Paskaidrojums un īsas vadlīnijas, kā izvēlēties kategoriju savam rakstam1

 202  0

Vecajos pamācību un paraugu rakstos ir nepilnības, jo dažu kategoriju vadlīnijas un noteikumi mainījušies, ar laiku ir nākušas klāt jaunas kategorijas. Pacentos un uztaisīju nelielu paskaidrojumu, lai atvieglotu spocēniem izvēlēties pareizo kategoriju savam rakstam.

_______________________________________________________________________________________________________________

Attēli & Gifi

Uz šo kategoriju dosies raksti ar parastajām bildītēm, gifiņiem, paša fotografētās bildes (izņemot selfijus un mājdzīvnieku foto (ja vēlies, ka raksts nonāk ārpus VISI), memīšu un rāmju apkopojumu raksti, joku raksti, kur galvenais ir bildes nevis teksts.

Interesanti

Kategorija, ko varētu nosaukt par ''kiš-miš''. Būtībā šajā kategorijā tu vari publicēt visu, kas tev šķiet interesants un nevari iekļaut citā kategorijā.

TESTI

Ir 3 veidu testi. Par katru īsumā.

Viktorīna – šo testu veidu tu izvēlies tad, kad vēlies pārbaudīt kāda zināšanas un ir nepieciešams atbildēt pareizi. Cipariem rezultātos jāsakrīt ar atbilžu skaitu, lai neveidojas situācija, ka kāds spējis iegūt 200% rezultātu.

Tests – šo testu veidu var salīdzināt ar personību testiem vai daudzajiem interneta testiem, kuros tu noskaidro sev atbilstošo mājvietu, ēdienu utt. Arī šeit pievērs uzmanību tam, lai punkti, ko var iegūt atbildot uz jautājumiem summējoties sakrīt ar tiem, ko ieraksti rezultātos.

Aptauja – Would you rather (vai tu labāk) un aptaujām domāts testu veids.

Vēsture & Fakti

Sadaļa, kurā prasām visaugstāko kvalitāti. Ja mēģināsi šeit ielikt kopētu rakstu no Vikipēdijas vai kāda atļauta latviešu saita, nebrīnies, ka to pārvietos citur. Šajā kategorijā svarīga ir kvalitāte un atceries, ka šajā kategorijā rakstos ir aizliegts rakstīt par seksu, alkoholu un narkotikām.

Auto & Moto

Kategorija tā saucamajiem dīzeļgalvām. Šeit vari likt gan vlogus vai citu veidotus video par dažādām auto/moto sacensībām, šeit vari likt savas pamācībās par to, kā nopirkt auto, kā salabot to, kā uztūnēt to, vai vienkārši auto/moto foto galerijas.

Hokejs

Agrāk šī kategorija uzrādījās tikai uz Pasaules Čempionātu, tagad visu laiku. Nosaukums pasaka priekšā visu – viss par hokeju; analīzes, prognozes, video/foto galerijas, intervijas. Vienīgais izņēmums - datorspēļu gameplay, jo tiem vieta ir citur.

Likteņstāsti

Ja vēlies padalīties savā dzīves pieredzē un pārdomās – šī kategorija ir domāta tieši tev. Tieši šeit vari atklāt par to, kā tiki vaļā no kādas atkarības, piedzīvoji pirmo skūpstu vai arī saprati, ka negribi iet uz baletu, jo tur ir tikai meitenes un tu esi puisis.

Praktiskais spoks

Kategorija tiem spokiem, kam iet pie sirds ta saucamais ''DO IT YOURSELF'' – šeit publicē savus vai citu rokdarbus, pamācības, kā kaut ko uzbūvēt, izdaiļot, salabot.

Spoki studē

Kategorija, kurā runāt par skolām, mācībām, lekcijām, stundām.

Veselība & sports

Šajā kategorijā vari atklāt par to, kāda ir tava diēta vai treniņprogramma, dalīties ar treniņu video un viedokļiem foto par visiem sporta veidiem, izņemot auto/moto un hokeju.

Slavenības

Vēlies pastastīt par jaunāko Kailijas Dženeres, Kombulienes vai Dimas Bilana dzīvē? Dari to šajā kategorijā. (Tas, protams, attiecas uz jebkuru slavenību, ne tikai nosauktajām.)

