local-stats-pixel

Nila Skapāna pirmizrāde un DVD0

0 0

5. februārī kinoteātrī Rīga notiks animācijas filmu režisora Nila Skapāna jaunākās filmas "Burvīga diena" pirmizrāde.  Šī filma ir iekļauta februārī gaidāmā Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā bērniem "Generation"; jau nedēļu pēc pirmizrādes Nils Skapāns dodas uz Berlīni, kur festivāla norisēs piedalīsies arī citi Latvijas kinoveidotāji un Nacionālā Kino centra pārstāvji.

Nila Skapāna jaunākā filma Burvīga diena ir stāsts par pavisam parastu dienu, kas pārvēršas piedzīvojumā un kļūst par neparastu dienu. Kinoteātris Rīga sadarbībā ar Jura Podnieka Studiju ir parūpējies, lai šo filmu pirms pirmizrādes Berlīnes kinofestivālā būtu iespēja redzēt arī Latvijas skatītājiem. Par godu tam izveidota īpaša Nila Skapāna animācijas filmu programma, kura no 5. februāra divās nedēļas nogalēs tiks demonstrēta kinoteātrī Rīga. Šajā programmā tiks iekļautas arī citas starptautisku atzinību guvušas Nila Skapāna animācijas filmas - Redzi, Trusi...Tētis brauc uz Londonu (2004, Berlināles konkursa programmā 2005. gadā), Puslācis (2007), Sasit spārnus (2008) un Pavasaris (2000). Savukārt pirmizrādes dienā, 5. februārī, plkst. 18.30 kopā ar filmu Burvīga diena tiks demonstrēta 2005. gadā veidotā filma Telefons - stāsts par kādu izskatīgu būtni, viņas vientulību, cerībām un maldiem. Pirmizrādē būs iespēja tikties ar režisoru Nilu Skapānu un citiem viņa filmu veidotājiem.

Ir pabeigts darbs arī pie Nila Skapāna animācijas filmu kolekcijas DVD formātā.

Jura Podnieka studija izdevusi visas līdz šim radītās Nila Skapāna animācijas filmas nesen iznākušajā DVD 10 neparasti stāsti maziem un lieliem bērniem.  Šis notikums ir īpašs, jo diskā apkopots Nila Skapāna desmit gadu darbs, turklāt viņš ir vienīgais animācijas filmu režisors Latvijā, kurš veido savus darbus plastilīna tehnikā. Kā papildus pārsteigums mazākajiem skatītājiem ir DVD pievienotā uzlīmju kolekcija ar filmu varoņiem. Jauno DVD ir iespējams iegādāties dažādās tirdzniecības vietās Latvijā, bet par īpašu cenu tas būs pieejams pirms un pēc  pirmizrādes  5. februārī, kinoteātrī Rīga.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 0

0/2000