkārtīgo jutīgumu, kā rezultātā viņi bieži vien cieš no nepiepildītas mīlestības visu mūžu, nespējot pārslēgties uz citu mīlas objektu (Teslas lakatiņ&scaron

 9  1 atbildēt

Tesla no visiem cilveces gudrakajiem un attistitakajiem parstavjiem ir pedejais,kuru varetu nosaukt par garigi slimu. Par saviem izgudrojumiem vins medza teikt, ka tos vinjam parada kadas augstakas butnes ar kuram ir nodibinajis sakarus .Vispar teicienam - no genija lidz vajpratim ir tikai viens solis, ir savs pamats ,bet Teslas gadijuma tas ir varen liels solis...

 8  0 atbildēt
Reāli par visu, kas mums 21.gs ir, ir jāpateicas šim cilvēkam. To var atcerēties brīžos, kad, piemēram, pazūd elektrība..
 8  0 atbildēt

ekscentrisks nevis gariigi slims.

 7  0 atbildēt

Slims vai vesals ir stipri relatīvi jēdzieni patiesībā. Katru īpatnību jau nevajadzētu uzreiz saukt par slimību, jo pretējā gadījumā vispār neeksistē aboslūti vesals cilvēks.

Par garīgām vainām mūsdienu medicīna zina diezgan maz. Ja nu garīgi slimie tiešām redz un saprot to, ko mēs "vesalie" neredzam un nesaprotam? Varbūt, ka viņi ir daudz gudrāki par mums, bet sabiedrībai tas nav saprotams, tāpēc tie jāizolē.

 6  0 atbildēt
Slims, bet gudrs!
 6  0 atbildēt

šaubos ka 1990. gadā Tesla nonāca pie jebkāda slēdziena....

 5  0 atbildēt
Viss traģiskākais fakts šeit ir tas, ka nācas nomirt un ne reizi neizjust, kā ir izmērcēt metamo siltā vāverē..
 2  0 atbildēt

Viņš nekad negulēja ilgāk par divām stundām. Ir pierādīts ka gudri cilvēki daudz mazāk guļ. Ta ka spriežiet paši pa sevi   

 9  7 atbildēt

Interesanti, ka vienmēr.    

 3  2 atbildēt

  

 1  1 atbildēt

brrr

 0  1 atbildēt

Autors ir garīgi slims

 3  5 atbildēt