Stils & mode

Gribi padalīties domās par jaunāko modes šovu vai bilžukos no kāda modīga veikala, pastāstīt par redzēto kādā FASHION WEEK – šī ir tam domātā kategorija.

Spoku vasara

Nosaukums visu pasaka priekšā. Šeit tu liec visu vasarīgo; bildes ar vasarīgiem skatiem, domas par vasaru, idejas vasarai.

Latviešu YT

Kategorija, kurā pamatā nonāk tikai latviešu YouTube ''geimeru'' video – neatkarīgi no tā, vai tu esi autors vai arī tas ir kāds cits geimeris. Atceries, ka gameplay video nevar iegūt superoriģinālstatusu!

SpokiGAG

Spoku 9GAG versija. Šeit pievieno smieklīgas joku bildes ar atbilstošu virsrakstu. Uz bilžu saturu attiecas tie paši noteikumi, kas uz visu portālu.

Foto spēle

Spēle tiem spokiem, kuriem patīk fotogrāfēt un veidot kompozīcijas. Foto spēle iedalās trīs spēlēs:

1. AS (asociāciju spēle) – šajā spēlē tev jāliek kaut kas, ar ko tev asociējas iepriekšējā dalībnieka foto un īss apraksts.

2. SS (skaitļu spēle) šajā spēlē tev jāizveido secīgi nākmais skaitlis pēc iepriekšējā dalībnieka publicētā no tev apkārt pieejamiem priekšmetiem - sadzīves priekšmeti, pārtika, rezerves daļas un tā tālāk.

3. FS (foto spēle) Šajā spēlē tev jāpublicē iepriekšējā dalībnieka uzdotais uzdevums. Visās spēlēs jāpievieno lapiņa/kartīte, uz kuras ir tavs niks. Pievienošanai jābūt fotogrāfēšanas brīdī un tā nedrīkst būt datorgrafika/fotogrāfēts telefona vai datora ekrāns. Virsrakstā tev jāieraksta attiecīgās spēles saīsinājums un uzdevums, kuru izpildi. 1 dalībnieks nevar publicēt divas vai vairāk foto vienā un tajā pašā spēlē pēc kārtas. Ja Fotospēlē tavu uzdevumu neizpilda 24 stundu laikā, labo to, veicot atvieglojumus uzdevumā. Foto spēles noteikumi

18+

Kategorija pieaugušākiem spokiem. Kategorija, kurā vari publicēt kailākas un nerātnākas bildes, atklātākus stāstus vai video bez NSFW uzlikšanas. Taču atceries, ka dzimumakts, dzimumorgāni, kā arī akta imitācija šajā kategorijā ir aizliegta.

Ceļojumi

Kategorija, kurā vari pastāstīt par savu vai kāda cita ceļojumu. Šeit arī liec savu ceļojuma vlogu, ceļojumu foto.

Literatūra

Kategorija tiem, kuriem patīk sacerēt dzeju, stāstus, lugas, daudznodaļu gabalus, kā arī veidot anotācijas vai recenzijas citu autoru literārajiem darbiem.

Māksla

Kategorija, kurā vari publicēt savu gleznu vai citu cilvēku gleznu, zīmēto darbu foto.

Receptes

Kategorija spoku pavāriem un ēst-mīļiem. Šajā kategorijā publicē savas receptes, pamācības kā gatavot, kādu ēdienu, tai skaitā internetā atrastās. Ēdienu bildes bez pamācībām šeit nelikt!

Spēles@softs

Kategorija tiem, kuri vēlas dalīties ar to, kā spēles spēlē ārzemnieki, pamācīt lietot kādu programmatūru vai arī pamācīt kā spēlēt kādu galda spēli.

Tehnoloģijas & zinātne

Kategorija, kurā pastāstīt par jaunumiem tehnikā – telefoni, datori, ieroči, teleskopi, lidmašīnas, jauni zinātniskie atklajumi – tiem vieta ir šeit.

