Šveices pulkstenis ķīniešu kapenēs!
Pekinas universitātes arheologi Dienvidķīnas Šansī provincē uzgāja Mingu dinastijas (15.-16.gs.) kapenes, un cita starpā tajās atradās arī kāda sakaltušiem dubļiem aplipis gredzens. Liels bija arheologu izbrīns, kad notīrot to, skatam atklājās Šveicē ražots pavisam miniatūrs sieviešu mehāniskais pulkstenītis. Tā rādītāji bija apstājušies uz 10:06.
Lasītājs varbūt vaicās: Kā gan zināms, ka tas ir šveiciešu pulkstenis?
Mazais Zaļais ar prieku tad atbildēs: Pulkstentiņa iekšpusē angļu valodā iegravēts vārds - Swiss.
Īpaši superīgi ir tas, ka izrakumus veikuši diplomēti ķīniešu arheologi pēc visiem lege artis likumiem, un apgalvo, ka kapenes bijušas neskartas. Kapeņu vecums ir vismaz 400 gadu.
"Kad mēs mēģinājām novākt objektu ieskaujošo aprepējumu, ieža gabaliņš piepeši nokrita uz zemes ar metālisku skaņu. Pēc nosedzošo netīrumu noņemšanas un apskates... mēs bijām satriekti, redzot pulksteni," - tā Jangs Janjū (Jiang Yanyu), iespējams, viens no pētniekiem.
Tādējādi, iespējams, ka iegūts materiāls pierādījums priekšmetu parvietošanai laikā, jo pulkstentiņš kapenē varētu būt nonācis no nākotnes. Tiesa, tādā gadījumā būtu janoskaidro pulksteņa izgatavošanas gads, kas nevarētu būt pārlieku grūti, ja vien ķīnieši paši to gribēs.
Mazais Zaļais ir dzirdējis par vēl citiem tādiem gadījumiem: plastikāta uzmaviņas kādā senkapā Vācijā, Livonijas bruņinieks ar zirgu pilnā ekipējumā Lieldienu salas purvā, Nokia mobīlais tālrunis kāda musketiera kapā Parīzes pievārtē. Tiek izteikta versija, ka arī slavenais Noāsa šķirsts Džudi kalnā nonācis pie mums no nākotnes. Nemaz nerunājot par daudzajām cilvēku izgaišanām un parādīšanām dažādos laikos - parādība, kas būtu pelnījusi savu atsevišķu eseju.
Kritika.
Notikums ir tik apbrīnojams, ka neviļus piezogas šaubas - vai tik tas viss nav meli? Par to liek aizdomāties sekojoši aspekti.
1. Nav skaidri minēts laiks, gads, kurā veikts atradums. Mūsu lasītājs Valters norādījis, ka šāda informācija klīst apkārt pa tīmekli jau sākot ar 2008.gada .....
2. Rakstos minēts, ka pulkstenis apstājies 10:06 AM (after midnight) - rīta laiks, tātad 10:06 no rīta. Taču tas ir pilnīgi tukšs apgalvojums, jo pulkstenis taču ir mehānisks ar 12 stundu sadalījumu. Līdz ar to tas tiklab var būt vakars kā rīts. Tomēr iespējams, tajā ir AM/PM rullītis, taču tāds mehāniskajos pulksteņos esot visai reti sastopams.
3. Nekur lāga nav minēts kas konkrētāks - kapeņu atrašanās vieta, pētnieku vārdi un galu galā uzskaitīti arī citi atradumi. Tādi noteikti ir bijuši, ja jau reiz arheologi apgalvo. ka kapenē pirms viņiem neviens nav iekļuvis.
4. Nav nekādu zinātnisko publikāciju. Taču `tas pats par sevi vēl nav pierādījums, jo gadās, ka tik slidenām tēmām tādas arī netiek uzrakstītas. Pie tam šeit ir darīšana ar ķīniešiem, ej nu sazini kā viņni pret to izturas un ko par to domā!
Viss kopā neraisa nekādu lielo uzticēšanos, taču iespējams, ka tam visam tomēr kāds pamats būtu bijis. Ja ne, tad tas liktu šaubīties arī par pārējiem minētajiem lietu ceļošanas gadījumiem.