Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
11
431

Nikolam Teslam bija viens no dižākajiem prātiem, kāds jebkad redzēts uz šīs planētas. Viņš izstrādāja maiņstrāvas sistēmu, kā arī Teslas spoli un guva absolūti neticamus panākumus agrīno bezvadu sakaru jomā. Tomēr arī šo prātu bija apsēdušas dažādas vājprātīgas domas. Pēc visām mūsdienu definīcijām viņš bija neglābjami garīgi slims. Aiz viņa ģenialitātes slēpās cilveks, kurš cieta no intensīviem murgiem un paranojas, cilvēks, kuru mocīja paša prāts.

Viņa ģimenes slimību vēsturē... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
1.

Viņa ģimenes slimību vēsturē bija garīgās veselības problēmas. Tesla piedzima ģimenē, kurā daudziem bija problēmas ar garīgo veselību. Viņa memuāri neatstāj ne mazākās šaubas, ka gan viņa tēvs, gan brālis bija garīgi slimi. Teslas tēvam patika sarunāties ar pašam ar sevi. Viņš bieži mēdza nikni strīdēties ar sevi, mainot balss toni, lai atveidotu vairākas personas, kas itkā kliedz viena uz otru. Teslas brālis cieta no halucinācijām, taču viņa dzīve bija īsa. Kādu dienu Teslas tēvam uzbruka vilki, un viņš nokrita no zirga. Zirgs aizskrēja mājās, kur gaidīja abi viņa dēli, un Nikola šausmās vēroja, kā viņa brālis tiek sabradāts zem izbiedētā zirga pakaviem.

Attēls no: listverse.com
Viņscaron cieta no regulārām... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
2.

Viņš cieta no regulārām halucinācijām. Drīz pēc tam, kad bija kļuvis par liecinieku sava brāļa nāvei, Tesla sāka piedzīvot halucinācijas. Viņš redzēja spontānus, apžilbinošas gaismas zibšņus, kurus viņš salīdzināja ar " dzīvo liesmu mēļu pildītu gaisu ap mani." Kad kāds pieminēja jebkuru priekšmetu, Teslas acu priekšā tas parādījās tik skaidri, ka viņš nespēja pateikt, vai tas ir īsts vai iedomāts. Nereti viņš sarunu laikā kļuva neapmierināts, jo viņam traucēja tas, ka viņš nespēja noteikt, vai tas, ko viņš redzēja, ir īsts vai tikai viņa iedomu auglis. Teslas dzīves laikā halucinācijas arvien pasliktinājās. Taču šīs halucinācijas vienlaicīgi bija atslēga uz viņa ģenialitāti. Gaismas uzplaiksnījumus nereti pavadīja attēli, ko viņš nekad iepriekš nebija iztēlojies. Viens no attēliem, kas viņam parādījās, bija maiņstrāvas motora plāns, ko viņš nekavējoties ar spieķi uzskicēja smiltīs, lai to neaizmirstu.

Attēls no: listverse.com
Tesla apgalvoja ka saņēmis... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
3.

Tesla apgalvoja, ka saņēmis signālus no citplanētiešiem. 1889. gadā, kad Tesla savā laboratorijā testēja vienu no savām ierīcēm, viņš sāka uztvert dīvainu signālu no kosmosa. Šis signāls šķietami atkārtojās, tā it kā kāds skaitītu, un Tesla bija pārliecināts, ka tas ir atceļojis pie viņa no Marsa vai Veneras. Sākumā Tesla nevēlējās sensacionalizēt dzirdēto, bet pēc tam sāka ticēt, ka ir sazinājies ar citplanētiešiem. "Mani nepamet šī sajūta," Tesla rakstīja, "ka es esmu pirmais cilvēks vēsturē, kurš dzirdējis vienas planētas sveicienu otrai." 1890. gadā viņš nonāca pie galīgā slēdziena un vēstulē Sarkanajam Krustam rakstīja: "Mēs esam saņēmuši ziņu no citas pasaules. Tā skan: viens... divi...trīs. Teslas apgalvojums, protams, bija pretrunīgs. Daudzi uzskatīja, ka trakais zinātnieks ir pilnīgi zaudējis veselo saprātu. Tomēr pēc vairākiem gadiem tika noskaidrots, ka Teslam bijusi taisnība - viņš tiešām saņēmis signālu no kosmosa, bet ne jau no citplanētiešiem. Viņš uztvēra vētru uz Jupitera.

