Pirms sākam lasīt!
Protams,par šo iespēju uzlabot sava datora darbvirsmas izskatu zinās lielākā daļa lasītāju,taču šis raksts ir domāts cilvēkiem,kuri dažādu subjektīvu apstākļu pēc par šo iespēju nav neko dzirdējuši,tāpēc iztiksim bez "kurš tad to nezina" veidīgajiem komentāriem.
Kas par zvēru īsti ir Dock,ko tas dara un ēd?
Dock ir grafiskās lietātāja saskartnes programma,ar kuras palīdzību ērtāk iespējams manevrēt starp logiem.Idejas pirmsākumi meklējami 90.gadu sākumā,kad šāda programma tika iekļauta iekš agrīnajām Mac OS versijām,kuri tad arī fiksi vien uz šo saņēma autortiesības.Mūsdienās jau minētajiem Mac OS,kā arī Windows 7 un dažām Linux modifikācijām šāds tūlis jau ir iekļauts defaultā,taču daudzi no mums joprojām lieto Windows XP un operētājsistēmas,kurām šādas programmiņas nav,tāpēc nākas šo pievienot manuāli.
Priekš kam man tas vispār vajadzīgs?
Kā rāda novērojumi,lietotājam parastajam uz deskopa mēdz būt desmitiem dažādu šorkatu (saīsinājumikonu),kuras aizņem visu darbvirsmas vietu,tāpēc lietotājs parastais šajā jūklī bieži mēdz apjukt,viņam darbs ar datoru paŗvēršas par mokošu lavierēšanu starp juceklīgi izmētātajām saīsinājumikonām,bez tam-tas viss izskatās pagalam nesmuki.
Lūk,ar Dock palīdzību mēs to visu varam labot,vienkārši sametot visus šorkatus iekš Dock rīkjoslas.Deskops taps tīrs,skaists,un Tava deskopa smukā bilde būs redzama pilnībā.
Ir pieejami dažādi Dock veidi,un tikpat dažādas ir iespējas šo programmu pielāgot individuāli.Lielākajai daļai ir iespēja pēc vajadzības noslēpt pašu Dock rīkjoslu (auto hide),mainīt fontus,ikonu izskatu un citas standarta funkcijas.Sīkāk skaidrojumos iegrimt nav jēgas-ja būs vēlmu,visu izpētīsiet paši.
Novilkt var šeit.
Paldies par veltīto laiku.Veiksmi.