18

 160  0

Sveiki,

Es gribu pastāstīt par fermeru situāciju Dienvidāfrikā, ko kā esmu pamanījusi vispār vairs nepiemin ziņās. Te aizvien vairāk notiek rasu kūdīšana savā starpā, ka daudzi melnādainie vietējie pat atklāti saka sociālos saitos, ka vēlas, lai baltie pamet valsti, jo viņiem pienākas fermu zemes par velti. Pats šausmīgākais ir tas, ka upuri ir pat mazi bērni. Daži upuri pat tiek sadedzināti dzīvi, vai viņiem izrauj acis.

Tā kā vēsturiski Dienvidāfrika bija zem East Dutch kompānijas kontroles, un šī kompānija(bagātākā savā laikā) organizēja imigrāciju uz šo zemi. Tāpēc daudziem holandieši iebraucējiem bija iespēja dabūt zemi un veidot fermas. Produkcija no šīm fermām veido lielu daļu no valsts eksporta, bet šo slepkavību dēļ eksports samazinās. Daudzi būri(,,boer”- holandiešu imigrantu pēcteči, baltie fermeri) jau pamet Dienvidāfriku. Citas Āfrikas valstis kā Nigērija pat aicina viņus iekšā, jo viņiem trūkst kvalificētu fermeru, kuri spētu izveidot produktīvu fermu.

Tagad YouTube amerikāniete Lauren Southern ir pievienojusi video par šo tēmu. Viņa pati brīnās, ka šeit daudzi atklāti dzied dziesmu ar vārdiem ,,kill the boer” (nogalināt būru), bet nevienās ziņās to nenosauc par rasistisku vai kūdīšanu uz genocīdu.

Varu pieminēt, ka pirms dažām dienām EFF politiskā partija sāka protestu pret skolu, kur mācības notiek Afrikaans valodā. Lai gan skolā bija bērni protestētāji ārpusē kliedza, ka skola ir rasistiska.

Es pati esmu pret to. Etniski Dienvidāfrikas zemes apdzīvoja San vai Khoisan tautas. Tie melnādainie, kuri pastrādā šīs slepkavības, viņu senči paši bija iebrucēji. Vidusāfrikāņi(Bantu tautas kā Zulu) ienāca Dienvidāfrikas austrumdaļā un izdzina San tautas uz Rietumdaļu. Tas notika pirms holandieši pat spēra te pirmo soli.
Viņi negrib saprast kā tas ekonomiski traumē valsti. Baltie fermeri nodarbojas ar lauksaimniecību paaudzēm, un to fermu nevar vienkārši iedot kādam, kuram nav saprašanas ko darīt.

Pievienotie video

Amerikāniete Lauren Southern paskaidro, kāpēc viņa koncentrējas uz fermeru problēmām nevis citiem noziegumiem valstī
EFF politiskā partija ir pret Afrikaans skolu, jo viņuprāt tā diskriminē melnos skolniekus

Komentāri 18

0/2000
Dabūs melnie fermu....nolaidīs,izputinās,izpārdos visu lai samaksātu cilvēku kontrobandistiem un tad laivās uz eiropu pēc palīdzības....🤔!Vai tas ir gudri??taisnīgi?Varbūt mums vienkārši jāsāk protestēt vienoti visas eiropas kontekstā,jo ja protestē vieni tad pârejie kritizē vai neatspoguļo to medijos!Vai tomēr sākt masveidīgi kropļot,nogalināt visus imigrantus kā viņi tagad to dara āfrikā ar mūsu rases pārstāvjiem?EIROPA ATTOPIES!!!!
 16  1 atbildēt
Arābu vergturi paverdzināja melnos pat 13 gadsimtus, un daži joprojām to dara. Eiropieši bija nežēlīgi, bet Arābi bija vēl nežēlīgāki. Viņi kastrēja visus melnādaino vīriešu vergus, lai viņi nespētu radīt pēcnācējus, kamēr kalpo arābu zemēs. Rakstā es jau pieminēju, ka Dienvidāfrikas zeme etniski pieder Khoi un San tautām, bet daudzi no viņiem tika nogalināti un izdzīti no savas zemes, un to izdarīja Bantu ienācēji, kuri etniski pieder vidus Āfrikai.
 9  0 atbildēt

Tā sanāca, ka pirms dažiem adiem iepazinos ar dažiem Keipotonas iedzīvotājiem. Pēc viņu teiktā ir galīgā dirsā. Ja tavā mājā ielaužas melnais un tu viņu sakropļo, tev jāmaksā viņam kompensācija par to, ka viņš vairs nevar pastrādāt. Valsts iestādēs pieņem cilvēkus nevis pēc spējām, bet pēc ādaskrāsas. Jaunā paaudze narkojas, laupa un slepkavo, jo baltie velni viņus ir apspieduši aperteīdā. Tajā pašā laikā, vecākā paaudzē, kas tiešām piedzīvoja aperteīdu, atzīst, ka tolaik dzīve bija drošāka.

 8  0 atbildēt

Jā, esmu dzirdējis, ka tur notiek nelabas lietas, laupīšanas dienas laikā utml. Trakāk kā Brazīlijā!!

 4  0 atbildēt
Verdzība ir bijusi tikpat sena kā prostitūcija. Un visdrīzāk šo problēmu neizskaudis. Tas kas notiek Dār ir neapšaubāmi drausmīgi un valdības nolaidība. Jā eiropieši ir bijuši nežēlīgi un brutāli. Jā, mums ir jāuzņemas atbildība. Bet mums tāpēc nav jācieš. Vai kāda cita rase ir ko tādu darījuši? I baltie, i arābi, i melnie ir bijuši nežēlīgi un asiņaini vergturi, katrs savā uzplaukuma laikā. Bet vai citi ir uzņēmušies atbildību? Cik man zināms nav. Un pati lielākā problēma ir ka mēs atlaujam šo visu. Pazemot mūs, spīdzināt un nogalināt. Līdz ko baltais ko izdara, vainīgs. Līdz ko runā par savām tiesībām rasists. Tas ir jāizbeidz. Visi esam vieni un tie paši cilvēki. Visiem jābūt vienādām tiesībām un pienākumiem. Ja esi vainīgs tad saņem pienācīgu sodu.
 2  1 atbildēt
Ko tad ASV neskrien palīgā, viņiem taču parasti krata, ka citās valstīs notiek nemieri. Derīgie izrakteņi un citi labumi arī tur pieejami...
 1  0 atbildēt
Bleg man zaje*ala tie pi*arasi kas saka ka vajag protesteet ,ble cik var protesteet ? Vnk vajag fiziski tas melnas Sukas iznīcināt un viņu bērnus krustā sist. Protesteshena daudz neko nemainis , ta mes paradam savu vajumu , vajag ņemt mačetes un tos melnos pamuļķus iznīdēt ,jo viņiem ta pat nav nekāda praktiska pielietojuma
 2  1 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Kā būtu ar normālu rakstu, ar ievadu temetā un normāli izklāstu kas ko nogalina un kāpēc? Kā būtu ar vēsturisko raksturojumu? Es pats ļoti labi zinu tēmu par Boru slepkavībām ko veica Briti savulaik, bet par šo man nav ne jausmas.

 0  0 atbildēt

Laurena ir kanādiete nevis amerikāne!

 0  1 atbildēt

Afrikāņi atdara ar to pašu ko reiz darija baltie. Baltie bija pat nežēlīgāka nekā šobrīd Āfrikāņi, verdzība cilvēku tirzniecība slepkavošana un zemju konfiscēšana! Tas kautkā netiek pieminēts

 1  4 atbildēt