Attēls no: listverse.com
Viņscaron nekad negulēja... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
4.

Viņš nekad negulēja ilgāk par divām stundām. Tesla apgalvoja, ka viņš nekad negulēs ilgāk par divām stundām, un baumo, ka viņš reiz nostrādājis 84 stundas no vietas ne sekundi neatpūšoties. Viņš bieži visu nakti pavadīja savā laboratorijā, izgaismojot to ar gaismām no savām ierīcēm un piepildot ar skaņām, kas nedeva mieru viņa kaimiņiem. Policija bieži saņēma satrauktus zvanus par Teslu. Tomēr viņa laboratorijas palīgi apšauba to, ka viņš gulējis tikai divas stundas dienā. Viņi ziņoja, ka viņš katru dienu esot nosnaudies vairākas reizes pa pusotrai stundai vai mazāk, tomēr joprojām jutās pārguris un bezspēcīgs. Kā ziņots, Tesla dažreiz saļima darba vidū un aizmiga, jo viņa ķermenis bija pārāk noguris, lai turpinātu.

Attēls no: listverse.com
Viņscaron baidījās... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
5.

Viņš baidījās pieskarties cilvēkiem. Teslam bija spēcīgas bailes no mikrobiem, kas kontrolēja katru viņa dzīves daļu. Viņš jutās ārkārtīgi neērti, veidojot fizisku kontaktu ar citiem cilvēkiem. Viņš izjuta nenoslēpjamu riebumu, kaut vai pieskaroties kāda matiem un viņam kļuva slikti redzot kādu ar auskariem ausīm. Viņš valkāja cimdus, lai spiežot kāda roku, viņa ādai nesaskartos ar otra cilvēka ādu. Ja no šāda gadījuma nebija iespējams izvairīties, tad viņš uzreiz steidzās nomazgāt rokas. Tesla pie tā vainoja savu darbību laboratorijā. Viņš bija pavadījis daudz laika mikroskopā skatoties uz viņa ūdens glāzē dzīvojošajām būtnēm un kļuva nemierīgs. "Ja jūs kaut tikai dažas minūtes paskatāties uz šiem briesmīgajiem radījumiem", viņš rakstīja par piedzīvoto, "jūs nekad vairs nedzertu ne piliena nevārīta, nesterilizēta ūdens".

Attēls no: listverse.com
Viņam bija obsesīvi... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
6.

Viņam bija obsesīvi kompulsīvie traucējumi. Teslam bija dīvaini ieradumi, un laika gaitā tie kļuva arvien dīvaināki. Viņam bija daži rituāli, uz kuru ievērošanu viņš uzstāja. Pirms ēdienreizes Tesla aprēķināja savas maltītes precīzu kubisko tilpumu. Viņš norādīja, ka šo rituālu viņš uzsāka bērnībā un nav spējis no tā atbrīvoties. Tāpat, pirms pieskarties ēdienam, viņš salika kaudzītē tieši 18 salvetes. Un tām bija jābūt tieši 18 salvetēm, jo 18 dalās ar 3. Tesla visu darīja pa trīs. Viņu bija pārņēmusi tieksme trīs reizes apiet apkārt kvartālam, un šīs pastaigas laikā viņš skaitīja soļus. Kad viņš uzturējās viesnīcā, viņš uzstāja, lai viņa istabas numurs dalītos ar 3 un pieprasīja, lai katru rītu uz viņa istabu tiek nogādāti 18 dvieļi. Dažas istabenes jautājušas Teslam, kāpēc viņam ir nepieciešami tieši 18 dvieļi. Tesla vienkārši klusēja, nesakot ne vārda.

Attēls no: listverse.com
Viņscaron baidījās precēties... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
7.

