Overtaunas arku tilts atrodas Dumbartonā, Skotijā. Tas celts 1859.gadā un kļuvis bēdīgi slavens ar ļoti nepatīkamiem notikumiem – neskaitāmiem neizskaidrojamiem gadījumiem, kad suņi devušies uz tiltu, lai acīmredzami izdarītu pašnāvību.
Suņu pašnāvību tilts!6
Šie notikumi pirmo reizi fiksēti starp 1950. un 1960. gadiem, kad suņi, parasti tie ar garajiem purniņiem, piemērām, kolliji, pēkšņi negaidīti nolekuši no tilta un gājuši bojā pēc 50 pēdu augsta kritiena. Dažos gadījumos suņi tomēr ir izdzīvojuši, tie atveseļojušies, taču tiklīdz atguvuši veselību, tik un tā devušies uz tiltu un atkal no tā nolēkuši. Vietēji šie suņiem devuši vārdu „otrreizējie” (second- timers)
Kas šo traģisko mistēriju padara vēl noslēpumaināku, ir tas, ka daudzi no suņiem, kas nolēkušo no Overtonas tilta, ir lēkuši no vienas puses un gandrīz vienas un tās pašas vietas: starp pēdējām divām margām labajā tilta pusē.
Kāpēc tas notiek? Kas varētu atturēt suņus no šādas rīcības?
Daži tic, ka tilts ir nolādēts, jo 1994.gadā arī kāds vīrs no tilta nometa savu mazo dēlu, sakot, ka viņš bija antikrists. Vēlāk arī pats vīrs turpat mēģināja izdarīt pašnāvību. Vai arī šo darbību ietekmēja pats Overtonas Tilts, neviens nezina.
Cita teorija nāk no Ķeltu uzskatiem, ka Overtonas tilts ir „plānā vieta”, kur saplūst barjeras starp dzīvo un mirušo pasauli. Daži uzskata, ka suņi ir daudz jutīgāki uz paranormālām parādībām un iespējams tāpēc viņus izbiedē kāds no garu pasaules. Kāda sieviete, kurai it kā piemīt ekstrasensiem līdzīgas spējas, apstaigāja tiltu un teica, ka neko ļaunprātīgu neesot jutusi – tikai mieru un klusumu, taču viņas suns visu laiku vilcis saiti uz tilta labo pusi.
Daudz racionālāks izskaidrojums „suņiem pašnāvniekiem” varētu būt ūdeļu populācija, kas dzīvo zem tilta. Veterināri un dzīvnieku eksperti uzskata, ka suņi, pārlieku sapriecājoties par ūdeļu smaržu un nespējot redzēt pāri tilta margām, var pārlēkt tām pāri impulsa vadīti, neapzinoties, ka atrodas uz tilta. Taču vai tiešām suns mestos lejā no tilta ūdeļu dēļ?
Vēl viens skaidrojums bija tāds, ka suņi iespējams uztver tālāk esošās kodolenerģijas bāzes skaņas, kas cilvēkam nav dzirdamas, taču to pārbaudot, nekas netika uztverts
Ir bijis gadījums, kad kādai ģimenei dodoties pāri tiltam kopā ar viņu suni, viss ir mierīgi, līdz suns pēkšņi ieskrējās un pārlēca malai. Ģimene bija šokā, taču viņiem paveicās, viņš nokrita uz biezas sūnu kārtas un izdzīvoja. Taču daudz vēlāk, šim pašam sunim esot jau vecam, kāda sieviete izdomāja viņu pārvest pāri tiltam vēlreiz, lai redzētu, vai tas pats notiks atkal, protams, šoreiz suns cītīgi tika turēts pavadā. Pastaiga bija mierīga, suns priecīgs gāja līdzi, taču tiekot teju līdz tilta galam, tas apstājās, kaut kas bija pievērsis viņa uzmanību. Suns bija pārāk vecs (19 gadi) un tāpēc nespēja strauji pārlēkt tiltam. Tas vienkārši apstājās. Kāda no maņām bija ko sajutusi – ko tieši – neviens nezina.
2006.gada rakstā iespējams atrast, ka tā laika pēdējā pus gada laikā bija nolēkuši 5 suņi, bet kopumā pēdējos 50 gados bojā gajuši jau vismaz 50 suņi.
Patiesais izskaidrojums bēdīgi slavenajam Suņu pašnāvību tiltam var prasīt meklējumus vairāku gadu garumā un tik un tā nenovest pie pareizās atbildes. Tādēļ vietējiem ir tikai viens padoms - tuvojoties Overtonas tiltam, turiet savu suni pavadā.