Daži mūziķi nodzīvo skandālu pilnus mūžus, un dažreiz tādas ir arī viņu nāves - dažas šokējošas, dažas vienkārši mulsinošas. Arī nāve ir daļa no mūziķu slavas pilnā mūža, dažbrīd tā pat pastiprina mūziķa kultu.
Traģiskas mūziķu nāves15
128
0
Džefs Baklijs (Jeff Buckley) bija mūziķis, Tima Baklija dēls. Džefs bija uzlēcoša zvaigzne, pazīstams ar savu lielisko vokālu un dziesmu tekstiem. 1997. gadā Baklijs nolēma nopeldēties Volfriverā, Memfisā. Ūdenī viņs devās ar visām drēbēm un peldes laikā dziedāja Led Zeppelin dziesmas „Whole Lotta Love” piedziedajumu. Viņa draugs uz mirkli pagāja tālāk, lai panestu viņa ģitāru tālāk no ūdens, bet kad bija atgriezies, Džefs vairs nekur nebija redzams. Viņš bija noslīcis, un viņa līķi atrada tikai pēc vairākām dienām. Dīvaini ir tas, ka viņš savu nāvi, iespējams, bija paredzējis dziesmā “Dream Brother”.
Džonijs Eiss (Johnny Ace) bija Amerikāņu rythm and blues dziedātājs no Memfisas, kurš savu slavu sasniedza piecdesmitajos gados. Viņš bija arī piecdesmito gadu viena no populārakajām reklāmas sejām. Viņš sevi nonāvēja, netīšām iešaujot sev galvā ar 22. kalibra pistoli koncerta aizkulisēs. Eisa grupas biedri stāstīja, ka viņš bieži spelējies ar savu pistoli, arī šaujot pa ceļazīmēm. Tovakar viņš bija dzēris, un kad kāds aizrādīja, lai viņš ir uzmanīgs ar ieroci, Eiss pielika ieroci pie galvas un atbildēja: „Tas nav pielādēts, redzi?”. Viņs pasmaidīja un nospieda gaili...Eiss bija kļūdījies.
Reklāma
Rendija Rodss (Randy Rhoads) bija ģitārists, kas spēlēja Ozija Osborna grupā, kā arī grupā „Quiet Riot”, līdz 1982. gadā gāja bojā aviācijas negadījumā. Ceļā uz Orlando, Osborna tūres autobuss apstājās pie kāda lidlauka, kas piederēja viņa draugam. Rodss nolēma piebiedroties tūres autobusa šoferim Endrjū Eikokam un doties nelielā lidojumā ar kādu no privatajām lidmašīnām. Viņiem pievienojās arī grupas friziere Reičela Jangblada. Eikoks apsolīja, ka nedarīs neko riskantu, jo Jangbladai bija slima sirds. Tomēr Eikoks savu vārdu neturēja. Viņš mēģināja lidot tuvu virs tūres busa, lai pamodinātu pārejos grupas mūziķus, taču lidmašīna aizķēra autobusa stūri un virpuļodama ietriecās blakus mājas garāžā, kur tā arī sadega. Visi trīs gāja bojā.
Stīvs Peregrins Tuks (Steve Peregrin Took) bija britu glamroka grupas T. Rex. dalībnieks. Pēc tam, kad grupa izjuka, Peregrins arvien biežāk sāka lietot narkotikas un alkoholu. 1980. gada viņš dzīvoja kopā ar savu draudzeni Valēriju Balletu, kurā arī aktīvi lietoja narkotikas. Peregrins un Balletu iešļircināja sev morfiju. Pēc neilga laika viņš aizrijās ar kokteiļa ķirsi un mira.
Kesa Eliota (Cass Elliot) bija dziedātāja sešdesmto gadu populārāja grupā The Mamas and The Papas. Pēc aiziešanas no grupas Eliotai bija veiksmīga solokarjera. 1974. gadā viņai Londonā divas nedēļas pēc kārtas bija pilnībā izpārdoti koncerti. Pēc pēdējā koncerta viņa devās uz savu viesnīcas numuriņu, kur miegā nomira. Oficiālā versija bija, ka viņa mirusi no miokarda aptaukošanās, taču ātri vien izplatījās citas versijas. Policija pie viņas gultas atrada pa pusei apēstu sendviču. Viņi izvirzīja versiju, ka Eliota varētu būt aizrijusies ar ēdienu, taču sekcijā tika noskaidrots, ka viņas rīklē ēdiena nebija. Taču bija jau par vēlu. Milzīgā ātrumā izplatījās ziņas, ka viņa mirusi no aizrīšanās ar ēdienu. Notikums, ka Kesa Eliota bija mirusi no aizrīšanās ar sendviču bija iegājis popkultūras vēsturē, un šķiet, ka oficiālo iemeslu visi jau bija aizmirsuši.
