Rakstniekam Jevgeņijam Petrovam, kurš kopā ar Iļju Ilfu sarakstīja romānu "12 krēsli" bija dīvains un rets hobijs- viņš visu mūžu kolekcionēja aploksnes...kuras pats bija sūtījis sev.
Rakstniekam Jevgeņijam Petrovam, kurš kopā ar Iļju Ilfu sarakstīja romānu "12 krēsli" bija dīvains un rets hobijs- viņš visu mūžu kolekcionēja aploksnes...kuras pats bija sūtījis sev.
Viņš sūtīja vēstuli uz reālu valsti, reālu pilsētu, bet izdomātu adresi un vārdu.
Pēc mēneša- pusotra vēstule atgriezās, rotāta ar raibiem ārzemju zīmogiem, no kuriem galvenais bija "adresāts nepareizs".
1939. gada aprīlī Petrovs nolēma patraucēt Jaunzēlandes pastu. Viņš sūtīja vēstuli uz Haidbervilas pilsētu, Raitbīčas ielu 7 un kā adresātu norādīja Merilu Jūdžinu Veizliju. Pašā vēstulē rakstnieks uzrakstīja angļu valodā " Dārgais Meril! Pieņem manu sirsnīgu līdzjūtību sakarā ar tēvoča Pita nāvi. Turies, vecīt! Piedod, ka ilgi nerakstīju. Ceru, ka ar Ingrīdu viss kārtībā. Skūpsti meitiņu no manis. Viņa, droši vien nu jau ir liela. Tavs Jevgeņijs" Pagāja vairāk kā divi mēneši, bet vēstule neatgriezās. Jevgeņijs Petrovs jau sāka aizmirst par to. Bet pienāca augusts, un viņš saņēma atbildes vēstuli Kad viņš paskatījās atpakaļadresi, tur bija rakstīts "Jaunzēlande, Haidbērdvila, Raitbīčas 7" Un to visu apstiprināja zils pasta zīmogs "Jaunzēlande, Haidbērdvila"
Vēstules teksts bija "Dārgais Jevgeņij! Paldies par līdzjūtību! Tēvoča Pita pēkšņā nāve izsita mūs no līdzsvara uz pusgadu. Ceru, ka piedosi, ka kavējos ar vēstuli.Mēs ar Ingrīdu bieži atceramies tās divas dienas, kurās tu biji kopā ar mums. Glorija ir jau pavisam liela un rudenī ies otrajā klasē. Viņa līdz pat šim laikam glabā lācīti, kuru tu atvedi no Krievijas. Petrovs nekad nebija bijis Jaunzēlandē, tāpēc viņš bija šokēts, fotogrāfijā redzēdams plecīgu vīrieti, kurš bija apskāvis...viņu pašu- Petrovu!Fotogrāfijas otrā pusē bija rakstīts "1938. gada 9. oktobris" Rakstniekam kļuva slikti- tieši tajā dienā viņš bezsamaņas stāvoklī nokļuva slimnīcā ar plaušu karsoni. Vairākas dienas ārsti baidījās tuviniekiem teikt, ka cerību ir maz...
Lai tiktu skaidrībā ar šo mistifikāciju, Petrovs rakstīja uz Jaunzēlandi vēl vienu vēstuli, bet atbildi nesagaidīja- sākās Otrais Pasaules karš.
Petrovs no pirmajām kara dienām kļuva par avīzes "Pravda" kara korespondentu Kolēģi viņu nepazina- viņš bija kļuvis drūms, noslēgts, bija pilnīgi pārstājis jokot..
1942. gada 2.jūlijā kara korespondents Jevgeņijs Petrovs lidmašīnā lidoja no aplenktās Sevastopoles uz Maskavu, un lidmašīna nolaižoties skāra koku.
No vairākiem cilvēkiem, kuri atradās lidmašīnā, gāja bojā tikai viens- 38 gadus vecais, talantīgais rakstnieks Petrovs, kurš bija sarakstījis tikai divas grāmatas- "Divpadsmit krēsli" un "Zelta teļš", abas lieliskas...Dienā, kad notika lidmašinas katastrofa, Petrova Maskavas dzīvoklī pienāca vēstule no Merila Veizlija...
Atradu , kas rakstīts tajā vēstulē - tur esot bijis ieteikums nelidot ar lidmašīnām, jo petrovs esot ieminējies ka nenoslīks bet nomirs aviokatastrofā.