Katra cilvēka ziņā ir izvēlēties, ticēt lāstiem vai nē, bet ja nu tomēr ar viena priekšmeta starpniecību notiek pārāk daudz nelaimju, tad diez vai to vairs var norakstīt uz sakritību.
Slaveni nolādēti priekšmeti8
Vai ši glezna ir nolādēta vai nē, par to vēl notiek strīdi, bet tā noteikti uzdzen šermuļus. ‘’The hands resist him’’ uzgleznoja mākslinieks Bils Stonehams 1972. gadā, bet tā nekļuva slavena līdz pat 2000. gadam, kad to ievietoja pārdošanai ebay. Pāris, kas to pārdeva, teica, ka figūras gleznā naktīs kustoties un jebkurš, kurš palūkojas uz gleznu, jūtoties slikti. Kā papildinājums stāstam, mākslas kritiķis, kurš apskatīja un novērtēja orģinālu un mākslas galerijas īpašnieks, kurā tika izstādīta šī glezna, mira gada laikā pēc izstādes.
Šim lāstam ir grūti noticēt, bet tas bija tik dramatisks, ka par to pat tik tikko ir uztaisīta filma! Lelli Anabellu saņēma kāda maza meitene 1970. gadā, bet nebija ilgi jāgaida līdz lelle sāka pati pārvietoties pa māju, atstājot zīmītes ‘’Palīgā’’. Īpašnieki arī apgalvo, ka lelle uzbrukusi ģimenes draugam, kad tas ieradies to izpētīt. Paranormālo lietu izmeklētāji apgalvo, ka lelle bija portāls uz elli, kuru izmantoja dēmons, tāpēc lelli izņēma no mājas un novoetoja okultisma muzejā.
‘’The Anguished Man’’. Nav nekāds brīnums, ka šī glezna ir nolādēta. Tā tika radīta, sajaucot krāsu ar paša mākslinieka asinīm, un pēc tam viņš izdarīja pašnāvību, kad bija to pabeidzis. Kad tās īpašnieks Šons Robinsons to mantoja no savas vecmāmiņas, viņa ģimene sāka pieredzēt neparastas, biedējošas un visāda veida paranormālas aktivitātes viņu mājās. Visbiedējošākā bija redzēt ēnu figūru, kas atgādināja vīrieti mājā! Robinsons kopš tā brīža nonesa gleznu pagrabā un glabā to tur.
‘’Cerību dimants’’ ir pats slavenākais dārgakmenis pasaulē un arī visdārgākais. Tomēr, lielais, zilais dimants tika nozagts no indiešu dieva statujas, tāpēc tas ir nolādēts ar neveiksmi un nāvi visiem, kas tam pieskaras. Zilais dimants bijis vairāku bagātu un varenu cilvēku īpašumā gadu gaitā un daudzi no viņiem ir piedzīvojuši nepatīkamas sekas: eksekūcija, bankrots, pašnāvība un slepkavība.
Deli violetais safīrs. Ironiski ir tas, ka Deli violetais safīrs nemaz nav safīrs, bet gan liels amatists. Šim dārgakmenim ir gara un asiņaina vēsture, kopš tas tika nozagts no Indras tempļa un ievietots Londonas dabas un vēstures muzejā. Pēdējais zināmais tā īpašnieks Edvards Herons-Allens novēlēja dārgakmeni muzejam pēc mokošas nāves kopā ar šo brīdinājumu: ‘’Kurš pirmais to atvērs, tam jāizlasa šis brīdinājums, un tas var darīt ko vēlas ar šo dārgakmeni. Mans padoms viņai vai viņam ir iemest to jūrā.’’
Vīram vārdā Tomass Bušbijs bija mīļākais krēsls, kuru viņš neļāva izmantot nevienam citam. Viņš pat aizgāja tik tālu, ka uzlika tam lāstu, lai neviens cits to nevarētu lietot nemirstot. Viņš pat nožņaudza savu sievastēvu, kad tas bija apsēdies konkrētajā krēslā. Tas viņam nodrošināja nāves sodu, kas tika izpildīts. Pēc nostāstiem, 63 cilvēki tikuši nogalināti dažādos veidos pēc apsēšanās ‘’nāves krēslā’’ vairāku gadu laikā. Un tagad tieši tāpēc tas karājas pie muzeja sienas.
La Peregrina pērle, iespējams ir pati slavenākā pērle pasaulē un tā ir zināma vairāk kā 500 gadus. To atrada kāds vergs Panamā. Šī pērle tika nosūtīta Spāņu karaļnamam, kur tā palika līdz tika pārdota Anglijas karaliskajai ģimenei. Beigu beigās, pērli pārdeva Ričardam Burtonam, kurš to uzdāvināja savai sievai Elizabetei Teilorei. Pērles lāsts, acīmredzot, izraisa slimības un pat nāvi sievietēm, kam tā piederējusi visu šo gadu laikā, ieskaitot Teilori.
Stāsts par ‘’Little Bastard’’. Džeimss Dīns bija dumpinieciks jauns aktieris, kurš kļuva par kultūras ikonu tikai piedaloties divās filmās 1955. gadā. Jaunā zvaigzne nosvinēja jauniegūto slavu un bagātību nopērkot uzlabotu 1955. gada Porsche Spyder, kuru viņš nosauca par ‘’Little Bastard’’ jeb ‘’Mazo nelieti’’. Nedēļas laikā Dīns mira drausmīgā autoavārijā, trāpot citai mašīnai ar aptuvenu ātrumu 85 jūdzes stundā (tas ir ļoti ātri). Mazais nelietis bija paņēmis pirmo dzīvību, bet lāsts tikai sākās:
Mehāniķim, kurš mēģināja auto atjaunot pēc avārijas, tā sadragāja kājas, nokrītot no paaugstinājuma.
Detaļas no šī auto nokļuva divās citās sacīkšu mašīnās, kuras abas avarēja un viens no vadītājiem gāja bojā.
Zagļi, kuri centās nozagt detaļas no šī auto, darbības laikā tika smagi ievainoti.
Kad mašīnai veica drošības pārbaudi, tā aizdegās.
Smagais auto, kurš pārveda mašīnu uz jaunu vietu avarēja, vadītājs gāja bojā un auto tika nozagts, pirms avārijas dienesti paspēja ierasties.