Ja Holivuda gada laikā izlaiž tik daudz filmu, tad nav nekāds brīnums, ka tās ir pilnas ar klišejām. Dažas populārākās no tām šai rakstā.
Filmu klišejas44
326
0
Visi ir hakeri. Filmās bieži vien var novērot, ka viss, ko Tev vajag, lai iegūtu slepenus valdības datus, ir laptops un vietējā bibliotēka. Un šajā gadījumā neņemsim vērā faktu, ka lielākā daļa valdības slepeno datu ir uzdrukāti uz papīra, nevis tie ir elektroniskā formātā...Ja filmā Tev to vajag, tad Tu noteikti tos iegūsi. Ā, un tas aizņems tikai pāris sekundes. Piemērs: The Bourne Supremacy, Enemy of the State, Mission Impossible.
Es joprojām mīlu savu bijušo sievu. Nekas nespēj vēl vairāk atraisīt jūtas pret savu bijušo sievu, kā tas, ka viņu nolaupa ļaundari. Pēc bijušās izglābšanas beigu beigās aizmirstas arī tā problēma, kāpēc abi bija izšķīrušies...Varbūt mums visiem to vajag pamēģināt? Piemērs: Black Rain, Die Hard, Running Scared
Reklāma
Džeka Bauera sindroms. Gluži kā seriāla „24 stundas” varonis, nu vienvārdsakot kāds čalis, kurš līdzīgs Džeimsam Bondam vienmēr no kautiņa iznāk svaigs kā margarietiņa. Kas līdzīgs vērojams 80.-ito gadu ziepenēs, kur sievietes no rīta pamostās ar perfektām frizūrām un meikapu. Piemērs: Demolition Man, Predator, Casino Royale
Mašīna negrib pielekt. Automašīnas ir diezgan uzticami agregāti – iznemot filmās! Vari būt par 100% drošs jau pirms ekšna sākšānās, ka mašīna salūzīs neīstākajā brīdī. Gandrīz vienmēr tas notiek ar labajiem varoņiem. Piemērs: 28 Weeks Later, Children of Men, House of Wax.
Šāvējs ir trešā persona. Sliktais tēls tūlīt nogalinās labo tēlu, un pēkšņi atskan šāviens...Taču zemē nenokrīt labais tēls (taču viņa sejas izteiksme ir nenovērtējama!)...Pēkšņi kamera pagriežas pret situācijas glābēju – kādu trešo personu, kura nogalināja nelieti. Piemērs: Die Hard, A History of Violence, Independence Day, Reservoir Dogs.
Reklāma
Sliktie varoņi ir slikti šāvēji. Cik daudz lodes uz filmas galvenajiem varoņiem tiek izšautas, bet nekad tās netrāpa? Sliktie varoņi laikam nekad nav dzirdējuši par šaušanas treniņu. Piemērs: gandrīz visas action filmas.
Miris...it kā. Cik reizes Tu šādu notikumu esi redzējis filmās? Labais tēls nogalina slikto un labais tēls nu var atviegloti uzelpot (parasti uzgriež muguru „it kā mirušajam” sliktajam tēlam)...Bet pēkšņi ļaunais tēls pieceļas no „mirušajiem” un ēkšns sākas atkal! Bet šai klišejai ir arī labā puse – ja mēs nonākam šādā situācijā, mēs vienmēr zināsim, ka jāpārbauda „mirušā” pulss. Piemērs: Halloween, Live Free or Die Hard, The Matrix, The Terminator.
Ierocim beigušās lodes. Kad pienāk patiesības mirklis un liekas, ka visam tūlīt jābeidzas, Tu atskārt, ka Tev ir beigušās lodes...Tai brīdī ļaunais tēls pasmaida un labajam tēlam ir jāmūk, lai izvairītos no pretinieka lodēm. Piemērs: Desperado, Face/Off, Mr & Mrs Smith.
Reklāma
Stulbas maskēšanās. Laikam stulbakā maskēšanās ir skabekļa maska. Cik daudz reižu tas nav redzets filmās. Varonis vai sliktais tēls tiek laukā no piņķerīgām situācijām vienkārši uzliekot skābekļa masku. Piemērs: Silence of the Lambs, Ocean’s 11.
Slīdošās durvis. Liekas, katram action varonim vajag izslīdēt pa apakšu slīdošajām durvīm (vertikālajām). It īpaši, ja esi varonis filmā, kura norisinās kosmosa kuģī. Piemērs: Raiders of the Lost Ark, Terminator 3.