Mistika

Kategorija tiem, kuri grib uzrakstīt par reliģiju (izņemot vēsturiskus, reālus notikumus), horoskopiem un zodiaku, NLO, laumiņām, spokiem, lietuvēniem, dēmoniem, raganām, burvjiem, mistiskiem notikumiem un citām lietām, par kurām var teikt vārdus “gribi - tici, gribi - netici.”

Spoku personības

Kategorija, kurā liec visu par spokiem. Stāstus par to, kāda ir tava pieredze spokos, stāstus par citiem spokiem, izdomātus jociņus par sevi un citiem spokiem, savu viedokli par labo un slikto spokos.

Dzīvnieku draugi

Šajā kategorijā liek rakstus par dzīvniekiem – bildes un video par tiem, raksti, kā audzināt savus mīļuļus, vai par to, kādas sugas ir pasaulē.

Kino Viktorīna

Šajā kategorijā tiek publicēti tikai spoku draugu “Kino Viktorīnas” īpašo konkursu raksti.

Latviešu vlogeri

Tev patīk taisīt vlogus, stastīt par to ko dari, taisīt izaicinājumus? Tādā gadījumā šī ir tava kategorija. Paštaisītā mūzika, video par mašīnām vai ceļojumiem iet uz attiecīgajām kategorijām.

Spoki joko

Anekdotes un asprātīgi tekstiņi atradīs vietu kategorijā Spoki joko. Centies tos likt salasāmus un atceries – galvenā nozīme ir tekstam, nevis bildītē esošajam attēlam. Ja tekstu bez bildītes nevar uztvert, tad to šeit neliec.

Joki

Līdzīgi kā “Spoki joko”, arī šeit uzsvars uz tekstu, nevis bildēm. Ja vēlies, ka uzsvars ir uz bildēm, tad liec šos attēlus kategorijā “attēli & gifi.” Video šeit neliek.

Komiksi

Kategorija tiem, kuriem patīk likt komiksiņus. Šai kategorijai mazliet atšķirīgāki noteikumi. Minimālais apjoms ir vismaz 20 attēli un minimālais apjoms oriģinālrakstam ir vismaz 30 paša taisīti/tulkoti attēli. Atceries, ka komiksu rakstos attēlos jābūt rāmīšiem vai, kādam citam nodalījumam, lai tie patiešām atgādina komiksu, nevis parastas bildes.

Šoks

Kategorija spokiem ar stiprāko kuņģi. Šeit nav vieta pārsteidzošiem notikumiem, šeit ir vieta bildēm un video, kas var raisīt nelabu dūšu. Šeit tu liec saturu tad, ja tur ir patiešām pretīgas vai asiņainas lietas. 18+ sadaļa.

Video

Šajā kategorijā liec tos video, kas netiek citās kategorijās.

Politika & Ekonomika

Vēlies izteikt savu viedokli par Saeimas vēlēšanām, Latvijas budžetu, pamācīt, kā veidot savu budžetu, vai izteikt, ko domā par Krieviju un ASV no politiska viedokļa – tavam rakstam vieta šajā kategorijā.

Autoru Kari/Titānu cīņas

Speciāla konkursu kategorija, kurā iet raksti, kas piedalās kategorijas nosaukumā esošajā konkursā. Ja redzi šo kategoriju, tas nozīmē, ka šis konkurss norisinās. Liec tajā rakstus tikai tad, ja pats tur piedalies.

Svētku kategorijas

Uz dažādiem svētkiem, piemēram, Ziemassvetkiem, Jāņiem un Lieldienām parādās īpašas svētku kategorijas. Tajās liec rakstus par attiecīgo svētku tematiku.

Kino & mūzika

Šajā kategorijā liec savas īsfilmas, savu paštaisīto mūziku, viedokļus par filmām, multfilmām un dziesmām, filmu treilerus un citu autoru mūziku.

Konkursi

Ja kādreiz sadomā taisīt savu konkursu, publicē to šajā sadaļā. Atceries tikai to, ka pirms publicē, obligāti to pirms tam saskaņo ar tā brīža atbildīgo par konkursiem. Šobrīd atbildīgais ir The Diāna. Konkurusu rīkošanas noteikumi

Komentāri 1

0/2000

  

 8  0 atbildēt