Viņš baidījās precēties ar sievieti.  "Es neuzskatu, ka izgudrotājam būtu jāprecas,” viņš norādīja reportierim, skaidrojot, ka sieviete prasītu pārāk daudz viņa uzmanības, ko labāk varēja veltīt zinātnei. Tesla tā teica, taču, iespējams, viņš tā neuzskatīja. Viņš mira neprecējies un ne reizi nemīlējies, taču, iespējams, ka tas notika ne pilnībā pēc viņa izvēles. Viņš saņēma uzmanību no sieviešu puses. Viņam pat bija izveidojušās romantiskas attiecības ar kādu franču aktrisi, kura uzdāvināja viņam kabatlakatiņu, ko viņš visu mūžu nēsāja sev līdzi. Taču Tesla nekad nespēra savu soli pretī attiecībām. Vēlāk savas dzīves gaitā viņš runāja par savu vecpuisību dažādās noskaņās. Viņš minēja, ka viņš neapprecoties ir „nesis pārāk lielu upuri”. Esot jauns, viņš sievietes bija novietojis „uz ļoti augsta plauktiņa”, kas lika viņam justies sieviešu necienīgam. Viņš savu vienpatību vairs neuzskatīja par savas ģenialitātes avotu, bet gan vienkārši par paša bailēm no sievietēm, kas viņam liegušas dažādus dzīves dāvātos priekus.


 

Attēls no: listverse.com
Viņscaron ticēja ka dzerot... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
8.

Viņš ticēja, ka dzerot viskiju viņš nodzīvos līdz 150 gadiem. Nepagāja ne diena, kad Teslas rokās nenonāca vismaz viena glāze viskija. Tesla nebija alkoholiķis, tomēr viņš bija pārliecināts, ka atradis veselības un ilga mūža brīnumlīdzekli. Tesla nāca no vīriešu aprindām, kuri daudz dzēra un dzīvoja ilgu mūžu, un viņš bija pārliecināts, ka starp to pastāv korelācija. Sekojot viņa ģimenes iedibinātajai tradīcijai, viņš daudz dzēra, apgalvojot, ka dzeršana dod viņam enerģijas uzplūdus un notur viņu pie dzīvības. Kad ASV stājās spēkā alkohola aizliegums jeb tā sauktais "sausais likums", Teslam vairs nebija iespējas tikt pie sava dzīvības eliksīra. Viņš bija nikns par to. Viņš nolādēja valdību, par to, kā atņēmusi viņam alkoholu. Viņš arī vairs neticēja, ka nodzīvos līdz 150 gadiem, kā tas viņaprāt notiktu, ja viņš turpinātu dzert pa glāzei viskija katru dienu.

Attēls no: listvrse.com
Viņscaron iemīlējās balodī... Autors: Testu vecis 9 traģiski fakti par garīgi slimo ģēniju - Nikolu Teslu
9.

Viņš iemīlējās balodī. Pēdējos savas dzīves gadus Tesla pavadīja vientulībā, barojot baložus. Viens no tiem īpaši piesaistīja viņa uzmanību. Šis balodis, pēc viņa vārdiem, bija "skaists putns, pilnīgi balts ar pelēkiem spārnu galiem". Šis putns Teslam sekoja visur kur viņš gāja un atsaucās uz saucienu. Kad balodis saslima, Tesla ņēma balodi sev blakus gultā un vairākas dienas to aprūpēja. Viņš ticēja, ka viņš un balodis saprot viens otru. "Es mīlēju to balodi," viņš teica draugam. "Es viņu mīlēju tāpat kā vīrietis mīl sievieti, un arī balodis mani mīlēja." Tomēr pienāca tā diena, kad balodis pielaidās pie Teslas loga ar briesmīgām ziņām. Tesla zināja, ka balodis cenšas viņam pasacīt, ka mirs. No baloža acīm izšāvās gaismas stari un pēc tam no viņa izgāja dzīvība, Tesla apgalvoja. Tesla bija pilnīgi zaudējis prātu. Savās pēdējās dienās viņš bija pēc mīlestības izsalcis, vientuļš sirms večuks, kurš halucinēja mīlas dēku ar balodi. Viņš nomira drīz pēc tam. Viņa līķi viesnīcas istabiņā atrada istabene. Viņš nomira pilnīgi viens, un nevienam nevajadzīgs.

Attēls no: listvrse.com
11
431
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [35]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
JānisKJK avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  JānisKJK 11.04.19 16:12
18
0

atbildot uz Vinnīts komentāru " Slims, bet gudrs! "

Varbūt vienkārši gudrs ar safrabricētu slimību vai to ko citi neizprot sauc par slimību!?

norlatvija avatars
Medaļa NostradamsMedaļa ZeltrocisMedaļa Nostradams
  norlatvija 11.04.19 16:53  
18
0
Traks,garīgi slims vai kā citādi bet viņš ir ģēnijs!!!
mix41 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  mix41 11.04.19 17:17
17
0

vai par viņu uztaisīja tādu uzskatu Edisons.. ka visiem zināms Edisons ņema Teslu normāli apčakarēja. https://www.youtube.com/watch?v=S7C5sSde9e4&t=45s

TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 11.04.19 22:10
23
7

Lai arī labi nostrādāts, bet ļoti debīls raksts. Kāpēc nobīde no parasta lašaras būtu dēvējama par garīgu slimību? Kāpēc visiem šķiet, ka cilvēks kas Anglijā lasa sēnes, dzīvo komunālajā dzīvoklī, katru trešo dienu piedzeras, regulāri smēķē, interesē meitenes tikai, lai varētu nopisties un interesējās tikai par ļoti seklām lietām kā piedzeršanās, alkoholi, smieklīgi video, baumas un autiņi ir garīgi vesels, bet cilvēks kā Tesla kurš pateicoties vīzijām izgudroja elektromotoru ir garīgi slims? Par tām halucinācijām runājot, ja viņas ir noderīgas un pateicoties tām viņš spēja izgudrot 20. gs. nozīmīgākos izgudrojumus vai to var saukt par garīgi slimību? Ja, tavuprāt, halucinācijas norāda par garīgu saslimšanu, tad pamēģini meditēt un drīz vien sapratīsi, ka arī esi garīgi slims, tikai tava iztēle un prāts nav tik advancēts kā Teslai. Starp citu, akli cilvēki arī redz halucinācijas un es tās varu sasniegt ar 5min ilgu meditāciju.

Kāds 3. punktam sakars ar garīgu saslimšanu? Tad viņam no pirksta vajadzēja izzīst, ka planētas var radīt radiosignālu? Jebkurš loģiski domājošs cilvēks tajā laikā padomātu, ka signāls nāk no citas advancētas civilizācijas.

4. Arī nav īsta garīga saslimšana, es vidusskolas laikā arī centos tikt pie metodēm kā mazāk gulēt, lai iegūtu vairāk laika.

5. Pilnīgi saprotama reakcija tajā laikā nezinot izskaidrojumu baktērijām. Un tālu nav jāmeklē, mūsdienās ir daudz tādu cilvēku kuri mazgā rokas pie katras izdevības. Un arī es nelabprāt pieskaros svešiem cilvēkiem.

6. Katram ir dīvaini ieradumi. KATRAM. Kā arī es reizēm skaitu soļus ja viens pastaigājos vai eju skriet. 18 dvieļi varētu būt saistīti ar bailēm no mikrobiem?

7. Cilvēki kas nododas karjerai ir pilna pasaule. Kāpēc viņš ir garīgi slims, bet tie miljoni kas negrib precēties un nav slaveni ir veseli?

8. Atarība no viskija. Un? Tajā laikā arī medicīna nebija tik attīstīta kā tagad un cilvēkiem informācija par alkohola ietekmi nebija tik liela kā šobrīd.

9. Es arī ņemu suni un kaķus gultā un pavadu ar viņiem laiku, runāju, kā arī dauzos. Tad esmu vai arī tie citi miljoni cilvēki kas ir vientuļi un ar mājdzīvniekiem ir slimi?

 

Secinājums. Raksts ir totāla Teslas nomelnošanas kampaņa, lai tikai uzpelnītu plusiņus spokos.

TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 11.04.19 22:22
17
5

Skatos, ka raksta autoram nav viedoklis, bet patīk tukši nodirst ievērojamāko pasaules personību.

Viņš manam komentāram iedeva (-5) pat neatbildot uz viņu.

Varu derēt, ka viņu aizskāra Anglijas melnstrādnieku daļa, jo nebija tālu jāmeklē.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 11.04.19 22:24
10
0

Lielākā daļa garīgi veselo cilvēku iznieko savu dzīvi un nesasniedz pat tūkstošo daļu no Teslas paveiktā.

Anonīms
.... 12.04.19 00:04
9
0

Kas ir, vai nav dīvains nosaka nevis objektīvā realitāte, bet vairākuma viedoklis. Ņemot vērā ka pus pasaulei IQ ir zemāks kā delfīnam, par dīvainiem būtu jauzskata 99% pasaules, nevis elites, viens no miljona, superģenijs! Ja man būtu jāizvēlas kam ir taisnība par jebko, es liktu savu naudu uz Teslu, nevis average Joe. Viss ko primitīvais prāts nav spējīgs izskaidrot, vai saprast, ir novirze, jo vairākumam vienmēr taisnība. Varbūt cilvēkam garšo viskijs, domā ar galvu ne locekli, stāsta par balodi, lai pasmietos par cilvēku reakciju, un neciena nehigēniskus cilvēkus.

