Universitātes lepnums.
Cik valstu, tik ieradumu. Piemēram, angļi ar saviem spokiem lepojas un atbrīvoties no tiem nemaz negrasās. Ne velti Lielbritānijā viņpasaules spēki mīt ik stūrītī. Arī senā Kembridžas universitāte nav nekāds izņēmums.
Vietējais spoks iecienījis Pīterhausas koledžu, kas celta XIII gadsimtā. 1999.gada maijā tas ar savu klātbūtni pagodināja svinīgās vakariņas, uz kurām bija ieradusies profesori un docenti. Vakariņas notika ar seniem ozola paneļiem rotātā Pīterhausas viesistabā. Spoks kā cilvēkveidīgs miglas sabiezējums, kurā tikko jaušami varēja izšķirt galvu un ekstremitātes, svinīgi pārpeldēja pāri visai telpai un izgaisa. Dienā spoks izklaidēja studentus ar noslēpumainiem klauvējieniem un čīkstēšanu, taču vislielāko popularitāti viņš ieguva pēc atgadījuma ar dekānu Grēmu Vardu, kuru studenti īpaši nemīlēja. Kad dekānu atrada uz kāpnēm pusdzīvu, par vainīgo tūlīt tika atzīts spoks. Tieši pēc šī atgadījuma skeptiski noskaņotais dekāns visus centās pārliecināt par spoka eksistenci un par uzdeva veikt atbilstošu izmeklēšanu.
Pameklējusi arhīvā, kompetenta komisija noskaidroja, ka 1789.gadā Pīterhausas ēkā pakārās kāds koledžas stipendiāts Frēnsiss Douss. Vadība vērsās pēc palīdzības pie garīdznieka, lai viņš novada atvadu mesu, taču koledžas absolventi bija kategoriski pret to. Viņi uzskatīja, ka "spoki ir vērtīgi. Kembridžas kultūras, akadēmiskie un vēsturiskie īpašumi, un tie jāaizsargā ar likumu un universitātes statūtiem." Nav zināms ko par to domāja pats spoks un kā veidosies viņa turpmākās attiecības ar Kembridžas iemītniekiem, bet Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas studentiem spoka parādīšanās solīja izkrišanu eksāmenā.
Pie studentiem, kuriem bija lemta izgāšanās eksāmenā, nāca ar rasēšanas instrumentiem apkrāvusies arhitekta Kokorinova ēna. Stāsta, ka tad, kad Aleksandrs Filipovičs pieņēmis imperatori Katrīnu Lielo tikko pabeigtajā Mākslas akadēmijas ēkā, Viņas augstība pie nesen krāsotās sienas notraipījusi kleitu. Šis atgadījums, protams, saniknojis imperatori, bet arhitekts nav spējis pārdzīvot tādu kaunu un tajā pašā naktī pakāries. "Tie nu gan bija meli!" jūs iesauksieties! Un jums būs absolūta taisnība. Ja arī epizode ar notraipīto kleitu ir patiesa, tad tā nebūt nesaniknoja imperatori: Kokorinovs ne tikai pakārās, viņš kļuva par šīs Mākslas akadēmijas pirmo direktoru. Bet spoks, kas vestija nepatikšanas studentiem, visdrīzāk ir kāda nezināma meistara palīga rēgs, kas arhitekta vārdu piesavinājies.