Reklāma
Klifs Bērtons (Cliff Burton) bija oriģinālais grupas Metallica basists. Par Bērtona nāvi klīst dažādas runas. Master of Puppets koncertūres laikā grupai nepatika tūres autobusa guļasvietas. Bērtons un grupas ģitārists Kērks Hamets spēlēja kārtis, lai izlemtu, kurš gulēs kurā gultā. Hamets uzvarēja. Vēlāk, tai pašā vakarā autobuss avarēja un apmeta vairākus kūleņus. Bērtons avārija laikā tika izmests no autobusa, bet pēc mirkļa autobuss uzkrita Bērtonam virsū. Autobusa šoferis vainoja melno ledu, bet grupas vokālists Džeimss Hetfilds stāstīja, ka viņam esot licies, ka autobusa šoferis esot bijis dzēris un odis pēc alkohola. Par sliktu šoferim runāja tas, ka ceļs bija sauss, līdz ar to, nekāds melnais ledus nevarēja veidoties. Vēl viena versija bija tāda, ka šoferis esot iemidzis, taču pats vadītājs apgalvoja, ka bija labi atpūties (to apstiprināja arī otra tūres autobusa šoferis). Visticamāk, Bērtona nāves apstākļi pilnībā nekad netiks noskairdroti
Eliots Smits (Elliot Smith) bija mūziķis un komponists, kurš sarakstījis mūziku tādām filmām kā “Good Will Hunting” un “The Royal Tenenbaums”. Viņš bija izbijis narkomāns, cilvēks, kurš bija pieredzējis grūtus laikus. Neilgi pēc viņa nāves, tā tika pasludināta par pašnāvību, interneta portāli apgalvoja, ka viņš divas reizes sev iedūris. Viņa pagātne neradīja šaubas, ka tā varētu būt pašnāvība. Tomēr izmeklētājs negribēja apstiprināt, ka tā tiešām bijis. Viņa draudzene Dženifera Čiba apgalvoja, ka viņiem bijis strīds, un pēc tam viņa esot gājusi dušā. Šai laikā Smits esot uzrakstījis zīmīti: „Man tik ļoti žēl. Paraksts – mīlu, Eliots. Lai Dievs man piedod.” Tomēr dīvaini šķita tas, ka Smitam uz rokām bija naža dūrienu pēdas, ka varēja rasties, tad, ja viņš būtu aizstāvejies no kāda. Vēl dīvaini šķita tas, ka uz naža bija arī Čibas pirkstu nospiedumi, taču viņa to pamatoja ar to, ka izvilkusi nazi no viņa krūtīm. Izskatās, ka īstā versija netiks noskaidrota nekad.
Maikls Hatčinss (Michael Hutchence) bija autrāļu grupas INXS līderis. Līdz Hatčinsa nāves dienai INXS bija pārdevuši 30 miljonus ierakstu. Par viņa nāvi klīst leģenda. Oficiālais nāves iemesls ir pašnāvība nosmacējoties jeb precīzāk, viņš bija sev ap kaklu aplicis jostu un aplicis to ap augšējo durvju eņģi. Viņam bija problēmas ar savu draudzeni un bērna māti Polu Jeitsu. Viņa istabā atrada arī kokaīnu, alkoholu, prozaku, kā arī citas apreibinošas vielas. Pēc viņa nāves Jeitsa apgalvoja, ka iespējams, Hatčinss pakāries ir nejauši, jo viņam smakšana esot sagādājusi baudu.
Reklāma
Grems Parsons (Gram Parsons) mira rokzvaigznes cienīgā nāvē – no narkotiku pārdozēšanas. Taču par viņa nāvi interesantāki bija notikumi, kas sekoja pēc tam. Viņa patēvs gribēja, lai Grems tiktu apglabāts Ņūorleānā, taču grupas biedri gribēja izpildīt viņa pēdējo vēlēšanos – tikt kremētam Joshua Tree pilsētā Kalifornijā un lai viņa pelni tiktu izkaisīti virs Keprokas klints. Un tad sākās interesantākais. Grema menedžeris Fils Kaufmans kaut kur sadabūja vecu katafalku un piebāza to ar alkoholu, tad devās uz lidostu, kur bija jau transportēšanai uz Ņūorleānu sagatavotais Grema līķis, un pārliecināja lidostas amatpersonas, ka līķis jāved atpakaļ uz morgu. Amatpersonas noticēja. Tacu plāns varēja arī izgāzties, jo lidostā ieradās policijas priekšnieks. Taču Kaufmans apmuļķojas arī viņu, un policists pat palīdzeja iecelt zārku katafalkā. Kaufmans ar visu Gremu taisījās doties uz tuksnesi, taču bija tik piedzēries, ka ieskrēja lidostas sienā. Brīnumainā kārtā, policija uz to nereaģēja. Ceļā uz Keproku viņš piestāja benzīntankā, lai kannā ielietu degvielu, taču tālumā ieraudzīja gaismu, un nodāmāja, ka tā ir policija. Viņš aplēja Grema līķi ar benzīnu, aizdedzināja un aizbēga. Pēc šī notkuma izplatījās baumas, ka tas esot bijis sātanisks rituāls. Kaufmans tika tiesāts par nelegālu zārka sadedzināšanu.