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 11.04.19 22:47  
7
0
Reāli par visu, kas mums 21.gs ir, ir jāpateicas šim cilvēkam. To var atcerēties brīžos, kad, piemēram, pazūd elektrība..
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 12.04.19 23:51
7
0

Tesla no visiem cilveces gudrakajiem un attistitakajiem parstavjiem ir pedejais,kuru varetu nosaukt par garigi slimu. Par saviem izgudrojumiem vins medza teikt, ka tos vinjam parada kadas augstakas butnes ar kuram ir nodibinajis sakarus .Vispar teicienam - no genija lidz vajpratim ir tikai viens solis, ir savs pamats ,bet Teslas gadijuma tas ir varen liels solis...

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  Tadeušs Zvēriņš 13.04.19 08:22
8
1

Garīgi slimiem cilvēkiem nepiemīt empātija - viņi dzīvo savā pasaulē un nedomā par citu cilvēku vajadzībām. Savukārt Teslas centieni bija ambiciozi un viņš centās atrisināt enerģētikas problēmas, globāli nodrošinot visus pasaules iedzīvotājus ar lētu enerģiju. Viņš padarīja pasauli labāku, ērtāku, tehnoloģiski attīstītāku, ko mēs tagad izmantojam. Vienlaikus viņš izteicās, ka neesot savu ģeniālo ideju autors, bet tikai translējot idejas, ko saņemot no Visuma. Tur nekā dīvaina nav, jo arī reliģijas un filozofija uztur viedokli par cilvēku kā Visuma ideju uztvērēju un realizētāju. Par dzīvošanu bez sievietēm - ir vesela kaudze izcilu zinātnieku, literātu, mākslinieku u.t.t., kuri piekopuši askētisku dzīvesveidu. Psihologi to nereti skaidro ar ģēniju ārkārtīgo jutīgumu, kā rezultātā viņi bieži vien cieš no nepiepildītas mīlestības visu mūžu, nespējot pārslēgties uz citu mīlas objektu (Teslas lakatiņ&scaron

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 11.04.19 16:02  
6
0
Slims, bet gudrs!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.19 08:19
6
0

ekscentrisks nevis gariigi slims.

1000000 NT avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Burvju klana biedrs
  1000000 NT 11.04.19 16:21
5
0

šaubos ka 1990. gadā Tesla nonāca pie jebkāda slēdziena....

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 12.04.19 09:32
5
0

Slims vai vesals ir stipri relatīvi jēdzieni patiesībā. Katru īpatnību jau nevajadzētu uzreiz saukt par slimību, jo pretējā gadījumā vispār neeksistē aboslūti vesals cilvēks.

Par garīgām vainām mūsdienu medicīna zina diezgan maz. Ja nu garīgi slimie tiešām redz un saprot to, ko mēs "vesalie" neredzam un nesaprotam? Varbūt, ka viņi ir daudz gudrāki par mums, bet sabiedrībai tas nav saprotams, tāpēc tie jāizolē.

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 11.04.19 16:13  
3
0
atbildot uz JānisKJK komentāru " Varbūt vienkārši gudrs ar safrabricētu slimī... "

Nu, tas bija labāk zināms viņam pašam, viss pārējais ir spekulācijas.
mix41 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  mix41 11.04.19 17:23
9
7

Viņš nekad negulēja ilgāk par divām stundām. Ir pierādīts ka gudri cilvēki daudz mazāk guļ. Ta ka spriežiet paši pa sevi   

Anonīms
Anonīms 12.04.19 00:11  
2
0
atbildot uz .... komentāru " Kas ir, vai nav dīvains nosaka nevis ob... "

Pilnīgi piekrītu.
TsarAlexander avatars
Medaļa Spoks
  TsarAlexander 12.04.19 10:02  
2
0
atbildot uz Els Bels komentāru "9. Tu esi zoofīls? "

Ja tev prātā šitādas ainas paveras, tad gadījumā pats neesi zoofils?
OverDose avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Nedēļas redaktors
  OverDose 13.05.19 16:24  
2
0
Viss traģiskākais fakts šeit ir tas, ka nācas nomirt un ne reizi neizjust, kā ir izmērcēt metamo siltā vāverē..
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 14.04.19 23:37
3
2

Interesanti, ka vienmēr.