Aģentūra The Associated Press izplatījusi popmūzikas karaļa Maikla Džeksona oficiālos medicīniskās līķa sekcijas pārbaužu rezultātus. No tiem secināms, ka Džeksons nebūt nebija „izmocīts dzīvs ģindenis” vai „viscaur sakropļots plikpaurains narkomāns”, kādu pēc dziedātāja un ģeniālā šovmeņa pēkšņās nāves šā gada 25. jūnijā centās iztēlot atsevišķi dzeltenās preses izdevumi, nekautrējoties pat publicēt falsificētas, ar datorprogrammas Photoshop palīdzību „uzlabotas” baismīgas Maikla pēcnāves bildes
Tiesu medicīnas ekspertīzes protokols liecina, ka, neraugoties uz vairākām šļirces dūrienu pēdām uz dziedoņa rokām un kājām, sarētojumiem ap kaklu, uzacīm un lūpām veiktu plastisko operāciju rētiņām, tumšiem un rozā krāsas kosmētiskiem tetovējumiem ap dziedātāja acīm un lūpām, kā arī draudošo plikgalvību, kas dažādos veidos tikusi maskēta, Džeksona ķermenis nebūt nav „skelets” – protokolā minēts atzinums, ka „Džeksons bija pietiekami vesels 50-gadīgs vīrietis ar ķermeņa svaru 62,8 kg, kas pie viņa auguma – 1 m 75 cm – ir absolūta norma.
Džeksona sirds artērijās nav atrasti trombi vai citi sabiezējumi, viņa aknas, nieres un citi dzīvībai svarīgākie orgāni nav nekādu slimību skarti un atbilst normāliem parametriem. Džeksons gan cietis no hroniska muguras artrīta vieglā formā, arī dažus viņa roku un kāju pirksus skāris artrīts.”
Visnopietnākā Džeksona kaite, ko uzrāda sekcijas protokols, ir bijis hronisks plaušu iekaisums, kas varējis novest pie regulārām elpas trūkuma lēkmēm. Taču mediķi atzīst, ka plaušu klīniskā aina neuzrāda, ka šis iekaisums jel kādā veidā būtu Maikla Džeksona tiešais nāves cēlonis vai tā sekmētājs.
Protokola sastādītāju verdikts – Maikls Džeksons ticis nogalināts ar ārkārtīgi spēcīgu medikamentu propofolu. Par to, vai tas noticis apzināti vai nejauši, tālāk jālemj kriminālizmeklētājiem un tiesai.